גליל מערבי

אישום: העתיקו והפיצו את שידורי הוט ויס

שני תושבי נהריה מואשמים כי שכרו בזהויות בדויות עשרות ממירים של הוט ויס, הקימו בדירות ברחבי הארץ מערכים טכניים להעתקת תכנים והפיצו את השידורים למנויים ברחבי העולם תמורת דמי מנוי חודשיים באמצעות אתר אינטרנט שהקימו

תמי מאור 09/12/2018
שידרו את התכנים באמצעות אתר אינטרנט שהקימו (תמונה להמחשה iclipart)

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה לביהמ"ש המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד שני תושבי נהריה, בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות לפי חוק זכויות יוצרים, הלבנת הון ומרמה ותחבולה במטרה להתחמק מתשלום מס. הנאשמים העתיקו את שידוריYES  ו-HOT והפיצו אותם בעולם.

 על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עורך הדין דורין בן ציון, הנאשמים שכרו, בזהויות בדויות, עשרות ממירים מחברות הכבלים והלוויין, הקימו בדירות שונות ברחבי הארץ מערכים טכניים להעתקת תכני הערוצים השונים ומשם הפיצו את השידורים למנויים ברחבי העולם תמורת דמי מנוי חודשיים, באמצעות אתר אינטרנט שפתחו- mytvil.com.  

הנאשמים גרפו לכיסם כ-50 מיליון שקל מפעילות האתר. את הכסף הלבינו הנאשמים בחשבונות זרים, בין היתר באמצעות אשת קש מפנמה. הנאשמים לא דיווחו על הכנסותיהם מפעילות האתר לרשות המסים ובעקבות זאת הואשמו גם בעבירות על פקודת מס הכנסה.

 כתב האישום הוגש לאחר חקירה בינלאומית של היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) ויחידת הסייבר בלהב 433 במשטרת ישראל ופקיד שומה חקירות ת"א ברשות המיסים.

עם הגשת כתב האישום, הגישה המחלקה בקשה לבית המשפט לתפוס עד תום ההליכים כספים ונכסים של הנאשמים, בהיקף של כ-5 מליון ש"ח.

 

עוד בגליל מערבי
חשבנו שיעניין אותך גם...
"בית חולים לדובים"
עמנואל יצחק
סיפורו של הרוג בתאונה: "נפש של אמן"
אווירת הבחירות מביאה להתייקרות הנדל"ן
סדנאות מחזור בטבע
סדנאות מחזור בטבע בהוד השרון
מצלמות האבטחה חשפו התעללות בקשיש
ועדי הגנים התכנסו לאסיפה כללית
דרישה לביטול הקצאת קרקע
דרישה לביטול הקצאת קרקע
מזוודה שמתאימה לצרכיכם