פתח תקווה

הבדיקות העלו: הפעוטה בלעה חרצני זיתים

פעוטה בת שנה ועשרה חודשים הובהלה למיון לאחר נפילה, בבדיקת CT נמצאו גופים זרים בחלל המעי. צוות הרופאים והרנטגנאים של מחלקת ההדמיה במרכז שניידר לא ציפו למצוא 7 חרצני זיתים בחלל בטנה ומזהירים הורים מפני סכנת חנק ופגיעה במעי

כתב לוקאל 29/10/2018
הבדיקות העלו: הפעוטה בלעה חרצני זיתים
הצילומים בהם נראים החרצנים (דוברות שניידר)

פעוטה בת שנה ועשרה חודשים ממרכז הארץ, הובהלה למחלקה לרפואה דחופה (מיון) במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית, לאחר שנפלה מגובה שתי קומות, בעת שירדה עם אמה בגרם מדרגות ללא מעקה בביתה. הילדה הגיעה לבית החולים בהכרה מלאה ויציבה המודינמית. עקב מנגנון הטראומה הקשה הוחלט על בצוע בדיקת ct דחופה. הבדיקה פוענחה על ידי ד"ר אסנת קונן,מנהלת מחלקת ההדמיה במרכז שניידר, אשר הופתעה לגלות גופים זרים במעי הילדה.

בבירור שנערך עם אמה של הפעוטה, היא ציינה כי אינה יודעת על מקרה של בליעת חפצים או מאכלים שהיו יכולים להתקע במעי ומכיוון שחלק מהגופים הזרים נמצאו במעי הגס, הוחלט להשאיר את הפעוטה להשגחה ולהמתין שיצאו באופן טבעי מגופה. לאחר מספר שעות ה"גופים הזרים" התגלו כחרצני זיתים.

לדברי ד"ר אסנת קונן, מנהלת מחלקת ההדמיה במרכז שניידר לרפואת ילדים: "לשמחתינו הרבה, המקרה הסתיים בצורה הטובה ביותר, אך חשוב לחזור ולהדגיש בפני ההורים כי עליהם לגלות עירנות בכל הנוגע למה שילדיהם מכניסים לפה. יש להרחיק מהישג ידם של תינוקות וילדים, מאכלים שאינם מתאימים לגילם מבחינת מרקם וגודל (דוגמת פיצוחים ומאכלים עם חרצנים) ולהקפיד לחתוך פירות קטנים ועגולים על מנת למנוע שאיפתם או בליעתם בשלמותם דבר העלול לגרום לחנק או לפגיעה במעי".

עוד בפתח תקווה
תמי מאור 06/12/2018
כתב לוקאל 21/11/2018
לכלכו להתחסן
אתר לוקאל 29/10/2018
השמיים אינם הגבול
כתב לוקאל 29/10/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
נקבע מותה של פצועה בתאונה בעכו
 שוד מזוין בבית עסק ברעננה
שוד מזוין בבית עסק ברעננה
חסר הבית פרשד בסירי הלך לעולמו
חסר הבית פרשד בסירי הלך לעולמו
שגרירי המחול של פרדס חנה כרכור
שלב השאלה הזהה
המלאי מוגבל
"המלאי מוגבל"
מיל"ה של הצלחה
מאיה כץ פתחה את יום הבחירות בקלפי
מאיה כץ פתחה את יום הבחירות בקלפי