ראשון לציון

גינה לי, קהילתית

גינה קהילתית חדשה תוקם ברחוב ביל"ו בראשון לציון ותשרת את דיירי הרחוב והרחובות הסמוכים לו

תמי מאור 15/07/2018
גינה קהילתית אקולוגית ברמת אליהו (צילום: עירית ראשון לציון)

בימים אלו יוצא לדרך פרויקט חדש להקמת גינה קהילתית ברחוב ביל"ו בראשון לציון, אשר תשרת את דיירי הרחוב ואת דיירי הרחובות הסמוכים . הגינה הקהילתית תוקם על ידי התושבים בליווי עיריית ראשון לציון ותטופח על ידם ועל ידי דיירי "בית ימימה" המתגוררים ברחוב. העירייה מזמינה את התושבים להירשם, לקחת חלק בהקמת הגינה ובהחלטה על אופייה וייעודה של הגינה.

בשנים האחרונות הוקמו מספר גינות קהילתיות ברחבי העיר כאשר מטרתן להוות מרחב למפגש חברתי סביב התנסות בעבודת אדמה, גידול ואכילת ירקות טריים לצד הנאה משדה יבולים שכונתי שאינו אופייני למרחב עירוני. בנוסף לגינות השכונתיות, אגף הנוער והצעירים בעירייה הקים מספר גינות קהילתיות שמטופחות על ידי הנוער במסגרת מחויבות אישית. כמו כן, בשנים האחרונות , בשל הביקוש הרב, יזם אגף איכות הסביבה בעירייה קורס להקמה ותפעול גינות קהילתיות שזוכה להצלחה רבה.

אחת הגינות הקהילתיות הבולטות בעיר היא הגינה הקהילתית ברמת אליהו שהצליחה לגבש את תושבי השכונה. הקמת גינה קהילתית בשכונה הייתה יוזמה של תושב השכונה אפרים נגאה שחיפש דרכים יצירתיות לחבר בין העולים הוותיקים מאתיופיה לעולים החדשים המתגוררים בשכונה , שתי קבוצות שהיה ביניהן נתק.  הגינה אכן  עשתה את שלה וכיום שוררים בין שתי קבוצות העולים קשרי קהילה ענפים ומאוחדים.

יתרה מכך לצד העבודה בגינה אשר מעניקה לתושבים סיפוק רב, הם מגדלים בגינה זנים מהמטבח האתיופי שקשה למצוא אותם בשווקים, כמו מיני פלפלים וטֶף שהינו הדגן הלאומי של אתיופיה ממנו מכינים את המאכל המסורתי- אינג'רה. הגינה ברמת אליהו  הוקמה  ומופעלת על ידי המינהל לשלוב חברתי, מינהלת השכונה של רמת אליהו ומשרד השיכון-שיקום שכונות . את הגינה מתחזקים היום 32  מבני העדה האתיופית, ביניהם מבוגרים, צעירים ואפילו בני נוער שכל אחד מהם לוקח את התוצרים לביתו, למשפחתו ולשכניו.

 

להצטרפות לגינה העירונית ברחוב ביל"ו יש לפנות לזמירה כרמלי, ראש מינהלת דרום מזרח בטלפון 03-9580237 או במייל zmirak@rishonlezion.muni.il

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מרוץ הלילה של באר שבע חוזר
מרוץ הלילה של באר שבע חוזר
צפריר רוזן
מעיריית כפר סבא לעיריית חיפה
פארק גבעות נפתול הקישון ישוקם ויונגש
מוקד רפואה דחופה יוקם במגדל העמק
מוקד רפואה דחופה יוקם במגדל העמק
זוכה לחשיפה
זוכה לחשיפה
נבחרת השחיה של תיכון מוסינזון באליפות העולם בברזיל
הישג ענק לתיכון מוסינזון
מועצת ענף הבניה
מועצת ענף הבנייה התכנסה לדיון חירום
אליפות ישראל בקובייה הונגרית תתקיים בהוד השרון
אליפות ישראל בקובייה הונגרית תתקיים בהוד השרון