פתח תקווה

לראשונה: תרגיל לפינוי נפגעים ממגדל

במסגרת התרגיל (2.7.18) יפגע "הטיל" בקומה 18 בבניין רב קומות בפ"ת ויגרום לפיצוץ ולשריפה אשר תתפשט לקומה 21

כתב לוקאל 01/07/2018
לראשונה: תרגיל לפינוי נפגעים ממגדל
הבניין בו יתקיים התרגיל (צילום: google maps)

לראשונה בישראל יתקיים מחר, שני ה-2.7, תרגיל המדמה פגיעת טיל בבניין מגורים בן 25 קומות. "הטיל" יפגע בבניין רב-הקומות בפ"ת בקומה 18 ויגרום "לפיצוץ ולשריפה" אשר תתפשט במהירות ותעלה לקומה 21. בתרחיש יתרגלו הכוחות התמודדות עם "לכודים", "נפגעים" ו"התפשטות שריפה".

התרגיל, שיתחיל בשעה 17:00 ויסתיים לקראת השעה 20:00, ידמה פגיעה ישירה בבניין רב-קומות עם מאות דיירים ויכין את הכוחות הפועלים למצבי חירום של פגיעה ישירה של טיל והתלקחות שריפה בבניין. את האירוע תוביל משטרת ישראל בשיתוף עיריית פתח תקוה, כב"ה, מד"א, פקע"ר, זק"א והאגודה לתרבות הדיור ויופעלו בו פירוטכניקה רבה.

 האגודה לתרבות הדיור בעיריית פתח תקוה העלתה את הסוגיה והצורך בביצוע תרגיל ייחודי זה בפני אגף הביטחון. מתוך כך, החליט האגף להציג את הנושא בפני משטרת ישראל שהחליטה על הפקת האירוע ולהתנסות בתרגיל ייחודי וראשוני זה. ברחבי הארץ הולכים ונבנים גורדי שחקים רבים וזוהי הזדמנות לכל כוחות הביטחון להתנסות בניהול אר"ן בבניין רב קומות.

 ראש העירייה איציק ברוורמן: "מזה תקופה ארוכה שאנו דנים בנושא החילוץ וההצלה מבניינים רבי קומות. מתן סיוע לקומות הגבוהות הינו נושא מאתגר הדורש הערכות ויצירתיות ובמידת הצורך איתור פתרונות נוספים מעבר לפתרונות הקונבנציונאליים. אני שמח על קיום התרגיל אשר יספק לנו מידע רב ומודה לכל השותפים לתרגיל.

 

עוד בפתח תקווה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שוטר ובנו נהרגו בתאונה בדרום
יש במה להתפאר
נעצר חשוד בהחזקת מטען חבלה
תחנת הרכבת רעננה מערב גורמת לזיהום אוויר
"תחנת הרכבת רעננה מערב גורמת לזיהום אוויר"
בן 16 נפצע בהתהפכות אופנוע
בן 16 נפצע בהתהפכות אופנוע
כעס בביהס עש שמעון פרס בעקבות נתוני התמונה החינוכית
כעס בבית הספר ע"ש שמעון פרס בעקבות נתוני "התמונה החינוכית"
על המוקד
ממשיכים להתנגד לתוכנית הבניה