פתח תקווה

שר התחבורה ביקר בפ"ת

שר התחבורה ישראל כץ קיים פגישת עבודה עם ראש העירייה. השר כץ: "אנו מתכננים בעיר פרויקטים בסך של שני מיליארד שקלים"

תמי מאור 26/11/2018
ביקור השר כץ בפתח תקוה (צילום: דוברות)

 שר התחבורה ישראל כץ הגיע (ראשון) לפגישת עבודה עם צוות משרדו המורחב, שכלל בין השאר את מנכ"ל המשרד, מנכ"ל נתיבי ישראל, מנכ"ל נתיבי איילון, מנכ"ל נתע, מנכ"לית הרשות לבטיחות בדרכים, נציגי רכבת ישראל ועוד.

בפגישה נדונו מספר סוגיות מרכזיות בנושא מצוקת התחבורה בעיר, "חייבים ליצור רשת תחבורה ציבורית ומציאת פתרונות לתשתית הבעייתית כדי לפתור את מצוקת הפקקים" אמר ראש העירייה רמי גרנברג לשר האורח.

משרד התחבורה הציג בפני גרינברג ובפני הפקידות העירונית הבכירה ומינהל הנדסה, מספר מגה פרויקטים בהם:

חיבור רמפת הדר המושבות לכביש 4: התוכנית מצויה בשלב הסטטוטורי בוועדה המחוזית שתסתיים בעוד חודש ולאחר מכן, יחל תכנון שיארך שנה וחצי וביצוע משוער של שנתיים. השקעה משוערכת: 250 מיליון ש״ח.

אופני דן – מתוכננת רשת אוטוסטרדות רחבות היקף של מסלולים מהירים לאופניים באורך 15 ק"מ. בפתח תקוה יוקמו שני מסלולים, לאורך כביש הדר המושבות ולאורך כביש 471, אליהם יתחברו שבילי אופניים מקומיים שייצרו רשת לנסיעה מהירה באופניים. עלות האוטוסטרדות כ -  100 מיליון שקל. משרד התחבורה יתקצב אף את הקמת השבילים העירוניים.

'מהיר לעיר'- פרויקט הדגל של משרד התחבורה שמטרתו, הקמת נתיבי העדפה לאוטובוסים בתוך העיר. בפתח תקוה 3 רחובות בפרויקט המצויים בתכנון לקראת ביצוע.

הקו האדום של הרכבת הקלה- מנכ"ל חברת נת"ע עדכן כי החברה תניח את מסילות הרכבת הקלה של הקו האדום החל מחודש ינואר הקרוב. הרכבת מתוכננת לפעול בחודש אוקטובר 2021. תנועת הקו האדום אמורה לחולל מהפכה חסרת תקדים בניידות בגוש דן ולהוריד את כמות כלי הרכב מהכבישים. הקו יסתיים בתחום התחנה המרכזית במרכז העיר וקצה שני באזור תחנת הרכבת של קריית אריה, שם יפעל מרכז תחזוקה ותפעול של הרכבת (דיפו) וכן, תחנת רכבת שתשתלב עם תחנת רכבת ישראל.

השר כץ ציין כי משרדו נערך לבצע פרויקטים בפתח תקוה בגובה של שני מיליארד שקלים  "כל הצוות הבכיר עומד כאן לרשותכם ועל מנת לקדם את הפרויקטים, אני מנחה את צוות משרדי להקים את "צוות פתח תקוה" שיתכנס אחת לחודש עם מהנדסת העיר וצוותה".

ראש העירייה רמי גרינברג הודה בחום לשר כץ ולצוותו על שטרחו ובאו בהרכב מלא לפתח תקוה. "פתח תקוה נמצאת הרבה מאחור בכל הנוגע לתשתיות תחבורה ואני מאוד מתרשם מהנכונות של השר וצוותו לסייע לנו לתקצב ולקדם תכניות משמעותיות שיהוו בשורה חשובה לכלל תושבי העיר". 

 

 

 

 

 

עוד בפתח תקווה
חשבנו שיעניין אותך גם...
למדנו אותנו להיות הורים סמכותיים
למדנו אותנו להיות הורים סמכותיים
העצמה קהילתית ועסקית
העצמה קהילתית ועסקית
זוכים בטריאתלון הוד השרון. חוויה ספורטיבית
יתחרו הילדים לפנינו
סדנת אהבה ושוקולד
איזה סלבס הגיעו לסדנת אהבה ושוקולד?
המסע לפולין
תמונות הזוכים ותמונות מהתחרות
רעיונות חדשים לחדשנות עירונית
ראש העיר רפי סער, נחמה אזולאי ואיתי צחר
עובדת מצטיינת בתחרות הארצית
״כל הפסקת אש שתיחתם ללא החזרת הבנים תחילה תוביל להדר ב׳ והדר ג׳״