פתח תקווה

מבצע הקש בדלת יצא לדרך

אירוע הפתיחה למבצע הקש בדלת 2018 בפתח תקוה התקיים במעמד ראש העירייה. בשנה שעברה נאספו במבצע בעיר 110,631 שקל

כתב לוקאל 08/10/2018
מבצע הקש בדלת יצא לדרך
פתיחת במצע הקש בדלת (צילום: לשכת דובר העירייה)

אירוע הפתיחה למבצע הקש בדלת 2018 בפתח תקוה התקיים אתמול (ראשון) במעמד ראש העירייה איציק ברוורמן ומ"מ מנכ"ל העירייה לאוניד סמוליאנוב ובהשתתפות יו"ר האגודה למלחמה בסרטן סניף פתח תקוה חיים אליהו וסגנו אריק שילה, שמואל סנדלר יו"ר ארגוני המתנדבים, סגנית מנהלת האגף לחינוך על יסודי אפי שדיב, אלה זילברמן מנהלת המחלקה להתפתחות אישית ומעורבות חברתית ומתנדבי סניף פתח תקוה של האגודה למלחמה בסרטן.

 

כמידי שנה תלמידי העל יסודי בעיר מתגייסים למבצע "הקש בדלת" בו פונים לציבור הרחב ומבקשים את תרומתם לאגודה למלחמה בסרטן. מאות בני נוער מ-9 חטיבות ותיכונים ישתתפו השנה במבצע. בשנה שעברה נאסף סכום מכובד של 110,631 שקל ובסניף מקווים כי השנה ייאסף סכום דומה או גבוה יותר. בשנה שעברה אף זכתה חטיבת הביניים שש שנתי אחד העם בהצטיינות מיוחדת כאשר גייסה 24,916 שקל.

ליהיא ממן, תלמידת כיתה ט' בחטיבת אחד העם המשמשת כיום כיו"ר מועצת התלמידים בחטיבה סיפרה על חווית ההתנדבות בשנה שעברה, "התרגשנו כשקיבלנו את ההזדמנות הזו להשפיע על חייהם של אחרים והתרגשנו לקבל כל תרומה שניתנה לנו מאנשים חייכנים שתרמו בלי לחשוב פעמיים. למדנו והכרנו מחלה שרבים מהאנשים חולים בה והכרנו עולם חדש שלא נחשפנו אליו קודם".

חיים אליהו יו"ר הסניף מספר כי כספי התרומות מועברים לצורך מתן מענקים כספיים לחולים, תפעול קבוצות תמיכה לחולים ובני משפחותיהם, סיוע בלימודים ורכישת אביזרי לימוד לילדים חולים או לילדים של חולים, סיוע בסל מזון למשפחות של חולים ועוד.

עוד מספר אליהו כי בסניף פתח תקוה מתקיימת פעילות ייחודית כדוגמת "חכם בשמש". "השנה לראשונה, הפעלנו פרויקט חדשני וחלוצי מסוגו בארץ, 'חכם בשמש'- הדרכת תלמידים בכיתות א'-ג' בבתי ספר בנושא ההגנה מקרינת השמש, את הפרויקט מובילים אריה שילה, אורנה ביאל ושמחה גרנות אשר יחד עם צוות מתנדבות הדריכו מעל 2,000 תלמידים כיצד להימנע מחשיפה מסוכנת לשמש. בהמשך יורחב הפרויקט לכיתות נוספות ולגני ילדים".

מירי זיו, מנכ"לית האגודה למלחמה בסרטן, מדגישה כי "נכון להיום, האמצעי היעיל ביותר נגד סרטן השד הינו הגילוי המוקדם. ככל שהמחלה מאובחנת בשלבים המוקדמים עולים סיכויי הריפוי לכ-90% ויותר. אני קוראת לכל הנשים לקחת אחריות על בריאותן להיבדק על פי ההנחיות בהתאם לגיל, ולהכיר את הגוף ואת מצבו הרגיל, כך שבכל  מצב, אם מתגלה שינוי, חשוב לפנות מיד לרופא ולהתעקש על בירור טיבו. לא פחות חשוב לאמץ אורח חיים בריא, אשר הוכח מדעית כמפחית משמעותית את הסיכון לחלות."


 

עוד בפתח תקווה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שוטרי תחנת רג-בני ברק בפעילות קהילתית
שוטרי תחנת ר"ג-בני ברק בפעילות קהילתית
בוחרים במתיקות באבן יהודה
בוחרים במתיקות באבן יהודה
האם ראש עיריית רעננה לשעבר, איתן גינזבורג, יכהן בכנסת ישראל?
מתכון לאסאדו צ'ימיצ'ורי בורגר
פיגוע ירי בסמוך לאריאל
הרוג בפיגוע ירי ליד אריאל
ראובן נחושתן , אחראי על שמורת עץ השיזף
פריחה באמצע רעננה
מי יבנה את הארץ?
מי יבנה את הארץ?
יובל קדוש מצטרף למטה של יובל לוי
יובל קדוש מצטרף למטה של יובל לוי