ראשון לציון

צופים במצלמות אונליין

עיריית ראשון לציון השיקה אתר לצפייה במצלמות הפזורות ברחבי העיר

כתב לוקאל 03/07/2018
שדרות הציונות-המכבים (צילום מתוך האפליקציה העירונית בסמאטרפון)

לראשונה- צפייה אונליין במצלמות המשדרות בתוך עיר בישראל. עיריית ראשון לציון, באמצעות החברה לביטחון, פותחת את אפשרות הצפייה לכלל הציבור ב-13 מצלמות עירוניות הפזורות ברחבי העיר. תכלית המיזם לאפשר לתושבים להסתייע במצלמות על מנת לנהל ולתכנן את יומם באופן מיטבי.

כך, למשל, צפייה בצמתים וצירי התנועה הראשיים כמו צומת משה דיין-לישנסקי, צומת משה דיין וכביש 20, צומת מכבים-שדרות הציונות, צומת הרצל- ז'בוטינסקי ושדרות משה דיין, תאפשר לנו לדעת היכן יש עומסי תנועה והיכן הכביש פנוי. מצלמות שהוצבו בחוף הים, בטיילת ובחניון הים יאפשרו לחושקים בטיול בטיילת או למתרחצים, לבדוק את תנאי הגלים ומה מצב החנייה. רוצים לטייל בפארקים הגדולים בעיר ולהימנע מדוחק ועומס, מצלמות שצופות על גן בעברית, גן המושבה ופארק שקמה, יסייעו לנו בבחירת המקום האידיאלי לבילוי. גם החניונים המבוקשים- חניון קניון הזהב וחניון רכבת משה דיין מרושתים בצלמות ויאפשרו לנו לתכנן היטב את ההגעה למקום. באתר המצלמות העירוני, שאליו ניתן להגיע דרך אתר החברה לבטחון או באמצעות הורדת האפליקציה העירונית, מופיע מפה של העיר ועליה סימונים היכן ממקומות המצלמות. קליק אחד ואתם צופים בזמן אמת במתרחש.

יש לציין כי הצפייה במצלמות נעשית תוך הקפדה מדוקדקת על נהלים נוקשים לשמירת והגנת פרטיות תושבי העיר. יתרה מכך, גם שלטי פרסום המופיעים באתרים המצולמים- מוסתרים.

הליך בחירת מיקומי המצלמות נעשה בשיתוף תושבי העיר, בין היתר פרסמה העירייה בדף הפייסבוק העירוני קריאה לתושבי העיר לקחת חלק בבחירת המוקדים הרצויים להצבת המצלמות. בחברה לבטחון מוסיפים כי בהמשך יפתחו מצלמות נוספות לצפייה.


עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
אימון פלילי
אימון פלילי
זוכרים את מעין
זוכרים את מעין
פסטיבל מתוק כדבש!
אלפי כיתות ייבנו בירושלים
אלפי כיתות ייבנו בירושלים
קיבלה כליה וחיים חדשים
קיבלה כליה וחיים חדשים
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
העישון אסור, בהתאם להחלטת המועצה
"ללא ההסכם הזה סדבון היה מנצח בהליכה"