פתח תקווה

הבדיקות העלו: הפעוטה בלעה חרצני זיתים

פעוטה בת שנה ועשרה חודשים הובהלה למיון לאחר נפילה, בבדיקת CT נמצאו גופים זרים בחלל המעי. צוות הרופאים והרנטגנאים של מחלקת ההדמיה במרכז שניידר לא ציפו למצוא 7 חרצני זיתים בחלל בטנה ומזהירים הורים מפני סכנת חנק ופגיעה במעי

כתב לוקאל 29/10/2018
הבדיקות העלו: הפעוטה בלעה חרצני זיתים
הצילומים בהם נראים החרצנים (דוברות שניידר)

פעוטה בת שנה ועשרה חודשים ממרכז הארץ, הובהלה למחלקה לרפואה דחופה (מיון) במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית, לאחר שנפלה מגובה שתי קומות, בעת שירדה עם אמה בגרם מדרגות ללא מעקה בביתה. הילדה הגיעה לבית החולים בהכרה מלאה ויציבה המודינמית. עקב מנגנון הטראומה הקשה הוחלט על בצוע בדיקת ct דחופה. הבדיקה פוענחה על ידי ד"ר אסנת קונן,מנהלת מחלקת ההדמיה במרכז שניידר, אשר הופתעה לגלות גופים זרים במעי הילדה.

בבירור שנערך עם אמה של הפעוטה, היא ציינה כי אינה יודעת על מקרה של בליעת חפצים או מאכלים שהיו יכולים להתקע במעי ומכיוון שחלק מהגופים הזרים נמצאו במעי הגס, הוחלט להשאיר את הפעוטה להשגחה ולהמתין שיצאו באופן טבעי מגופה. לאחר מספר שעות ה"גופים הזרים" התגלו כחרצני זיתים.

לדברי ד"ר אסנת קונן, מנהלת מחלקת ההדמיה במרכז שניידר לרפואת ילדים: "לשמחתינו הרבה, המקרה הסתיים בצורה הטובה ביותר, אך חשוב לחזור ולהדגיש בפני ההורים כי עליהם לגלות עירנות בכל הנוגע למה שילדיהם מכניסים לפה. יש להרחיק מהישג ידם של תינוקות וילדים, מאכלים שאינם מתאימים לגילם מבחינת מרקם וגודל (דוגמת פיצוחים ומאכלים עם חרצנים) ולהקפיד לחתוך פירות קטנים ועגולים על מנת למנוע שאיפתם או בליעתם בשלמותם דבר העלול לגרום לחנק או לפגיעה במעי".

עוד בפתח תקווה
חשבנו שיעניין אותך גם...
העצמה פוליטית לנשים
מבנה חדש בקריית החינוך ע"ש רון ארד
המועמדים מתחייבים לשתי קדנציות בלבד
המועמדים מתחייבים לשתי קדנציות בלבד
שני פצועים בתאונה בפ"ת
חגגו עם העולים
עיריית י-ם בין 3 הערים הכי דיגיטליות
ניסה לתקוף את אמו, נעצר ושוחרר
הצעדה שלא הייתה