גליל מערבי

להפוך את עכו לעיר מחוז

מיזם חדש של רעיה שטראוס בן דרור: הפיכת עכו לעיר המחוז של הגליל המערבי

כתב לוקאל 07/11/2018
מיזם "רוח עכו 2048" יוצא לדרך (צילום: דוברות עיריית עכו)

במעמד ראש עיריית עכו שמעון לנקרי, רעיה שטראוס-בן דרור, חברי תנועת אור וראשי מינהל בעיריית עכו יצא לדרך המיזם "רוח עכו 2048" במטרה להפוך את עכו לעיר המחוז של הגליל המערבי. מדובר בתוכנית עבודה העוסקת בתחומי הדיור, התעסוקה והתיירות שתהפוך את העיר למטרופולין.

את המיזם, שהוא פרי יוזמה משותפת של שטראוס בן דרור וראש עיריית עכו שמעון לנקרי, מובילים מנכ"ל תנועת אור, רוני פלמר, וצוותו. בפגישה השתתפו בין השאר גם סמנכ"ל העירייה קובי שמעוני, מנכ"ל החברה הכלכלית של עכו אלברט בן שלוש, מנהל השיווק התיירותי בחכ"ל רוני מיארה, מהנדסת העיר, מיכל סופר ואדריכל העיר שי אללוף.

את ישיבת ההתנעה פתח לנקרי שאמר, כי עכו עשתה בשנים האחרונות קפיצת מדרגה והתוכנית עוסקת ביצירת עוגנים למשיכת אוכלוסייה חזקה לעיר. "הגיע העת להזיז את מרכז הכובד לעיר עכו ולגליל", אמר לנקרי, "ליצור מקורות תעסוקה איכותיים, לעייר את היישובים הגדולים ולתת לתושבי הגליל את כל הסיבות הטובות להישאר כאן".

שטראוס- בן דרור, שייסדה את מיזם התיירות "אוצרות הגליל" ו"רוח הגליל" שנועד לתכנן קפיצת מדרגה באיכות החיים של תושבי האזור יחד ראשי רשויות, מנהלי מפעלים ויזמים חברתיים, אמרה: "יש פער בין החלום של החזון שלנו לבין המציאות בשטח. אבל, הצלחנו להכפיל את התיירות בכל אזור הצפון".

מנכ"ל תנועת אור, רוני פלמר סקר בהרחבה את חזון "ישראל 2048" והדגיש שמטרת העל של התנועה שבראשה הוא עומד יישוב הנגב והגליל. "הקמנו כמה יישובים בנגב ועכשיו הגענו לגליל", הוא אמר. לדבריו, התכנית כעת מתמקדת כיצד להפוך את הגליל למרכז בפני עצמו. "יש לנו זכות היסטורית להפוך את הגליל למרכז חיים שימגנט אליו תושבים רבים", הוא אמר. בהמשך הוצגו מודלים לחיזוק התיישבות עירונית, ניתנה סקירה כללית על העיר עכו, שכללה את  התיירות, תכנית המתאר, פרויקטים עתידיים והתחדשות עירונית.

 

עוד בגליל מערבי
מיכאל פרוסמושקין 20/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 27/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 31/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 20/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הוצגה רשימת הירוקים בהוד השרון למועצת העיר
הוצגה רשימת 'הירוקים בהוד השרון' למועצת העיר
פסח אקשן ומים באינדי פארק
פסח אקשן ומים ב"אינדי פארק"
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
בקשה לאיחוד תיקים או פשיטת רגל ?
מחדשים את פני בתי העלמין
נמלטו משוטרים והתהפכו: צעירה נהרגה
ממשיכים לחלק מלגות
בפסח מטיילים באגם החולה
בפסח מטיילים באגם החולה