גליל מערבי

שר החינוך ביקר בעכו

השר נפתלי בנט: ״משהו טוב קורה בעכו, נמשיך להזניק יחד את החינוך בעיר״

כתב לוקאל 12/12/2018
ביקור השר בנט בעכו (צילום: דוברות עיריית עכו)

שר החינוך ויו״ר הבית היהודי, נפתלי בנט, סייר (שלישי) בעכו וחנך חממת הייטק ראשונה מסוגה בבית הספר אמי"ת בעיר. האירוע נערך במעמד ראש העירייה, שמעון לנקרי, חברי מועצת העיר רפי לוזון ונפתלי רזניקוביץ, רב העיר יוסף ישר, ראש מנהל החינוך אורית אסייג, מזכיר הסתדרות המורים דוד מזוז, מנהלים ואנשי חינוך. החממה הוקמה ביוזמת מנהלת בית הספר אתי צברי, ובסיועם של מנכ״ל רשת אמי״ת, ד״ר אמנון אלדר ועיריית עכו.

במסגרת הביקור, הציגו התלמידים את הפרויקטים שלהם לשר  וסיפרו על הנעשה במרכז. בנט, אשר בעבר הלא רחוק היה בעצמו יזם הייטק מצליח, שאל והתעניין גם בפרטים הקטנים. בדברים שנשא הפני המשתתפים אמר בנט: ״משהו טוב קורה בעכו, אוירה מאוד מאוד טובה של חדשנות, יצירתיות, חינוך ויזמות״.

בהמשך דבריו פנה למנהלת בית הספר ואמר: "אני תמיד סומך על מנהלים אבל אוהב להסתכל גם על תוצאות. כשבאת לפני כמה שנים היו 4%  שעשו חמש יחידות, היום 23%. לדעתי זה הזינוק הגדול ביותר במדינת ישראל. בנוסף יש פה גם אפס נשירה, אני מודה לך, למנכ"ל רשת אמי"ת, לראש העיר ולכל השותפים בפרויקט החשוב הזה - העתיד של ילדי עכו נמצא בידיים טובות״.

לנקרי: "העיר עכו משקיעה רבות בחינוך ובשיפור הישגי הבגרות של ילדי העיר, ובית הספר אמי"ת קנדי צומח בשנים האחרונות ואנו מודים להנהלת בית הספר על העבודה החינוכית. נכון, חשוב שהתלמידים יעשו 5 יחידות לימוד במתמטיקה, אך חשוב עוד יותר לחנך לערכים שהם בסופו של דבר קובעים את המהות בחברה הישראלית".

קודם לכן, ביקר השר בישיבת ההסדר בעיר, שם נפגש עם ראש הישיבה, הרב יוסי שטרן. לאחר מכן, שוחח עם תלמידים ואמר כי ״אחת המסקנות שלי מהשנים שאני בהנהגת הציבוריות הישראלית היא שאפקט השינוי וההכרעה הלאומי הוא ברוח. לכן, בכל בוקר, כשאתם נכנסים לבית המדרש, זכרו כי אתם עושים מעשה חיוני ביותר למען עם ישראל. התורה היא יסוד קיומנו ולימוד התורה מעניק עוצמה למנהיגות״.

בנט הוסיף ושיבח את  תלמידי הישיבה והצוות החינוכי ״ישיבת ההסדר בעכו מבטאת בעיניי את מהות תפקידה של הציונות הדתית - תלמוד המביא לידי מעשה. אתם בונים פה את העיר בשותפות מלאה עם התושבים, בתורה ובענווה״.

 


עוד בגליל מערבי
כתב לוקאל 28/11/2018
תמי מאור 27/11/2018
כתב לוקאל 04/11/2018
למקומות, היכון, רוץ...
תמי מאור 30/10/2018
תמי מאור 30/10/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
עיריית תל אביב-יפו מזמינה אתכם לעזור לה להלביש את סוכת המציל בחוף אביב לקראת כפר האירוויזיון
מבצע "מלביש"
הנער שלום דב בער יונה, בעת האשפוז ביחידה לטיפול נמרץ לב במרכז שניידר
נער בן 13 וחצי עבר השתלת לב שהצילה את חייו
שומרים על הברית
מר"צ למשרד הפנים: "אל תאשרו את העלאת הארנונה"
עמותת גדולים מהחיים למען ילדים חולי סרטן
ערב התרמה של עמותת גדולים מהחיים למען ילדים חולי סרטן
אבא גנוב
אות החיים המשותפים לביהס זיו
'אות החיים המשותפים' לביה"ס זיו
נהג פגע בהולכי רגל: ארבעה נפצעו קשות