ראשון לציון

מקוריאה לראשל"צ

משלחת של מאות קוריאנים מארגון KCSI - הנוצרים הקוריאנים לשלום ירושלים, הגיעו לישראל בין היתר בכדי להופיע בפני חברי איל"ן בראשון לציון

כתב לוקאל 27/06/2018
יו"ר עמותת איל"ן רו"ח אהוד רצאבי עם יו"ר איל"ן ראשל"צ שמעון קינן, להקות איל"ן ראשל"צ ומשלחת הנוצרים הקוריאנים (צילום: חן גלילי)

משלחת של מאות נוצרים קוריאנים לשלום ירושלים הגיעה לאחרונה לישראל לסיבוב הופעות במסגרתו הציגו את מיטב שירי וריקודי התרבות הקוריאנית בשילוב שירי ארץ-ישראל היפה. כחלק מסיבוב ההופעות והקשר המיוחד אשר נוצר עם עמותת איל"ן, הגיעו לאחרונה לראשון לציון שם הופיעו ביחד עם רקדני להקת "גלגלי ראשון לציון של עמותת איל"ן בשיתוף עם עיריית ראשל"צ וכן עם להקות צעירות של העמותה להקת "גלגלי" ר.נ.י" ולהקת הילדים "כוכבים בתנועה" ראשל"צ. באירוע השתתפו יו"ר עמותת איל"ן רו"ח אהוד רצאבי, מאן סונג- נשיא ארגון kibi העולמי וד״ר הו צ׳ינג צ׳ונג - סגן נשיא ארגון kifa, מנכ"ל העמותה בועז הרמן, ראש עיריית ראשל"צ דב צור, יו"ר איל"ן ראשל"צ שמעון קינן וקהל רב נוסף מראשל"צ והסביבה.

במהלך ההופעה הציגו את אמנות הלחימה הקוריאנית – טקוואנדו, שירים מסורתיים קוריאניים וכן ריקודים מסורתיים. להקות איל"ן הופיעו ובהמשך רקדה המשלחת יחד עם חברי איל"ן לריקוד משותף ומרגש.

 בראש המשלחת הקוריאנית, עמדו מאן סונג- נשיא ארגון kibi העולמי וד״ר הו צ׳ינג צ׳ונג - סגן נשיא ארגון kifa, שהתרשמו מהפעילות והביעו התרגשותם הרבה מההופעות בישראל ומהמפגש המרגש עם חברי איל"ן, לו הם חיכו מאוד עוד כשפגשו את יו"ר העמותה בביקורו לפני כשנה בקוריאה שם נוצר הקשר ושיתוף הפעולה שהמשיך גם למופע שנערך בשנה שעברה באיל"ן חיפה.   

יו"ר העמותה, רו"ח אהוד רצאבי: "הקשר עם הקוריאנים החל עוד בתערוכת הציורים של ילדי איל"ן במשרד החוץ לפני כשנה. מאז, היה זה תחילתו של מסע הכרה בינלאומית ביכולותיה של עמותת איל"ן בטיפול רחב וכולל באנשים עם מוגבלויות ברחבי העולם. אני מאמין ששיתוף פעולה בינלאומי בדגש על יכולות הגופים ההתנדבותיים בישראל עם שכמותם ברחבי העולם, עשוי לסייע לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים וכן ליצור עולם טוב יותר לחיות בו".

 ארגון KCSI הם קואליציה עולמית של נוצרים קוריאנים המכירים בחשיבות המקראית של העם היהודי. חבריה, מאזורים שונים סביב הגלובוס, כולל דרום קוריאה, ארה"ב, סין, יפן וטאיוון, מפללים לשלום ירושלים במשך 30 השנים האחרונות. פסטיבל התרבות הקוריאנית "שלום ירושלים" אשר נערך לאחרונה הוא אירוע שנתי שהחל לפני כ-5 שנים, כניסיון לאחד בין הקהילה היהודית והקהילה האסייתית הנוצרית. הארגון מקווה שהפסטיבל יהווה צעד קטן ומשמעותי לקידום תמיכה בינלאומית לשלומה וביטחונה של מדינת ישראל.

 

 

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
איכות, לא מילה גסה
איכות, לא מילה גסה
נבחרה מנהלת חדשה לאגף חינוך
הוד השרון בצמרת דירוג הרשויות האיתנות
מאכילים יונים ברחבי העיר? היזהרו
"אנחנו נהיה הפתעת הבחירות ברעננה"
מורן רודיטי. כבר הבטיח מקום באליפות העולם
הסבב האירופי במים פתוחים מגיע לאילת
"לא סוגרים את 'כנפיים של קרמבו'"
אוגוסט חם בחיפה