קרית גת

"הוא כבר חסר לנו מאוד"

גדעון מילר, החובש האהוב עם הלב הרחב ושמחת החיים מתחנת מד"א בקריית גת, הלך לעולמו

כתב לוקאל 03/10/2018
גדעון מילר ז"ל (צילום: דוברות מד"א)

ביום רביעי שעבר (26.9) חול המועד סוכות הגיעו מאות מעובדי ומתנדבי מד"א לבית העלמין בקריית גת ללוות את המתנדב גדעון מילר ז"ל בדרכו האחרונה לאחר שנפטר במפתיע בביתו כשהוא בן 71.

מילר ז"ל נולד בשנת 1948 בהונגריה ועלה לארץ בשנת 1957. בחודש יולי 1977 הצטרף למגן דוד אדום והחל לעבוד בתחנת מד"א בקריית גת. במהלך שנות עבודתו תרם רבות לארגון ושימש כחובש רפואת חירום באמבולנסים ובניידות לטיפול נמרץ במרחב לכיש. בשנת 2008, קיבל את אות העובד המצטיין על פעילותו ומסירותו ועל התנדבות מעבר לשעות העבודה ועל הסיוע הרב במרחב ובשנת 2010 העניק מנכ"ל מדא אלי בין למילר ז"ל דרגת כתף מגן-ראשון, כאות הוקרה על פעילותו המסורה. במשך השנים, כחובש רפואת חירום במד"א, סייע גדעון ז"ל בהבאת חיים חדשים לעולם ויילד באמבולנס תינוקות רבים, יצא לטפל בחולים ובנפגעים מאירועי פח"ע ותאונות דרכים והציל את חייהם של רבים.

חבריו וכל מי שהכיר אותו, מספרים על איש אהוב, מלא בשמחת חיים שתמיד חייך ורצה לעזור בכל צורה. לאחר 38 שנות עבודה, בשנת 2015 גדעון מילר ז"ל פרש לגמלאות. גם אז היה ברור לו שהוא נשאר במשפחת מד"א וממשיך להתנדב באופן קבוע בתחנת מד"א בקריית גת, ביתו השני. בנוסף מצא גדעון ז"ל זמן להתנדב גם במשטרה, במג"ב ובקופת חולים מכבי בעיר.

מילר ז"ל הותיר אחריו את אחיו, דב; אשתו, נעמי ואת שתי בנותיו, ענבל ולירון.

חברו חובש בכיר במד"א עמרם בן לולו שעבד עם גדעון מילר ז"ל בתחנת מד"א קריית גת: "אני מכיר את גדעון מזה 40 שנה, מאז שנכנסתי לעבודה. הוא היה חייכן שאהב לעזור לכולם, היינו 40 שנה ביחד, בחום ובקור ותמיד היה מלא שמחה וכיבד את כולם. הייתה לו אישיות מיוחדת של נתינה והתנדבות, לא רק במד"א, גם במשטרה ובקופת חולים מכבי בעיר. בערב לפני שנפטר הוא היה איתי בתחנת מד"א ואמר לי 'אם הייתי יודע שאתה עובד לילה הייתי מצטרף אליך למשמרת' המוות הפתאומי שלו הכה את כולנו בתדהמה והוא חסר לנו מאוד".

מושון וקנין, מנהל מרחב לכיש במד"א: "אני מכיר את גדעון למעלה מ- 20 שנה, גדעון היה עובד מסור וקפדן. היה לו כבוד אדיר לארגון ולמדי מד"א, הוא תמיד הופיע מדוגם, כאילו כל יום זה טקס יום העצמאות. גם כשפרש לגמלאות הוא המשיך להגיע כמעט כל יום לתחנת מד"א, סייע במשמרות ובאחזקה השוטפת של האמבולנסים והתחנה, תמיד היה זמין ולקח אמבולנס ככונן בביתו, הוא סייע לכל מי שנזקק במסירות יוצאת דופן. לא סתם כולם קראו לו 'קפטן', הוא ניצח על התחנה, אהב את כולם וכולם אהבו אותו. בכל יום שישי, היה מתקשר לרבים מחבריו כדי לאחל 'שבת שלום'. זה אובדן למשפחת מד"א. הוא כבר חסר לנו מאוד".

 מנכ"ל מד"א, אלי בין: " גדעון ז"ל היה דמות, מופת ומודל לחיקוי לכל מי שעוסק בתחום הבריאות. הכרתי אותו באופן אישי, הוא היה איש של נתינה ועשייה, אדם, חבר וחובש מקצועי שתמיד רצה לעזור ולתת מעצמו ככל הניתן. הוא האמין במטרת הארגון ורצה להציל חיים, ואכן עשה זאת במהלך עשרות שנים במד"א. הוא ידע כיצד לעבוד בצוות ועזר לכל אחד מחבריו בארגון. לאורך השנים, היה לי הכבוד לפגוש את מילר ז"ל מספר פעמים ולהיווכח בכך בעצמי, ואף להעניק לו את דרגת המג"ר לאות הוקרה לפעילותו. משפחת מד"א שולחת את תנחומיה למשפחת מילר, מחבקת אותה ותמשיך ללוות אותה. יהי זכרו ברוך".

 

עוד בקרית גת
כתב לוקאל 27/11/2018
אתר לוקאל 11/11/2018
אתר לוקאל 05/11/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
ברוידא סייר הבוקר בבתי הספר ובגנים
מצדיעים לכם
ברטוב בוחרים ירוק
ברטוב בוחרים ירוק
30 למותו של שמואל שדמי, ז"ל
בנגישות וברגישות
סיורי ילדים מאחורי הקלעים בהיכל התרבות כ"ס
גבר נפצע במהלך גלישה בים
עיריית כפס ונציגי השכונות הירוקות נגד מפעל בראון
עיריית כפ"ס ונציגי השכונות הירוקות נגד מפעל בראון