פתח תקווה

הצהרת תובע בתיק רצח צעיר בפ"ת

המשטרה הודיעה כי פענחה את רצח הצעיר עדיאל תורתי לפני חודשיים. על פי החשד, החשודים דקרו את הקורבן, חנקו אותו והסליקו את גופתו בפח. בהמשך, הסליקו אותה בשטח פתוח וניקו את זירת הרצח באמצעות חומרי ניקוי

מיכאל פרוסמושקין 24/03/2019
כתב אישום בימים הקרובים (iclipart)

 הצהרת תובע הוגשה נגד שני צעירים מפתח תקווה לקראת הגשת כתב איום בתיק רצח הצעיר עדיאל תורתי . 
 
 ביום 20.1.19 התקבלה במשטרת ישראל תלונה על היעדרו של עדיאל תורתי בן 20 מפ"ת. נפתחה חקירה לבירור נסיבות ההיעדרות תוך קיום מבצע חיפושים אחר הנעדר, והפעלת אמצעים רבים, טכנולוגיים ואחרים, לאיתורו.  למחרת, מצא כוח משטרה את גופתו של תורתי כשהיא קבורה בשטח פתוח בין שכונת פג'ה בפ"ת לבין כפר סירקין. 

חקירת האירוע הוטלה על צוות חקירה מיוחד במשטרת ישראל שאיתר, יום לאחר מציאת הגופה, יחידת דיור שנחשדה כזירת העבירה, ברחוב אחווה יעקב בפ"ת. החוקרים שהגיעו ליחידת הדיור מצאו כי עולה ממנה ריח חזק מאוד של חומרי ניקוי והתעורר חשד כי המקום שימש זירה לביצוע העבירות. עוד התברר מהחקירה, כי הדירה עברה ניקוי יסודי, כולל צביעה חלקית של הקירות, הוסרו מושבים מכיסאות ומזרן בדירה נמצא קרוע.

בחקירה מורכבת שכללה ניתוח ובדיקת מצלמות האבטחה בכל אזור זירת מציאת הגופה, זיהו החוקרים שני חשודים במעורבות באירוע - שניהם תושבי פ"ת.

 במצלמות האבטחה נצפה הקורבן נכנס ליחידת הדיור של אחד מהם ובחלוף כשעתיים וחצי הוא יצא ממנה, ביחד עם החשוד השני ואדם נוסף והם מצולמים כשהם לוקחים את הקטנוע של הקורבן. בהמשך ובשעות הערב, קרו חזר לדירה עם החשודים הנוספים, כשאחד מהם נושא פח זבל וכולם עוזבים את הדירה לאחר כשעה.

חוקרי המשטרה הצליחו לאתר את מסלול נסיעתם של החשודים לאחר מותו של תורתי ומצאו כי למחרת האירוע, החשודים הגיעו לבית עסק ורכשו בו חומרי ניקוי. החשודים נכנסו ליחידת הדיור ולאחר כשעתיים עזבו אותה כשהם נושאים עימם שקיות אשפה גדולות.

בחקירה עלה כי בין הקורבן לבין החשודים התפתח וויכוח, במהלכו דקרו החשודים את הקורבן בסכין יפנית. בהמשך, גרר אחד החשודים את הקורבן למקלחת והמשיך לדקור אותו כשהחשוד השני מצטרף אליו ודוקר את הקורבן, עד לשבירת הסכין. בהמשך, לקח אחד החשודים בקבוק וודקה, שבר אותו ועם שבר הבקבוק החשודים המשיכו לדקור את הקורבן ואף חנקו אותו באמצעות בגד שלופף סביב צווארו. בהמשך, שוסף גרונו של הקורבן באמצעות שבר הבקבוק על ידי אחד החשודים, שיצא מהמקלחת, התיישב על המיטה ואמר: "גמרתי אותו".

החשודים נעצרו, כאמור, על ידי משטרת ישראל ומעצרם הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת. ביום חמישי 21.3.19 הוגשה בעניינם של החשודים הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדם כתב אישום ובקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדם. 

עוד בפתח תקווה
זאב גולדשמיט מיכאל פרוסמושקין 27/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 21/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 12/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 11/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
התייעלות אנרגטית בעיריית רעננה
דיכאון הוא הפרעה במצב הרוח
טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) בדיכאון: עם האוכל בא התיאבון
גילו שהם קרובי משפחה כשמילצרו יחד
למה להם פוליטיקה עכשיו?
למה להם פוליטיקה עכשיו?
מופע של שירי אריק אינשטיין
מועדון ליונס כפר סבא מארח מופע של שירי אריק אינשטיין
על הגובה
נבחרת הרובוטיקה של אביב אלופת אסיה
אלופים גם בסין
קבוצת הנערות בכדורעף. הפסד בגמר למכבי תא
שוב נעצרה בגמר