קרית מלאכי

נחנך המבנה החדש של תחנת מד"א בקריית מלאכי

תחנת מד"א החדשה נבנתה על שטח המבנה הישן. צוותי מד"א בקריית מלאכי כוללים כ-120 עובדים ומתנדבים, מהם כ- 50 בני נוער

כתב לוקאל 04/11/2018
תחנת מדא החדשה בקריית מלאכי ( צילום מיקי פריידן דוברות מד"א)

ביום שני שעבר, נחנך המבנה החדש של תחנת מד"א בקריית מלאכי, תרומת משפחת רוימי מבריטניה. טקס החנוכה התקיים בנוכחות נציג משפחת התורמים, מנכ"ל מד"א אלי בין, ראש עיריית קריית מלאכי, רבה הראשי של העיר קריית מלאכי הרב חיים פינטו, שגרירת אירלנד בישראל אליסון קלי, סגן השגריר הבריטי בישראל טוני קיי, יו"ר אגודות מד"א בעולם גרשון טרימפל, חברי הנהלת אגודת ידידי מד"א בבריטניה, הנהלת מגן דוד אדום ועובדי ומתנדבי מרחב לכיש של מד"א.

 בתחילת הטקס מנכ"ל מד"א, ראש העירייה, שגרירת אירלנד בישראל וסגן השגריר הבריטי בישראל גזרו את הסרט בכניסה לבניין התחנה החדשה ורבה הראשי של העיר קבע מזוזה בפתח התחנה ובירך את הנוכחים. תחנת מד"א החדשה נבנתה על שטח המבנה הישן ומכילה בתוכה חדרי צוות, פינת ישיבה לצוותים וכיתת הדרכה שתאפשר להכשיר מגישי עזרה ראשונה וחובשים בעיר.

 צוותי מד"א בקריית מלאכי כוללים כ- 120 עובדים ומתנדבים, מהם כ- 50 בני נוער שנותנים מענה רפואי באמצעות אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ לתושבי קריית מלאכי, מועצות אזוריות באר טוביה, שפיר, יואב ונחל שורק. כמו כן צוותי מד"א נותנים מענה רפואי לאירועים בכבישים ועורקים מרכזיים במדינת ישראל, צומת קסטינה, כביש 3, כביש 40 וכביש 6. בקריית מלאכי והסביבה פועלים גם 3 אופנועי חירום של מד"א ובקרוב יחנכו בתחנה רכב בימבולנס חשמלי שיסייע לקצר את זמני התגובה של מד"א בסביבה, כל זאת לצורך שיפור המענה הראשוני טרם הגעת האמבולנסים.

 בנוסף לרפואה הדחופה עובדי ומתנדבי התחנה עסוקים גם בפעילות הומניטרית הכוללת איסוף מצרכי מזון לפני החגים לנזקקים ולחיילים בודדים, חלוקת משלוחי מנות בבתי חולים, חלוקת סופגניות במרכזי יום לקשיש, השתתפות בימי קהילה עירוניים, סיוע בהתרמות דם גדולות בתקופות המחסור העונתי לפני חגי תשרי וחג פסח  ובהדרכות עזרה ראשונה לציבור הרחב הן בשגרה והן בחירום.

הודות למשפחת רוימי מבריטניה, תחנת מד"א בקריית מלאכי החדשה תאפשר את המשך התפתחות הפעילות הענפה של עובדי ומתנדבי התחנה, הן להצלת חיים והן לפעילויות הומניטריות בעיר ובסביבה.

שגרירת אירלנד לישראל, אליסון קלי: "שמחתי מאוד לחנוך את אופנוע הכוננים הראשון מאירלנד עבור מגן דוד אדום ולקחת חלק בטקס חנוכת התחנה החדשה בקריית מלאכי, ברכותיי לכולם".

מנכ"ל אגודת ידידי מד"א בבריטניה, דניאל בורגר: "אני חש כבוד גדול לחנוך היום את תחנת קריית מלאכי החדשה תרומת משפחת רוימי, זאת לצד חנוכת שני אופנועים חדשים שאנו מציגים לשגרירת אירלנד וסגן השגריר הבריטי לציין. האחד לציין את התגייסות הקהילה באירלנד למען מד"א והשני לציון הביקור המלכותי ההיסטורי של הנסיך וויליאם במהלך הקיץ האחרון."

 מנכ"ל מד"א אלי בין: "מד"א כארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל , עושה לילות כימים על מנת להעניק את השירות הטוב ביותר לכל אזרח ובכל מקום. תרומתם של כל המעורבים בהקמת התחנה החדשה מסייעים לנו רבות ועל בסיס יום יומי בהגשמת יעדינו. אני מבקש להודות למשפחת רוימי מעומק ליבי על הסיוע,  שיתוף הפעולה והעזרה הרבה מצידם למען העצמת פועלו של מד"א בעיר."

 

עוד בקרית מלאכי
אתר לוקאל 19/12/2018
אתר לוקאל 11/11/2018
אתר לוקאל 05/11/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
הניצן מתחדש
עשרות משתתפות במשט הוורוד
עשרות משתתפות ב"משט הוורוד"
או בוי
או בוי
חשד: שני תושבי כפ"ס תקפו אדם אחר
בית ספר לגידול שחקנים
אזור תעשייה ובילויים עתיק נחשף בגדרה
אזור תעשייה ובילויים עתיק נחשף בגדרה
פרסום ראשון: נדב דואני חתם על הסכם שת"פ עם "הליכוד"
יורחבו ימי הצהרונים בספטמבר