פתח תקווה

תושב כפר קאסם מואשם במגע עם סוכן חוץ

לפי כתב האישום בשנים 2017-2018, ועד למעצרו, היה הנאשם בקשר עם פעילים ותומכים בארגוני טרור וג'יהאד שונים, באמצעות אפליקציות אינטרנטיות. הנאשם שוחח עמם, בין היתר, על פעילות ארגוני הטרור והג'יהאד בסוריה ועל רצונו להגיע לסוריה ולהצטרף ללחימת הג'יהאד

כתב לוקאל 12/11/2018
כתב אישום בגין מגע עם סוכן זר (תמונה להמחשה iclipart)

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד צעיר בן 20 מכפר קאסם, בגין עבירות סחר, ייצור ויבוא סכין, מגע עם סוכן חוץ, ניסיון יציאה שלא כדין, מימון טרור, שיבוש מהלכי משפט ועוד.

לפי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד מור שרוני, במהלך השנים 2017-2018, ועד למעצרו, היה הנאשם בקשר עם פעילים ותומכים בארגוני טרור וג'יהאד שונים, באמצעות אפליקציות אינטרנטיות שונות כגון Facebook, WhatsApp ו-Telegram. הנאשם שוחח עמם, בין היתר, על פעילות ארגוני הטרור והג'יהאד בסוריה, על רצונו להגיע לסוריה ולהצטרף ללחימת הג'יהאד וכן על חומרי נפץ וכלי נשק. כך, הנאשם ביקש את עזרתו של אדם התומך בארגון אלקעאדה, בתיאום וארגון חיסולו של פעיל פוליטי הולנדי אשר יזם באוגוסט 2018 תחרות איורים של הנביא מוחמד. הנאשם גם היה בקשר עם פעיל בארגון הטרור "היאת תחריר אלשאם" בסוריה, והעביר לו כספים בהזדמנויות שונות. כמו כן, הנאשם תכנן במהלך 2017 לצאת לסוריה ולהצטרף לאחד מארגוני הג'יהאד הלוחמים נגד המשטר הסורי. לצורך מימוש תכניתו, רכש כרטיס מישראל לתורכיה ליום 7.11.2017, ותכנן כי כאשר יגיע לתורכיה יסייע לו אותו פעיל לעבור את הגבול מתורכיה לסוריה בצורה בלתי חוקית ויתאם את הגעתו לאחד מארגוני הג'יהאד בסוריה. בלילה בו תכנן לטוס גילתה אמו על מטרת הטיסה, התעמתה עמו, מנעה ממנו מלהגיע לשדה התעופה ואף נטלה ממנו את דרכונו.

במהלך שנים 2017-2018, גלש הנאשם ב"רשת האפלה" (Darknet) וכן באפליקציות אינטרנטיות שונות הנוגעים לתמיכה בארגוני טרור וכן גלש באתרים המציעים שירות של רכישת כלי נשק, חומרי נפץ ואמצעים שונים להכנת אמצעי לחימה. הנאשם ניסה לרכוש חומר מסוג אשלגן, וזאת בכדי להשתמש בו לצורך ייצור רקטה. במסגרת זו יצר הנאשם קשר עם מוכר אשלגן ואף שילם עבורו, אולם המוכר השיב כי לא ניתן לייצא את האשלגן לישראל. הנאשם אף התעניין ברכישת נשק צלפים תמורת 14,000 דולר. לפי אישום נוסף, במהלך שנת 2015 החליט הנאשם לבצע פיגוע דקירה נגד יהודים ואף הזמין באינטרנט סכין לצורך זה. הנאשם הגיע לתפילה במסגד אל-אקצא כשהוא מצויד בסכין, אולם אדם המכיר אותו התעמת איתו ושכנעו שלא לבצע את הפיגוע.    

ביום 21.10.2018 הגיעו כוחות משטרה לביתו של הנאשם בכפר קאסם על מנת לעוצרו. לאחר שהבחין בהם ניסה הנאשם למחוק את אפליקציית ה-Facebook מהטלפון הסלולרי שהיה ברשותו, וזאת בכדי למנוע מגורמי החקירה את הגישה אליו.

בבקשה נכתב כי: "המשיב, במשך תקופה ארוכה, הביע הזדהות ותמיכה בארגוני טרור, הביע רצון עז ליציאה לסוריה לצורך ג'יהאד, התעניין באופן אינטנסיבי באמצעי לחימה וחומרי נפץ, ואף עמד בקשר עם פעילים בארגוני טרור מוכרזים. יתרה מכך, המשיב אף תכנן לבצע פיגוע דקירה נגד יהודים במהלך שנת 2015, הביע נכונות ורצון ליזום חיסול של פעיל פוליטי הולנדי במהלך חודש אוגוסט 2018, והתעניין ואף ניסה לרכוש אמצעי לחימה וציוד לצורך הכנת חומרי נפץ. מעשיו אלו מצביעים על תפישה אידיאולוגית קיצונית, אשר מתבטאת גם בשאיפה לבצע פעולות טרור אקטיביות, ועל כן קיים יסוד סביר לחשש שהמשיב יסכן את בטחון הציבור."

הפרשה נחקרה בידי שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל.

עוד בפתח תקווה
זאב גולדשמיט מיכאל פרוסמושקין 27/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 21/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 12/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
שלושה פצועים בתאונת דרכים בכביש 60
מהם הגורמים המשפיעים על אין אונות וחוסר חשק מיני?
עידו דוידי. התאקלמתי נהדר
משלימים את הפאזל
תושב פרדס חנה נורה למוות
המזגן התקלקל. התקלה דווחה בינואר, התיקון הסתיים ביולי
תקלה במזגן הסתיימה בתביעה על סך מאות אלפי שקלים
גאיה נסים זיו. למדתי לעמוד על שלי
"לתת זה לקבל"
חשיבות התאורה בעיצוב הבית
פעילויות חודש נובמבר בקניון "שבעת הכוכבים" הרצליה