פתח תקווה

הפגייה ב"שניידר" במקום הראשון

מחלקת הפגים במרכז "שניידר" לרפואת ילדים דורגה במקום הראשון מבין 29 הפגיות בישראל

כתב לוקאל 28/11/2018
פרופ' גיל קלינגר (צילום: דוברות "שניידר")

מחלקת הפגים במרכז "שניידר" לרפואת ילדים מקבוצת כללית דורגה שנה שנייה ברציפות במקום הראשון מבין 29 הפגיות בארץ לשנת 2018, כך פרסם השבוע משרד הבריאות. בדיווח משרד הבריאות נכתב כי נושא הטיפול בפגים, וקידומן של היחידות לטיפול ביילוד, נמצא על סדר יומו של משרד הבריאות אשר עוסק רבות בתחום זה וקידומו.  מתוך ראיה זו, נושא הפגיות והפגים הוגדר כאחד מתוכניות הדגל של המשרד.

משרד הבריאות בחן את הפגיות השונות על פי מדדים שונים, ביניהם: ירידה בשיעור הזיהומים הנרכשים בפגיות, שיפור באיוש אנשי מקצועי המועסקים בפגיות, תוספות תקינה של אחים ואחיות, תוספת תקינה של אחים ואחיות שעברו הסמכה על בסיסית בטיפול נמרץ ביילוד, מיטות חדשות, חדרי תרופות, חדרי בידוד ועוד. השנה נוספו עוד מדדים לבדיקה: המשך רצף טיפול אשפוז – קהילה (דיווח על פגישה בין ההורים לרופא ילדים), קיום קורסי החייאה לצוות ולהורי הפגים, הפחתת הקרינה לה נחשפים הפגים, הזנה בחלב אם ומעקב על היפותרמיה.

מחלקת הפגים במרכז, בראשות פרופ' גיל קלינגר, מהווה מרכז שלישוני לרפואת פגים ויילודים מכל קצוות הארץ ומטפלת בכ- 1,000 פגים ויילודים מדי שנה. במחלקה מאושפזים פגים ויילודים עם בעיות רפואיות מגוונות כגון: מחלות נשימה מורכבות, מומים מולדים רב מערכתיים, מומי לב מולדים, מומים במערכת העצבים המרכזית, מומים בדרכי העיכול, הפרעות כרומוזומאליות ומטבוליות וכן פגים הנולדים במשקלי לידה נמוכים מאוד.

לדברי פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז "שניידר" לרפואת ילדים: "הנהלת מרכז שניידר ואני גאים מאד בדירוג הגבוה ביותר שקיבלה מחלקת הפגים בשניידר מבין כל פגיות ישראל. יישר כח וכל הכבוד לצוות הרב תחומי במחלקת הפגים, אשר עובד במסירות רבה להצלת חיי הפגים ולשמירה על בריאותם, תוך מאמץ-על למניעת זיהומים במחלקה".  

 

 

עוד בפתח תקווה
חשבנו שיעניין אותך גם...
עלי באבא וארבעים השודדים
ילד נפצע אנוש באירוע ירי ביפו
שחר של יום חדש
ההתחלה של "אתחלא"
שוטרים ליום אחד
חשד: הצית דר וגרם לשריפת מבנה
חשד: הצית גדר וגרם לשריפת מבנה
תכירו: מיק"ר- מועדוני ילדים לפנאי
חינוך וקהילה הוד השרון
חינוך וקהילה הוד השרון