פתח תקווה

נפתחה עונת הקרמבו

סניף קריית אונו בתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" פתח את שנת הפעילות השישית שלו במשכנו שבבית הספר אביגדור וורשה

כתב לוקאל 12/11/2018
פתיחת שנה בנסיף קריית אונו (צילום: עדי דלמן - רכזת תקשורת)

 קוראים לזה מוראלים - אותם שירי פתיחת פעילות שכולם מחכים להם כל כך. סוג של קריאות שמחות משולבות בקטעי שירה שחוזרת על עצמן שוב שוב ושוב עד ש"גאוות היחידה" מתעצמת בכולם. שירים שאיתם מגיע הקול הצרוד, הדמעות המרגשות והחיבוקים. כל מה שעשה את פעולת פתיחת שנת הפעילות השישית למרגשת כל כך.

עשרות פעילי סניף קריית אונו של תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו", תנועת הנוער לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים, חגגו ביום שלישי האחרון, את הרגעים הקסומים בבית ספר אביגדור וורשה מקום משכנו של הסניף, לפתיחת שנה חגיגית. פעולה ראשונה לאחר שבועות של הכנה, הכשרות, מאמץ, מחשבה ותכנון. הם הגיעו מוכנים למפגש המרגש עם החניכים שלהם וההתרגשות הייתה בשיאה.  

המוראלים הסתיימו והחניכים נכנסו ביחד עם החונכים המצוותים להם, אל תוך החדרים בהם עברו פעולה של גיבוש והיכרות בליווי המדריכים ועם שאר החונכים והחניכים שאיתם בקבוצה. במקביל לפעולת הגיבוש וההיכרות של כל הציוותים החדשים, הועברה גם פעולת פתיחת שנה של חונכים צעירים (ח"צ), נערים ונערות בכיתה ז', שרוכשים במהלך שנה שלמה מיומנויות והכשרות המכינות אותם להיות חונכים בתנועה בשנה שאחרי. בנוסף, הועברו פעולות של ילדים בכיתות ד'-ו', בהן הכירו את עולם ה"צרכים המיוחדים" באמצעות משחקים ופעילויות בנושא.

כמו בכל סיום התכנסות ראשונה של פעולת תחילת שנה, החיוכים על פניהם של החניכים גרמו לכל הפעילים אושר וסיפוק רב. סוג של שמחה וחברות מיוחדת שמשאירה את כולם עם טעם של עוד.

מיה, 17, רכזת הדרכת החונכויות בסניף מספרת, "הפעולה הייתה מאוד מרגשת. אחרי חודשים של הכנות והכשרות הגיע סוף סוף הרגע שכולנו חיכינו לו. הרגע המיוחד הזה שהחניכים ירדו מההסעות הציף אותנו בשמחה גדולה. התרגשנו כל כך לראות עד כמה התגעגענו ועד כמה כולנו חיכינו לפגוש שוב האחד את השני. למילים כמו 'צרכים מיוחדים', חינוך רגיל או חינוך מיוחד אין באמת משמעות ברגעים כאלו. כולנו פשוט פעילים באותה תנועת נוער. בני נוער שנרגשים לשוב ולהיפגש. זאת הייתה פשוט אווירה של אושר מטורף".

סניף קריית אונו, שפועל בבית הספר אביגדור ורשה ברחוב נחל גמלא 10, ימשיך לפעול בכל יום שלישי ומזמין אתכם להגיע ולהצטרף לסניף, למקום בו כולם שווים ושייכים- ו"יוצרים יחד מקום ומשמעות לכל אדם".

 

 

 

עוד בפתח תקווה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מסע הקניות שלי לחג בחצי חינם
מסע הקניות שלי לחג ב"חצי חינם"
ונסה וידל אביטן ביום כיף מפנק
סלין ולירוי בפינת המשחקים של מחלקת ילדים בהלל יפה
ילד בן 4 שתה חומר ניקוי חריף
ניתוח הגדלת ישבן - כל מה שלא סיפרו לכם
ניתוח הגדלת ישבן - כל מה שלא סיפרו לכם
שר הכלכלה הודיע על הרחבה של איזור התעשייה של מעלה אדומים ב-500 דונם
אזור התעשייה של מעלה אדומים בתנופה
גבר עלה על עמוד חשמל ואיים להתאבד
שריפה בבית עסק בהוד השרון
לראשונה באופקים: אוטובוס חשמלי, חסכוני ומפחית את הזיהום