פתח תקווה

בין חוק החסינות, פסקת ההתגברות לחוק הגיוס – נמצאים החיים האמיתיים

מאת: תמי פלד חיון

כתב לוקאל 30/05/2019
תמי פלד חיון
צילום: פרטי

חן, אחייניתי האהובה, פעילה בהנהגת ההורים בבית הספר עוזי חיטמן בפתח תקווה – גייסה אותי השבוע למבצע התרמה למען אימא לחמישה ילדים בבית הספר, שחלתה במחלה הארורה והיא זקוקה לטיפול מציל חיים בחו"ל שעולה כמיליון שקל.
המשימה שהוטלה עליי הייתה לנדב ארוחה זוגית אותה יתרימו באחד האירועים שהנהגת ההורים מארגנים ולאירוע אחר לנדב סטנאפיסט כלשהו.
נרתמתי למשימה בהתלהבות, התחלתי לפנות לאנשים שונים שהייתי בטוחה שאוכל לשכנע אותם להירתם, שהרי סיפור כזה מרגש חייב לנגוע בלב של כולם. אז חשבתי...  זה לא היה קל, אנשים טובי לב, שפניתי אליהם אמרו לי בעדינות, שהם תורמים בלי סוף והם כבר לא עומדים מול מבול הפניות. תכלס - צודקים!
על אף הקושי, לא ויתרתי עד אשר משימתי הושלמה – גייסתי מאיש יקר בשם טל, שתמיד אוהב לעזור -  ארוחה זוגית באחת ממסעדות שגב וגייסתי את הסטנאפיסט הקורע שוקי דוד.
במקביל שלחתי למכותבים פוטנציאלים שלי בוואצאפ אפליקציית
PayBox  כדי שיתרמו איש, איש כפי יכולתו ונכון לכתיבת שורות אלה הנהגת ההורים הצליחה לגייס רק 160,000 שקל ונכונו להם עוד  שני אירועי התרמה.
אחרי הכל הרגשתי ר-----------ע מאוד, כמו מקבצת נדבות. ועל מה...?! על ניסיון לעזור בטיפול מציל חיים של אימא לחמישה ילדים...?! תהיתי , משלמי המיסים בישראל משלמים מליארדים. - לאן הולך כל הכסף...?!
בישראל עשרות אלפי פלסטינים מעזה והרשות הפלסטינית, מקבלים היתרים ומתאשפזים בבתי חולים ישראליים, זאת "על חשבון המטופל הישראלי" . הוא מסבסד מכספי המיסים את הטיפול בפלסטינים ונוצר עומס על המערכת הרפואית והמחלקות עד כדי סכנת חיים. אחד המחירים להגעת מטופלים מהרש"פ הוא החדרת חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה לבתי החולים בישראל, אשר עלולים להעמיד את החולים בסכנת חיים. הרשות הפלסטינית מנצלת את ישראל כדי להפוך את הטיפולים האיכותיים של בתי החולים הישראליים לעסק המגלגל מאות מיליוני דולרים - על חשבוננו.

מס בריאות,  הם תשלומי חובה בישראל, אותם משלמים כל אזרחי ישראל – שכירים או עצמאיים, היישר מתוך שכר הנטו בכל חודש. החישוב של מס הבריאות הוא 3% מסך המשכורת החודשית. כל תושב, גם אם הוא מובטל חייב בתשלום. מס בריאות נדרש על פי חוק ביטוח בריאות ממלכתי, לכל אזרח בישראל את הזכות לקבל טיפול רפואי ללא תוספת תשלום או בתשלום מופחת – וזה כולל ביקורים אצל רופאים כלליים ורופאים מתמחים, רכישת תרופות מרשם בהנחה ניכרת, בדיקות רפואיות וטיפולים רפואיים עד כדי ניתוחים מורכבים. אז אמנם, כמעט 80% מבתי האב בישראל רוכשים גם ביטוח בריאות משלים או ביטוח בריאות פרטי מורחב – ובכל זאת, מס בריאות מאפשר קבלת שירותים וטיפולים רפואיים בסיסיים, לכל אחד, בלי הבדלים הנובעים מהרמה הסוציו אקונומית, המעמד החברתי, רמת ההכנסה או אף הגיל.
הכל כתוב יפה על הנייר אבל במציאות העגומה כאשר חולה מישראל  צריך טיפול מציל חיים, המדינה לא לוקחת אחריות והכל נופל על אנשים טובים, שאט אט הופכים אדישים, שכן אינם עומדים מול מבול הפניות...
ומה קורה בארץ...?! עולם כמנהגו נוהג! – נבחרי העם (מפסידי הבחירות)   מקיימים הפגנות ענק, המונים יוצאים לרחובות .ועל מה ולמה...?! לא על תקציב הבריאות! ולא על הצלת חיים!.
ההמון יוצא לרחובות על חוק חסינות כן או לא לראש הממשלה, פסילת פסיקת ההתגברות, חוק הגיוס . ונכון לכתיבת שורות אלה, מדברים גם על פיזור הכנסת והכרזה על בחירות חדשות שעשויים לעלות  למשלם המיסים כשני מליארד שקל. 

עם שני מיליארד שקל, אתם יודעים כמה גברים, נשים וטף חולים עשויים להבריא ממחלתם...?!

הגיע הזמן שהמדינה תתנהל בחיים האמיתיים, ותגלה אחריות לאומית לרווחת בריאות התושבים.!

ושרק נהיה בריאים!

מצרפת את הסיפור העצוב של של גדית שמש פניזל...

https://www.facebook.com/425685331312622/photos/a.428968187651003/428968084317680/?type=3&theater

 

 

עוד בפתח תקווה
הרב אליהו שדמי, מנהל חב"ד רעננה 20/12/2018
אתר לוקאל 02/12/2018
אתר לוקאל 02/12/2018
אתר לוקאל 28/11/2018
אתר לוקאל 19/11/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
"משבר הדיור האמיתי יהיה עוד 10-20 שנה"
נפטרה פרידה איצקוביץ מוותיקות רעננה
נפטרה פרידה איצקוביץ מוותיקות רעננה
גאווה בהוד השרון
גאווה בהוד השרון
כיצד לשמור על הערכים המזינים במזון שאנו אוכלים
הבניין הראשון באכלוס רמות השרון
פרויקט הפינוי בינוי ברמה"ש צובר תאוצה
למען הילדים
למען הילדים
קניות בגדים באינטרנט - טיפים לשופינג וירטואלי מנצח
צו איסור הפרסום אודות פרשת רוטשילד 55
צו איסור הפרסום אודות פרשת רוטשילד 55