גליל מערבי

קשיי הנגישות בתחבורה

נציגי פורום צרכים מיוחדים בעכו נטלו חלק בשיתוף ציבור של משרד התחבורה

כתב לוקאל 21/11/2018
נציגי הפורום במפגש (צילום: דוברות עיריית עכו)

השבוע, יצאה קבוצה משמעותית הכוללת צעירים עם מוגבלות מעמותת כיוונים, בית הגלגלים, פעילים מקהילה נגישה עכו, מנגישות ישראל צפון  ופעילות ממרכז המשפחה לייצג את צרכיהם של אנשים עם מוגבלות  במפגש שיתוף ציבור של משרד התחבורה בנושא התחבורה הציבורית שנערך בחיפה.

במפגש השתתפו גם תושבי חיפה, נציג עיריית חיפה, נציגי שכונות ועמותות ואנשים עם מוגבלויות. בשולחן המרכזי ישבו נציגי משרד התחבורה ומסך מתומלל מאחוריהם.

חברי הקבוצה גילו נוכחות משמעותית ותיארו את הקשיים שבהם הם נתקלים בקבלת השרות וקשיי נגישות בתחבורה. כמו כן, הוצגו קשיים רבים במגוון נושאים: בנושא הרב קו, כרטיס פטור לנכה, יחס מזלזל מצד הנהגים ואף הנוסעים, תעריפים מוגזמים של מוניות נגישות  ועוד. הנושא שחזר שוב ושוב הוא הצורך בהסברות ושינוי עמדות בקרב נהגי התחבורה הציבורית.

 נציגי משרד התחבורה שיבחו את נוכחותה המשמעותית של הקבוצה מעכו וסביבתה.

בסיום נמסר שמשרד התחבורה  יבדוק הטענות  ויבנה תוכנית פעולה בהתאם לנושאים שעלו. פורום צרכים מיוחדים בעכו הנו פורום ייחודי הכולל שיתופי פעולה נרחבים בין שלל השירותים/עמותות/ ארגונים הנותנים מענה לאנשים עם מוגבלויות בעכו ובסביבה הקרובה, ומשלב אנשי מקצוע לצד פעילים חברתיים. הפורום מתקיים בהובלת תחום העבודה הקהילתית במנהל הרווחה של עיריית עכו.

 

עוד בגליל מערבי
חשבנו שיעניין אותך גם...
תאונת דרכים קשה בצפון
הרוג ושני פצועים בתאונה בסמוך לצומת כפר חיטים
כנס פורום ה-15 התקיים בעיר כפר סבא
רופא מת"א נעצר בחשד לאונס
בוטלה נסיעת חברי דירקטוריון "מי רעננה" להשתלמות באיטליה
העבודות ברחוב אוורבוך. תשתית ניקוז חדשה
קו ניקוז חדש ברחוב אוורבוך ברמת השרון
בית חם בקהילה
צמצום שימוש בכלים חד פעמיים
צמצום שימוש בכלים חד פעמיים
בת ים מתכוננת לחורף