קרית מלאכי

"כנפיים של קרמבו" נעים להכיר!

נוה ממן, רכז התקשורת של סניף קריית מלאכי, מספר על מהי "כנפיים של קרמבו" עבורו: "כולם רואים צרכים מיוחדים ואנחנו רואים כנפיים"

אתר לוקאל 15/10/2018
פעילות ב"כנפיים של קרמבו" קריית מלאכי (צילום: "כנפיים של קרמבו")

"מדפדף בעיתון. עוד כתבה, עוד פרסומת לא מעניינת או סקר משעמם על הבחירות המקומיות. אבל בין כל זה, תנו לי רגע לתפוס את תשומת הלב שלכם ולספר לכם על משהו קצת אחר.

"קוראים לי נוה, ואני פעיל ב'כנפיים של קרמבו'. כששואלים אותי מה זה 'כנפיים של קרמבו'? אני עונה את אותה התשובה כל הזמן- 'תנועת נוער לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים' אבל האמת- ש'כנפיים של קרמבו' זה הרבה מעבר לזה. קרמבו זה המקום להיות מי שאתה באמת. זה המקום להראות את עצמך- את מי שאתה- בלי לשים את המסכות הקבועות שלך. זה המקום שבו יקבלו אותך כמו שאתה, וזה לא משנה אם אתה דתי או חילוני, בן או בת או כמה כסף יש לך בכיס. קרמבו זה המקום שיסתכלו על מי שאתה מבפנים במקום לשפוט אותך לפי איך שאתה נראה מבחוץ. קרמבו זה הבית השני, המקום שבו אתה יודע שתמיד יהיו שם בשבילך ויאהבו אותך כמו שאתה. קרמבו זה החניך שמחייך אליך בפעולה וגורם לך להרגיש שלהגיע לפה פשוט שווה את הכול. זה החברים לחיים שממשיכים אתך ותמיד יהיו שם בשבילך. זה להיכנס בשער לפעולה אחרי יום רע ולהרגיש איך כל הדאגות נעלמות מעצמם....

"אם לומר את האמת, זה יהיה קצת אנוכי מצדי לשמור את כל זה לעצמי. אז אם אתה בכיתות ז-י"ב וגם רוצה להיות חלק מההרגשה הנפלאה הזאת, אני מזמין אתכם לפעולת חשיפה שלא תתחרטו שהגעתם אליה, בבית ספר נצח ישראל ב-17.10 בשעה 17:00. לפרטים: רותם- 0533309471

"כנפיים של קרמבו" היא תנועת נוער מיוחדת שמשלבת צעירים עם ובלי צרכים מיוחדים במסגרת חברתית משותפת. אלפי ילדים ובני נוער עם ובלי צרכים מיוחדים, בוראים יחד עולם מופלא של אהבה והכלה.

פעם בשבוע, בעשרות מסניפי התנועה בכל הארץ, נפגשים בני נוער מכל קשת החברה הישראלית; יהודים וערביים, חילוניים ודתיים, עם ובלי צרכים מיוחדים'. הם מחברים לבבות, לומדים לחבק את השוני ולראות בו דבר מבורך שיש לתת לו מקום, ולאפשר לכל אחד להיות מי שהוא. מדובר במהפכה אמתית שאט אט מחלחלת לכל הרבדים של החברה הישראלית ויוצרת שינוי עמדות ותפיסות שלא נשענות על דעות קדומות והגדרות מראש. 

לתנועה יש 65 סניפים הפזורים ברחבי הארץ ולמעלה מ 6000 פעילים. עבור רבים מהם, זו המסגרת החברתית היחידה שפעם בשבוע מוציאה אותם מהבדידות החברתית, לפעילות חווייתית נגישה ומותאמת עם חברים עם ובלי צרכים מיוחדים. מדובר בתנועת נוער שקולטת ילדים- ​​חניכים - עם מגבלות מורכבות פיזיות, קוגניטיביות, מרחביות, חושיות ותקשורתיות, מגיל 21-7,ילדים ובני נוער שאינם עצמאיים בתפקודם, הפועלים יחד עם בני נוער מהחינוך הכללי והמיוחד בגילאים 18-12שמשמשים כחונכים שלהם.

 מאת: נוה ממן – רכז התקשורת של סניף קריית מלאכי

 

עוד בקרית מלאכי
אתר לוקאל 19/12/2018
אתר לוקאל 11/11/2018
אתר לוקאל 05/11/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
רחלי בן ארי סקעת
בינימין נתניהו הוזמן לפתוח את קמפיין הבחירות ברעננה
שרדו את השואה לפני 74 שנים וכעת תמונתם תתנוסס בגאון בגרמניה ופולין
קמפיין בינלאומי ליום השואה
שמואל (מולה) רבינוביץ
שמואל (מולה) רבינוביץ, מוותיקי רעננה הלך לעולמו
"אולי הייתי נאיבי"
צילומי חורף גולף
קמפיין חורף ביום הכי חם בשנה
צעיר נרצח בעכו
פועל נהרג בתאונת עבודה
"היה איש של חסד ובעל שמחת חיים גדולה"