ראשון לציון

לילות שקטים גם בחופשת הקיץ

תוכנית "לילה שקט", בראשל"צ תתחיל ב-21.6 עם צאת התלמידים לחופשת הקיץ ותימשך עד לסיום החופשה

תמי מאור 13/06/2018
תדרוך לקראת היציאה לסיור (צילום: עיריית ראשון לציון)

גם השנה תופעל תוכנית "לילה שקט" של החברה לביטחון בראשון לציון בשיתוף משטרת ישראל שמטרתה לשמור על הביטחון והסדר הציבורי בעיר במהלך חופשת הקיץ. התוכנית שהוכיחה את עצמה בחופשות החג והקיץ מאפשרת תגובה מהירה ויעילה בטיפול מפגעי רעש בגינות הציבוריות, אלימות והשחתה של רכוש (וונדליזם), וזאת על ידי ביצוע סיורים, תצפיות  ופעילות מוגברת בימי החופש. התוכנית תחל  יום לאחר סיום הלימודים ב-21.6 ותסתיים עם תום החופשה ב-31.8.

כפי שהיה בשנים קודמות, משטרת ראשון לציון תיקח חלק פעיל במניעת עבירות הפוגעות באיכות חייהם של התושבים ותהיה מעורבת יותר בקהילה. אגף סיור ושיטור בחברה לביטחון ערך עבודת מטה בשיתוף נציגי שיל"ת, המוקד העירוני, ומשטרת ראשון לציון, למיפוי האתרים בעיר ה"מועדים לפורענות" על פי מאפיינים ורמת המטרד.  לאחר המיפוי, חולקה העיר לפי 26 תאי שטח נבחרים, כאשר בכל תא שטח יוצב מאבטח/ת כשהוא מצויד באפוד זוהר על מנת שיוכלו לזהותו בקלות  ובמכשיר קשר. המאבטחים יסיירו בתאי השטח מדי ערב  מהשעה 22:30 ועד השעה  3:00 לפנות בוקר ותפקידם להבטיח את השקט בגנים הציבוריים.

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני: "אנו יודעים כי חופשת הקיץ היא חגיגה לבני הנוער ואנו רוצים לאפשר להם ליהנות, אך יחד עם זאת, לא להפריע לתושבי העיר בשעות הלילה המאוחרות".

במקביל לתוכנית לילה שקט, יצאה לדרך יוזמה של החברה לביטחון בשיתוף פרלמנט הנוער אשר במסגרתה הוקצו 42 אתרים המרוחקים מבנייני מגורים בהם יוכלו הצעירים לשהות עד השעות המאוחרות.  בשנתיים האחרונות הפרויקט הוכיח את עצמו ונתוני המוקד העירוני הצביעו על ירידה של 26.5% בפניות תושבים בנושא הפרעת נערים בגינות ציבוריות בהשוואה לשנה קודמת.

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מפגע בטיחותי בשכונת גליל ים החדשה
מפגע בטיחותי בשכונת "גליל ים" החדשה
חזרו לכיתה
יחסי רעות
דרבי לסיפתח
בין ארבע הגדולות
המסמר שעושה את ההבדל..
המסמר שעושה את ההבדל
בלעדי: קרב צמוד על ראשות העירייה
בלעדי: קרב צמוד על ראשות העירייה
מכוכבי הילדים ועד רובוטים