פתח תקווה

"אתה מת. זמנך קצוב"

כך לכאורה איים תושב פ"ת באמצעות האי-מייל על חבר הכנסת איתן גינזבורג מרעננה. הרקע: השתייכותו לקהילה הגאה. "איומים מסוג זה לא ירתיעו אותי להמשיך ולקדם שוויון זכויות מלא עבור כל אזרח ואזרחית בישראל", מסר גינזבורג בתגובה

זאב גולדשמיט מיכאל פרוסמושקין 27/07/2019
גינזבורג. קיבל איומים במייל

תושב פתח תקווה, בן 41, נעצר בחשד כי איים על חבר הכנסת איתן גינזבורג מרעננה שכיהן בעבר כראש העירייה.

לאחרונה התקבלה במשטרה תלונה בגין איומים שנשלחו לתיבת מייל של חבר הכנסת גינזבורג. לאחר שורת פעולות חקירה שכללו שימוש באמצעים טכנולוגיית שונים התבררה זהותו של החשוד בשליחת האיומים והוא נעצר.

החשוד, הובא ביום שישי לבית משפט השלום בפתח תקווה, שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרו בארבעה ימים. מהדיון התברר כי האיומים התקבלו כבר ב – 12 ביולי כשב – 15 ביולי הנושא הועבר לטיפול משטרת פ"ת.

עוד מתברר כי המלל המאיים היה בשפה ספרדית ולטענת המשטרה נכתב בו: "אתה מת. זמנך קצוב". הערכה היא כי האיומים הם על רקע השתייכותו של גינזבורג לקהילה הגאה.    

לגבי הזמן שחלף מרגע קבלת התלונה ועד למעצרו של החשוד, אמר נציג המשטרה: "עשינו הכל על מנת לאתר אותו. אם זה בתחום הסייבר ... הוצאו נגדו צווי מעצר ונעשו ביקורים דחופים בביתו על מנת לאתר אותו".

במסגרת החקירה נגבו עדויות גם מבני משפחתו של החשוד. אחותו של החשוד הגיעה אף היא לבית המשפט ואמרה: "הוא לא דובר ספרדית. הוא חולה פסיכיאטרי והפסיק לקחת תקופות ואנו מבקשים שיאשפזו אותו. המעצר לא יועיל לו, ורק יזיק".

החשוד עצמו הכחיש את המיוחס לו.  בתום הדיון השופטת ריבה שרון האריך את מעצרו של החשוד עד 28 ביולי, עד אז יוחלט אם להגיש נגדו כתב אישום או לשחררו.  

ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן) מסר בתגובה: "לפני מספר ימים נשלחה לדואר האלקטרוני שלי הודעה עם איומים לחיי בגלל השתייכותי ופועלי למען קהילה הגאה. קו ישיר מחבר בין אמירות של נציגי ציבור על מצעד הבהמות ונגד הקהילה הגאה ולאיומים שמגיעים גם למעשי אלימות בפועל. איומים מסוג זה לא ירתיעו אותי להמשיך ולקדם שוויון זכויות מלא עבור כל אזרח ואזרחית בישראל. אני מודה לקצין הכנסת ולמשטרת ישראל על פעילותם הנחרצת לאיתור השולח״. 


 

עוד בפתח תקווה
מיכאל פרוסמושקין 21/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 12/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 11/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 25/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
קמחא דפסחא במגדל העמק
מכרו "סליים" כדי לרכוש סלי מזון לחג
ירון גדות בישיבת המועצה. טענות כלפי ראש העירייה
ההצעה לסדר של חבר המועצה ירון גדות לא נידונה בישיבת המועצה
פעם רביעית קרמבו
ניצחון שני בדרבי
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
תושב הוד השרון נשדד בקלקיליה
הצלחה מוזיקלית
פרויקט גרנד אביסרור בבאר שבע
ירידה חדה בבניית דירות במגדלי מגורים בב"ש