ראשון לציון

כביש עוקף עומסי תנועה

כביש חדש שייסלל בנחלת יהודה בראשל"צ, יחבר בין שדרות היובל לדרך המכבים ויהווה ציר חלופי לעומסי התנועה בשדרות הציונות

תמי מאור 11/07/2018
כביש עוקף עומסי תנועה
שדרות היובל. כביש עוקף פקקים (צילום: החברה הכלכלית)

בשורה לתושבי ראשון לציון. כביש חדש באורך של כשני קילומטרים ייסלל בשכונת נחלת יהודה וצפוי להקל משמעותית על עומסי התנועה בשדרות הציונות וביציאה מהעיר לכיוון כביש 4. הכביש החדש, שעלות סלילתו נאמדת בכ-20 מיליון שקל, יחבר בשלב הראשון בין שדרות היובל לדרך המכבים ובכך יהווה אלטרנטיבה לנסיעה בשדרות הציונות שבהן עומסי תנועה כבדים, בעיקר בשעות הבוקר. בשלב השני של סלילת הכביש, תתאפשר יציאה מכביש זה ישירות למחלף חולון ובכך תקל משמעותית על עומס התנועה ביציאה מהעיר לכיוון כביש 4.

החברה הכלכלית, האמונה על פיתוח השכונה וסלילת הכביש, תחל את העבודות בעוד כחודש. בחודשים הקרובים יסלל בכביש החדש אי תנועה מרכזי שייצא משדרות היובל ובו נתיב אחד לכל כיוון. כמו כן, לצד הכביש תבנה מדרכה הכוללת נתיב ייעודי לאופניים. העבודות צפויות להמשך כשנה וחצי. החיבור למחלף חולון ייעשה במקביל לעבודות של נתיבי ישראל בהן יותאם המחלף לחיבור עם הכביש החדש.

במסגרת הסכם גג שהעירייה חתמה עם המדינה לפיתוח שכונות חדשות בנחלת יהודה ורמת אליהו, נכלל טיפול בהרחבת גשר כלי הרכב במחלף ראשון לציון ,הרחבת רמפת הירידה מז'בוטינסקי לכביש 4 והרחבתו של כביש 4. בעירייה משוכנעים שעבודות אלו צפויות לשפר באופן ניכר את התנועה ביציאה מראשון לציון לגוש דן.

 


עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
כמה עיריית רעננה משקיעה בכם?
כמה עיריית רעננה משקיעה בכם?
שריפות היער בעוטף עזה משמידות את היערות הביטחוניים
כפתור לכל ילד
'כפתור לכל ילד'
בעבר היינו הרבה יותר מאוחדים
"בעבר היינו הרבה יותר מאוחדים"
העטלפים הרסו את חיינו
"העטלפים הרסו את חיינו"
5 במצב אנוש וכ - 10 נעדרים בשיטפון בנגב
9 הרוגים ונעדר בשיטפון בנגב
מחיר למשתכן ברעננה
עוד דירות ב"מחיר למשתכן" ברעננה
יום הולדת שמח ישראל
יום הולדת שמח ישראל