גליל מערבי

נחנכה דרך יצחק נבון בעכו

דרך יצחק נבון, ע"ש נשיאה החמישי של ישראל, תהיה מקטע הכביש של כיכר רוטרי בעכו ועד צומת עין המפרץ

כתב לוקאל 11/12/2018
חנוכת דרך "יצחק נבון" (צילום: דוברות עיריית עכו)

במעמד ראש עיריית עכו שמעון לנקרי, סגנו ומ"מ זאב נוימן, מנכ"ל העירייה ואורחים נחנכה בתחילת השבוע "דרך יצחק נבון" על שם נשיאה החמישי של מדינת ישראל. הטקס נערך בהשתתפות בני משפחת נבון, מנכ"לית העמותה להנצחת מורשת יצחק נבון, יפית ניסן-מרום, חברי מועצת העיר רפי לוזון ונתנאל אלפלס. דרך יצחק נבון תיקרא מקטע הכביש של כיכר רוטרי בעכו ועד צומת עין המפרץ. את הטקס הנחתה בטוב טעם מנהלת אגף קשרי קהילה בעירייה, ליזו אוחיון.

במהלך הטקס אמר ראש העיר עכו שמעון לנקרי: "נבון הנשיא, שר החינוך, ח"כ, איש רוח וספר ואחד היוצרים הגדולים ייזכר בלבנו כמי שהניף בגאון את תרבות יהדות ספרד. הוא מסמל עבורנו את הדמות לקרוב לבבות בין יהודים וערבים, ואין טוב יותר מאשר להנציח את שמו בעיר הדוגלת בחיים משותפים והמשמשת מודל לדו קיום".

עוד אמר לנקרי: "אי אפשר להתעלם מהעובדה שנבון הוא שידע לחבר בין הקצוות ובאמצעות מחזה מצליח באופן חסר תקדים, 'בוסתן ספרדי', אותו כתב העלה את קרנה של התרבות המפוארת שנשכחה ולא באה לידי ביטוי בתרבות הישראלית. כולי תקווה, שנמשיך ללמוד וללמד את מורשתו של יצחק נבון ז"ל.

ארז נבון, בנו של הנשיא אמר: "האירוע בעכו מרגש במיוחד משום שעכו מסמלת את תמצית משנתו של אבי. עכו היא דוגמא  ומופת לאפשרויות לחיות ביחד דתיים וחילוניים, אשכנזים וספרדים, יהודים וערבים". לאחר דברי הברכה הוסר הלוט מעל המונומנט עליו הונצחה דרך יצחק נבון. את האבן פיסל קובי כחלון.

 


עוד בגליל מערבי
כתב לוקאל 18/12/2018
תמי מאור 16/12/2018
כתב לוקאל 10/12/2018
כתב לוקאל 05/12/2018
כתב לוקאל 28/11/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
רשות הכינרת ומועצה אזורית הגליל העליון יתגברו את האכיפה בחופי הכינרת בחג הפסח
תוגבר האכיפה בפסח על עברייני רעש, זיהום ותעבורה
מוקד רפואי חדש כשירות מציל חיים לתושבים
מוקד רפואי חדש כשירות מציל חיים לתושבים
הרגעים של רייף
רואים עתיד – מסע עולמי
פעילות ענפה במרכז התורני בהודש
פעילות ענפה במרכז התורני בהוד"ש
סוגרת מעגל
עוד ליאת גלילי-פרל. להכשיר הורים מתנדבים
להיות בטוחים בגן
מכת נחשים ברמת השרון
מכת נחשים ברמת השרון