גליל מערבי

התשואות על דירות בעכו הגבוהות באזור

מחירי הדירות בעכו נמוכים משמעותית ביחס לערים השכנות, אך מחירי השכירות לא מציגים פערים באותו קנה מידה. המשמעות - התשואה על נכסים בעכו גבוהה משמעותית

תמי מאור 20/08/2018
נחמה בוגין (צילום: עמית ישראלי)

בדיקה שמאית חדשה אשר השוותה בין התשואות של ערים מרכזיות באזור חיפה והצפון העלתה כי עכו מובילה בתשואות על פני ערים אחרות באזור הצפון. הבדיקה נערכה על ידי שמאית המקרקעין והמשפטנית נחמה בוגין, אשר בחנה את מחירי הדירות כפי שהם משתקפים בנתוני רשות המסים והשוותה אותם אל מול מחירי השכירות במדד יד2, מצאה כי עכו מובילה בתשואות בדירות 3 חדרים, 4 חדרים ו-5 חדרים.

על פי הבדיקה, התשואה על דירת 3 חדרים בעכו היא הגבוהה ביותר ועומדת על 4.43% בשנה, זאת לעומת 3.31% בחיפה, 4.12% בקריית מוצקין, 3.96% בקריית ביאליק, 4.19% בנהריה ו-3.83% בכרמיאל.

גם בדירות 4 חדרים התמונה דומה כאשר עכו רושמת את התשואה הגבוהה ביותר של 3.93%, זאת לעומת 2.83% בחיפה, 3.52% בקריית מוצקין, 3.59% בקריית ביאליק, 3.64% בנהריה ו-3.16% בכרמיאל.

התמונה חוזרת על עצמה גם כאשר בוחנים את התשואות בדירות גדולות של חמישה חדרים: עכו מובילה עם תשואה של 3.55%, חיפה הרחק מאחור עם 2.67%, קריית מוצקין עם תשואה של 3.22%, קרית ביאליק עם 3.20%, נהריה עם 3.30% וכרמיאל עם 3.12%.

לדברי בוגין, "דירות בעכו נמכרות במחירים נמוכים משמעותית מהערים הסמוכות לה, בעוד במחירי השכירות אנו לא רואים פערים משמעותיים המגיעים לסדרי הגודל של הפער במחיר הקנייה. המשמעות היא תשואה עודפת על הדירות, ועל הרוכשים דירות להשקעה לקחת זאת בחשבון".

יעל דקל, סמנכ"לית השיווק של חברת אפגד הבונה את פרויקט "מגדלי אפגד" בעכו, מגדלי הדיור הראשונים שנבנו בעיר, אומרת כי "עכו נהנית משוק שכירות דינמי, שנובע בין השאר מהטבת המס הניתנת למתגוררים בעיר שתושבי חיפה והקריות לא נהנים ממנה. התוצאה היא שדירות מושכרות מהר ולטווח ארוך. מי שרוכש דירה בעיר יכול לבחור אם להתגורר בה בעצמו וליהנות מהטבת המס, שיכולה לכסות חלק משמעותי מתשלום משכנתה ממוצעת, או להשכיר את הדירה לשוכר שייהנה מהטבת מס וליהנות מהתשואה הגבוהה בכל האזור". 

עוד בגליל מערבי
חשבנו שיעניין אותך גם...
קבוצת נערים ב הפועל רעננה כדורגל
לזיכרו של שניאור
רואה שש שש
"הוא כבר חסר לנו מאוד"
עורכת דין ומפיק הואשמו בעבירות סמים
 זה הפרק הכי מאתגר בחיי
"זה הפרק הכי מאתגר בחיי"
מטפלים במפגעים סביבתיים בעוטף
חשד להצתה נוספת של עסק במתחם השוק
נערות לדוגמה
נערות לדוגמה