פתח תקווה

מסמר ננעץ בכף ידו של ילד בן 5 וחצי

מסמר ננעץ בכף ידו של ילד בן 5 וחצי בעת שאסף קרשים לל"ג בעומר , מומחי מרכז שניידר שלפו את המסמר והילד שוחרר לביתו

כתב לוקאל 12/05/2019
ידו של הילד מחוברת לקרש
צילום באדיבות דוברות מרכז שניידר

ילד בן 5 וחצי מבני ברק הגיע לאחרונה למחלקה לרפואה דחופה (מיון) במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית עם קרש מחובר במסמר לכף ידו. הילד אסף קרשים לקראת ל״ג בעומר, כשלפתע הרגיש כאב חד בידו. המראה היה מזעזע: מסמר חלוד שהיה תקוע בתוך אחד הקרשים - ננעץ בתוך גב היד, חדר ויצא מהצד השני, בכף ידו הקטנה של הילד.

הוריו של הילד הבהילו אותו למחלקה לרפואה דחופה (מיון) במרכז שניידר, שם שלפו מומחי שניידר את המסמר מכף ידו, ודאגו לטיפול מונע לזיהומים הכולל זריקת טטנוס ומתן אנטיביוטיקה. אמו של הילד אמרה: ״אני מבקשת מההורים להשגיח על הילדים הקטנים בעת איסוף קרשים ולהזהיר אותם מפני מצבים כאלה. לשמחתנו הגדולה, המקרה שלנו הסתיים בטוב״.

פרופ' יחזקאל ויסמן, מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז שניידר, מזהיר כי בעת איסוף הקרשים, חשוב להימנע מאיסוף קרשים עם מתכות ומסמרים,  בכדי שלא יקרו מקרים מעין אלו.

בנוסף ממליץ פרופ' יחזקאל ויסמן, להימנע מחיפוש קרשים בשדות פתוחים, מחשש להכשת נחש. את המדורה כדאי להקים בשטח נקי מקוצים ומעשבים, ובמרחק ממבנים, וכן להימנע מהעמדת הקרשים לגובה בכדי שלא יפלו ויגרמו להתלקחות. מומלץ לנעול נעליים גבוהות להגנה על הגוף מפני עקיצות זוחלים ושרצים הנמשכים אל חום המדורה.

יש להרחיק חומרים דליקים מהמדורה ולהחזיק בקרבתה דליי מים למקרה של התפשטות השריפה. יש להימנע מלהשליך לתוך המדורה חפצים שונים, פחיות ובקבוקים בשל סכנה שאלו יתפוצצו.

במקרה של כוויה, יש להניח את אזור הכוויה מתחת למים קרים למספר דקות, כך נקטין את עומק הכוויה ונקל על הכאבים. אין לנסות להוריד בגד באזור הכוויה, ויש לכסות אזור הכוויה בבד נקי, ולא בצמר גפן. יש להחיש את הילד לבית החולים במקרים של כוויה המשתרעת על אזור נרחב, מערבת את הפנים, הגפיים או אברי המין ובכוויה שמקורה במכת חשמל.

חשוב ביותר להקפיד כי לצד הילדים החוגגים סביב המדורה, יהיו נוכחים גם הורים, על מנת להשגיח על האש והסכנות ממנה. עם סיום הפעילות סביב המדורה, יש לוודא את כיבויה המוחלט על ידי שפיכת חול או מים.

עוד בפתח תקווה
חשבנו שיעניין אותך גם...
גימרה אמרה מקבל את מגן ההוקרה מראש העירייה
שיא ישראלי במרתון
בעלי חנויות ירקות עתרו נגד העירייה
מוזיאון הנגב לאומנות
פעילות פורים במתחם המוזאונים בבאר שבע
גרובר. גישה קלה ונוחה
החלו העבודות להוספת נתיב בצומת העבודה-הראשונים
עיריית חיפה נערכת לרעידות אדמה
תאונת דרכים קשה בכפר סבא
אופנוען נהרג בתאונה בכפר סבא
צוות עמוד שידרה של כרמל מימין דר עלי סולימאן, דר אלכסנדר ברוסקין ודר ויטאלי אלכסנדרובסקי.
פריצת דרך בשיטות טיפול בפריצת דיסק
גופת אדם אותרה בטבריה
גופת אדם אותרה בטבריה