פתח תקווה

החייל שנהרג ברצועת עזה: סמל ראשון אביב לוי מפ"ת

סמל-ראשון אביב לוי ז"ל, סמל מחלקה בחטיבת גבעתי, בן 21, נהרג מירי צלפים במהלך פעילות מבצעית בדרום רצועת עזה

מיכאל פרוסמושקין 21/07/2018
החייל שנהרג ברצועת עזה סמל ראשון אביב לוי מפ
אביב לוי ז"ל (צילום: דובר צה"ל)

הותר לפרסום שמו של לוחם צה"ל שנהרג אתמול (יום ו') בפעילות מבצעית בדרום רצועת עזה. 
 
דובר צה"ל התיר במוצאי שבת לפרסם כי ההרוג בתקרית הוא לוחם צה"ל, סמל-ראשון אביב לוי ז"ל, סמל מחלקה בחטיבת גבעתי, בן 21, מפתח תקווה. סמל-ראשון אביב לוי ז"ל נפל לאחר שנפגע מירי מחבלים לעבר כוחות צה"ל בדרום רצועת עזה.
 
הודעה נמסרה למשפחתו. מדובר צה"ל נמסר כי צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה. הלוויתו תתקיים ביום ראשון בבית העלמין סגולה. 
 
יש לציין כי הירי לעבר החיילים והריגתו של החייל, הובילה לסדרת תקיפות של צה"ל של עשרות יעדי חמאס ובעקבות כך למספר בודד של פצצות מרגמה שנורו לעבר עוטף עזה. בלחץ של מצריים הושגה הפסקת אש שנשמרת לעת עתה. 
 
ראש העיר איציק ברוורמן: "פתח תקוה מרכינה ראשה על נפילתו של לוחם פלוגת החוד של גבעתי, סמל אביב לוי, בוגר תיכון ״גולדה מאיר״ שנפל בשדה הקרב על הגנת הארץ. ביום שישי, בעיצומן של ההכנות לשבת, כאשר בני משפחתו מטיילים הרחק בחו"ל, יצא אביב לוי, מפקד סיור בגבול רצועת עזה, עם הצוות שלו לעוד משימה ממנה לא שב. עוד רגע בלתי נתפס במציאות שלנו. לכאורה, היה זה עוד יום שגרתי של התפרעות על גדר המערכת, אלא שירי בודד של צלף טרוריסט מהחמאס הפך בין רגע אירוע בטחוני שגרתי, לטרגדיה עבור בני משפחת לוי ועבור מדינה שלמה שאיבדה את אחד מטובי בניה. אביב לוי, בן למשפחה ערכית ושורשית, המתגוררת בשכונת 'אם המושבות', התנדב לשרת ביחידה קרבית. הוא פיקד על אין ספור אירועים ביטחוניים תחת אש וסיכון חיים כשהוא חשוף בשדה הקרב. כל רגע חייו וחיי חבריו תלויים על חוט השערה. אביב פיקד באומץ לב על משימות מסוכנות באחד המקומות המתעתעים שיש בארצנו.   אין בכוחן של מילים להכיל את עוצמת הכאב שנפל בחלקה של משפחת לוי ברגע אחד קטלני שהגיע בשריקת כדור בודד וגרם לאובדן כזה. אין מילים שמסוגלות להכיל את התדהמה של בני המשפחה עם קבלת ההודעה המרה. אנו רק יכולים לחבק ולבכות יחד עם בני משפחת לוי, לחבק חזק ולנסות להבין את הבלתי נתפס.
ליבנו עם הוריו, פרי ויעקב, אחיו, אורין לוחם בן  19, נוי בת 15 ודן בן 4.5. הכדור שפילח את חזהו של אביב, פגע בלב של כל אם ואב בישראל". 

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "ביום שישי איבדנו את חייל צה"ל, סמ״ר אביב לוי מפתח תקוה. לוי נפל בהגנה על העם, הארץ ותושבי עוטף עזה. ליבי עם משפחתו בערב הזה. יהי זכרו ברוך."

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני שולח תנחומים מעומק הלב בשמי ובשם אזרחי ישראל להוריו ואחיו של אביב לוי, לוחם גבעתי שנפל אתמול בגבול עזה. אביב נלחם יחד עם חבריו בנחישות ובגבורה בטרור מרצועת עזה, ולצערנו המאבק הזה לפעמים גובה מאיתנו מחיר כבד מנשוא. ליבנו עם המשפחה".


עוד בפתח תקווה
זאב גולדשמיט מיכאל פרוסמושקין 27/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 21/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 12/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
פצוע בתאונת עבודה בהוד השרון
פצוע בתאונת עבודה בהוד השרון
צביקה צרפתי, כמה עולה כל ישיבת מועצה?
מהי עלותה של כל ישיבת מועצה חודשית?
ההתחדשות העירונית תופסת תאוצה
ראש העיר משה פדלון ומנהל מחלקת צעירים בעירייה אהרון גורל עם חיילי הנחל
הרצליה מצדיעה לנח"ל
מהפכת רשת שבילי האופניים בי-ם
מהפכת רשת שבילי האופניים בי-ם
איך אומרים רכבת קלה בערבית?
התושבים מתנגדים לתחנות האוטובוס
תלמיד נשכח נעול בכיתה