פתח תקווה

צביקה צרפתי נבחר ברוב קולות לראש העירייה של כפר סבא

לאחר שעמירם מילר הבין כי לא יצליח להשיג את הרוב הדרוש לבחירתו הוא הסיר את מועמדותו, וצרפתי נבחר ברוב קולות לתפקיד הרם

זאב שרגא 01/03/2018
צביקה צרפתי נבחר ברוב קולות לראש העירייה של כפר סבא
עמירם מילר. נאלץ להסיר את מועמדותו צילום: פרטי

ביום שני השבוע התכנסו חברי המועצה בכפר סבא לאישור מינויו של סגן וממלא מקום ראש העירייה, צביקה צרפתי, לתפקיד ראש העירייה בפועל לשמונת החודשים הקרובים, עד לקיומן של הבחירות המקומיות. טרם אישור המינוי הושבע לתפקיד חבר המועצה חבר סיעת מעוף, יעקב אביטל, שנכנס למועצה במקומו של ראש העירייה יהודה בן חמו, שהתפטר נוכח הגשת כתב האישום נגדו. 

 קדמו לישיבת המועצה מרתונים קדחתניים, זאת נוכח בקשתו של ותיק חברי המועצה, עמירם מילר, להתמודד על תפקיד ראש העירייה בפועל, אל מול צרפתי. בזה אחר זה נפגשו חברי המועצה עם שני המועמדים, שביקשו להבטיח את קבלת קולם בהצבעה, תוך ניסיון לאי אילו הישגים פוליטיים שנזרקו לחלל האוויר, אולם ביום ראשון הודיע יו''ר האופוזיציה, חבר המועצה עו''ד יובל לוי, כי הוא וחברות סיעתו יתמכו בבחירתו של צרפתי ולא של מילר, מה שהביא את האחרון להסיר את מועמדותו מהתפקיד, באכזבה לא מעטה יש לומר. 

 ''העיר כפר סבא עומדת בפני שעה שמחייבת אחדות לנוכח מה שעובר על חיי הציבור ותפקוד העירייה'', אמר עו''ד לוי לפני הישיבה, ''אנו חברי המועצה החתומים מטה החלטנו כי לעת הזאת דרושה אחדות ולא פילוג על מנת לאפשר לראש העיר הזמני למלא את תפקידו עד לבחירות הכלליות באוקטובר 2018, בצורה נאותה ומבלי להיגרר לסחטנות פוליטית. נמשיך לפעול למען טובת העיר''.

<h3> נבחר ברוב קולות</h3>

עוד טרם ההצבעה על אישור המינוי ביקש עמירם מילר לומר מספר מילים: ''רציתי להתמודד לתקופה הזמנית הזו ולשרת את העיר ככל יכולתי וניסיוני, לא מתוך תאוות שררה, לא מתוך בצע כסף, אלא אך ורק לטובת התועלת והטוב של כפר סבא. הדברים לא הסתייעו''. 

 צרפתי זכה כאמור ברוב קולות בתפקיד. הצביעו בעד המינוי סגן ראש העירייה איתן צנעני וחברי המועצה אמיר קולמן, יובל לוי, ענת קלומל, אתי הדנה, אורן כהן, שמעון פרץ, דבי שני, יעקב אביטל, רויטל שלום עמר, מתי פז, רויטל לן כהן ויהודה יוגד. נגד המינוי הצביע חבר המועצה עילאי הרסגור הנדין ואילו חברי הקואליציה, עמירם מילר, אברהם ממה שיינפיין ואמיר גבע, נמנעו בהצבעה. 

 ''אני מודה לכם, חברי מועצת העיר, על התמיכה שהענקתם, על ההירתמות והבעת האמון. אני אעשה כל שעל ידי להוביל את העירייה באחריות, ביושרה ובמקצועיות,'' אמר צרפתי עם אישור מינויו במועצה, בשנה האחרונה היה חשוב לי להוביל את הספינה בבטחה, לשמור על יציבותם של כלל אגפי ומחלקות העירייה ולהמשיך בשגרה עירונית למען תושבי העיר. הודות למאמץ מתמשך ולעבודה שיטתית בשנה האחרונה הנהגנו מהלכים חוצי ארגון בתחומי השירות לתושב והחדשנות הדיגיטלית, ועל כך אני מודה לעובדי העירייה המסורים. בנימה אישית אני רוצה להודות למשפחתי היקרה ובמיוחד לאשתי שעומדת מאחוריי''. 

 חבר המועצה אברהם ממה שיינפיין נימק את הימנעותו בהצבעה: ''לדעתי בעת הזו לתקופה של 8 חודשים עד לבחירות, היה חשוב מאד למען העיר ותושביה לבחור בחבר המועצה עמירם מילר כבעל הניסיון והידע איך לייצב ולנהל את העיר, לכן  תמיכתי הייתה בעמירם. מאחר והיו חברי מועצה ששינו את דעתם לפני הבחירה, נאלץ עמירם מילר להוריד את מועמדותו. חונכתי כך, שאדם, המאמין בדרכו הולך עם אמונתו''. 

ד''ר גבע נימק את הימנעותו בהצבעה ואמר: ''לפני כ 4 חדשים הצהרתי באופן פומבי שלא אתמוך במועמדותו של אף חבר מועצה שלא יתחייב מראש כי לא יתמודד בבחירות הקרובות על ראשות העיר. סברתי ועודני סבור כי למועמד כזה יהיה יתרון לא הוגן על פני המתמודדים האחרים על ראשות העיר בבחירות של אוקטובר 2018. עמירם מילר התחייב כך. צביקה צרפתי סירב להתחייב. בנסיבות שנוצרו חשתי חייב להיות נאמן לעיקרון שקבעתי וכך בחרתי לנהוג. נמנעתי , אך לא התנגדתי. יש לי הערכה רבה לצביקה, אני מאחל לו הצלחה רבה במשימתו הקשה ומבטיח לו שיתוף פעולה מלא''.

חבר המועצה עילאי הרסגור הנדין שהצביע נגד המינוי, אמר כי, ''את השלטון הזה צריך להפיל ולא לשמר. הסיבות הן רבות: חוסר שקיפות, אי מענה לצרכים התכנוניים והתחבורתיים של כפר סבא, חוסר חזון חינוכי, בריחה מכל החלטה בנושא השבת ועוד. את התיקון לא יעשו האנשים ששיתפו פעולה עד הסוף עם השלטון הקודם. אני מאחל לצביקה שיפתיע אותי לטובה, ישנה את הדרך בה הלך ויוביל את העיר בתבונה עד הבחירות''.

עוד בפתח תקווה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מ"בילינסון" לאתיופיה באהבה
זכרונות מבית סבא
חברי המועצה פועלים לשינוי חיובי הארנונה
הרצליה חוגגת 70 לישראל
הרצליה חוגגת 70 לישראל
פרסום ראשון: ביהמש קבע שהעירייה לא תמשיך בעבודות הסלילה ברחוב האשל
פרסום ראשון: ניצחון לתושבים בביהמ"ש
אישום: התפרץ לדירה וגנב רכוש רב
אישום: התפרץ לדירה וגנב רכוש רב
שר האוצר מתכנן להרחיב את תוכנית מחיר למשתכן
שר האוצר מתכנן להרחיב את תוכנית מחיר למשתכן
הכנס השבועי השנתי למצוינות בחינוך  בבאר שבע יוצא לדרך
הכנס השבועי השנתי למצוינות בחינוך בבאר שבע יוצא לדרך