פתח תקווה

כדור ג'לי נשלף ממעי תינוק

מומחי מרכז שניידר לרפואת ילדים שלפו כדור ג'לי מתנפח מהמעי של תינוק בן 11 חודשים, שהובהל למיון כשהוא סבול מבטן נפוחה והקאות

תמי מאור 30/09/2018
כדור ג'לי נשלף ממעי תינוק
כדור הג'לי כפי שנראה בצילום (צילום: דובורת בלינסון)

מומחי מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית שלפו  כדור ג'לי מתנפח מהמעי של תינוק בן 11 חודשים. התינוק הקטן הובהל למחלקה לרפואה דחופה (מיון) במרכז שניידר, כשהוא סובל מבטן נפוחה, הקאות ותחושה לא טובה. בצילום האולטראסאונד שנערך לתינוק על ידי ד"ר יניב לקובסקי, רופא בכיר במחלקת הדמיה, נראה כדור החוסם את התרסריון.

בהתייעצות עם צוות הרופאים ד"ר ארתור בעזוב, רופא בכיר במחלקה הכירורגית וד"ר אדריאנה ניקא, רופאה בכירה במחלקה הכירורגית הועבר התינוק בדחיפות לחדר הניתוח שם הוחלט לשחרר את החסימה באמצעות פעולת גסטרוסקופיה.

בחדר הניתוח, גילו הרופאים כי מדובר בכדור ג'לי קטן, שנבלע על ידי התינוק, התנפח בתוך המעי שלו וגרם לחסימת התריסריון שסיכנה את חייו. פעולת הגסטרוסקופיה בוצעה על ידי ד"ר אורית ויסבורד-צינמןרופאה בכירה במכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד בשניידר, בראשות פרופ' רענן שמיר והרופאים המרדימים ד"ר אביב טוטנאור וד"ר קונסטנטין נקרסוב. לאחר מכן הועבר התינוק להתאוששות ואישפוז במחלקת ילדים ב' בראשות פרופ' דניאל לנדאו.

 לפני חמישה חודשים הובהל למרכז שניידר פעוט בן שנה לאחר שבלע כדורי ג'לי דומה. לשמחת הצוות במרכז שניידר, גם המקרה הקודם הסתיים ללא סיבוכים כתוצאה מבליעת הכדורים.

 לדברי ד"ר אורית ויסבורד-צינמן, רופאה בכירה במכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד בשניידר: "אנו עדים לריבוי מקרים בהם תינוקות וילדים בולעים את כדורי הג'לי הללו. משחק זה הופך מסוכן ובעל פוטנציאל נזק רב מאוד כאשר הם נבלעים על ידי הפעוטות, מתנפחים בתוך הגוף ומהווים סכנת חיים ממשית לחיי הילדים. אנו חוזרים ומתריאים בפני ההורים לשים לב ולהקפיד שלא לאפשר לילדיהם לשחק עם חפצים קטנים אשר עלולים להיבלע על ידם, יש לגלות עירנות ולהרחיק חפצים קטנים מהישג ידם של תינוקות וילדים קטנים, משום שבליעתם עלולה לגרום לנזק משמעותי".

 


עוד בפתח תקווה
חשבנו שיעניין אותך גם...
המסמר שעושה את ההבדל..
המסמר שעושה את ההבדל
חמישה נעצרו בגין ייבוא קוקאין מברזיל
סוכל ניסיון הברחת סיגריות בראש הנקרה
סוכל ניסיון הברחת סיגריות
חדר מצב לתעשייני הדרום
מה עושים עם הארנונה?
שחה לזהב
חשד: עקצו עסקים בצפון הארץ
'אני בטוח שזו תחילתה של מסורת'