פתח תקווה

מחאת הנשים גם בפתח תקוה

ברחבת העירייה התכנסו ראש העירייה, מחזיקת תיק הנשים, יועצת ראש העירייה לשוויון מגדרי, עובדי עירייה ורבים מתושבי העיר. במהלך העצרת הוקראו שמותיהן של 24 הנשים שנרצחו השנה

כתב לוקאל 04/12/2018
צועדות נגד האלימות (צילום: לשכת דובר העירייה)

גם בפתח תקוה התקיימה היום (שלישי,4.12), עצרת מחאה נגד האלימות נגד נשים.

ברחבת העירייה התכנסו ראש העירייה רמי גרינברג, חברת המועצה ומחזיקת תיק הנשים אורנה דוידאי, יועצת ראש העירייה לשוויון מגדרי רחל אלון, עובדי עירייה ורבים מתושבי העיר. המשתתפים בעצרת קראו לפעול כנגד הנוקטים באלימות נגד נשים, אלימות על כל סוגיה. המשתתפים הרימו שלטים בגנות האלימות וקראו "לא עוד אלימות כנגד נשים!" ו"די לאלימות!".

רחל אלון פתחה את האירוע ואמרה "התכנסנו כאן כולנו, נשים וגברים, לזעוק את זעקתן של הנשים שביתן אינו מבצרן. אנו נזעק עד שאחרונת הנשים לא תפחד לחזור הביתה. עד שבית יהיה בית!".

ראש העירייה רמי גרינברג "בקהילה יש לנהוג בכבוד הדדי, באדיבות, בעזרה הדדית ובאופן ראוי האחד כלפי השני. אין שום מקום לאלימות נגד נשים!  אני מגנה את האלימות על כל סוגיה ומאמין כי יש לעשות הכל כדי למגר את האלימות, יש להשתמש בכל הדרכים והאמצעים העומדים לרשותנו. אדם לאדם צריך להיות אדם!".

חברת המועצה ומחזיקת תיק הנשים אורנה דוידאי "העצרת הזו היא ההוכחה הטובה ביותר לזה שהתקדמנו. אנו אומרים היום: די לאלימות! אנחנו כאן כי אנו דואגים לחברה שוויונית וצודקת. אנו מתחייבים לא להקל ראש ולא לשתוק!".

במהלך העצרת הוקראו שמותיהן של 24 הנשים שנרצחו השנה.

עיריית פתח תקוה תמשיך לפעול למיגור האלימות באמצעות סדנאות, פעילויות, הרצאות וכמובן מתן עזרה באמצעות אגף הרווחה לכל המבקשות סיוע.

 

עוד בפתח תקווה
מיכאל פרוסמושקין 12/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 11/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 25/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מבצע עיקור וסירוס חתולי הקהילה
הוד השרון מחבקת את בעלי החיים במבצע עיקור וסירוס חתולי הקהילה
חנוכה במושבה
המסע של תלמידי שקמה בפולין
הקמפיין שניצח מול הקמפיין שכשל
"תם עידן אונר"א בירושלים"
המתנדבים שמשתייכים לאיחוד הצלה
בצפת מתאמנים בשגרה ומוכנים לחירום
אופנוען נפצע בתאונה בכפ"ס
הטיש הגדול
רעננה חגגה את יום ירושלים