פתח תקווה

שבע שנות מאסר לנאשם בעבירות רכוש

הנאשם הורשע בגין 13 עבירות של התפרצויות לדירות מגורים וב-17 מעשי גניבה, נהיגה בזמן פסילה ועבירות נוספות. שותפו (שנידון ל-42 חודשי מאסר) הורשע ב-5 עבירות של התפרצויות לבתים, 5 עבירות גניבה בצוותא ועוד

כתב לוקאל 25/11/2018
שבע שנות מאסר בגין עבירות רכוש (תמונה להמחשה iclipart)

בתום חקירה מאומצת וניהול משפט על ידי מחלקת תביעות של מחוז מרכז, גזר בית משפט השלום בפ"ת את דינו של נאשם בעבירות רכוש ל-7 שנות מאסר מאחורי סורג ובריח ואת שותפו גזר ל-42 חודשי מאסר בפועל.*

בשבוע שעבר נגזר דינם של 2 נאשמים (42, 34 מפ"ת וירושלים) לאחר שהורשעו בסדרת עבירות רכוש ובהן ריבוי התפרצויות לדירות מגורים וגניבות מתוך אותן דירות בערים רבות: רעננה, כפ"ס, נתניה, פ"ת, בת ים, חולון ות"א.

שני הנאשמים חברו בצוותא לביצוע שורה של עבירות רכוש, תוך שהם עושים שימוש באביזרים ייעודיים לפריצה שאף נתפסו ברשותם שעה שנעצרו. 

נאשם 1 הורשע בגין 13 עבירות של התפרצויות לדירות מגורים וב-17 מעשי גניבה, נהיגה בזמן פסילה ועבירות נוספות. שותפו, נאשם 2 הורשע ב-5 עבירות של התפרצויות לבתים, 5 עבירות גניבה בצוותא ועוד.

עוד התברר ממהלך החקירה כי הנאשמים ביצעו את עבירות ההתפרצויות לדירות מגורים בזמן קצר, לעתים כמה התפרצויות באותו היום, לאור יום וללא כל מורא, כשישנו פוטנציאל רב להימצאות בעלי הדירה בזמן ההתפרצויות. 

מהדירות גנבו הנאשמים רכוש רב, יקר ערך ובעל ערך לבעליו: מחשבים ניידים, תכשיטים רבים וכסף מזומן בסכום כולל של עשרות אלפי שקלים.

בחלק מהמקרים, נאשם 1 הגיע כשהוא נוהג ברכבו של נאשם 2, ללא רישיון נהיגה וללא ביטוח לרכב ואף כשהוא פסול נהיגה. בכך, הסב הנאשם נזק עצום לא רק לרכושם של בעלי הדירות אלא גם סיכן באופן ברור את משתמשי הדרך.

בימ"ש השלום בפ"ת גזר, בין היתר, על נאשם 1 *שבע שנות מאסר מאחורי סורג ובריח* ועל נאשם 2 גזר בין היתר *42 חודשי מאסר מאחורי סורג ובריח*. 

מדוברות המשטרה נמסר: "משטרת ישראל רואה בחומרה התפרצויות לבתי מגורים המהווים פגיעה קשה בביטחון הציבור, פגיעה ברכושו ובפרטיותו ותמשיך לפעול נגד המבצעים עד למיצוי הדין נגדם".

עוד בפתח תקווה
זאב גולדשמיט מיכאל פרוסמושקין 27/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 21/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 12/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 11/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
משלבים כוחות למען העולים מצרפת
האכלת יונים אסורה
קיץ במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית
קיץ במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית
פסטיבל בת-ים לתאטרון ואמנות רחוב
מפת מקטע מסלול האופנים
נפתח מקטע נוסף במסלול האופניים ההיקפי של ירושלים
ניידת טיפול נמרץ של מדא
מדריך מד"א לעונת רחצה בטוחה
תלמידי חטב הנגיד במחאתם מחוץ לבית הספר
מחאת הנגיד
אלופי עולם