ראשון לציון

גינה לי, קהילתית

גינה קהילתית חדשה תוקם ברחוב ביל"ו בראשון לציון ותשרת את דיירי הרחוב והרחובות הסמוכים לו

תמי מאור 15/07/2018
גינה קהילתית אקולוגית ברמת אליהו (צילום: עירית ראשון לציון)

בימים אלו יוצא לדרך פרויקט חדש להקמת גינה קהילתית ברחוב ביל"ו בראשון לציון, אשר תשרת את דיירי הרחוב ואת דיירי הרחובות הסמוכים . הגינה הקהילתית תוקם על ידי התושבים בליווי עיריית ראשון לציון ותטופח על ידם ועל ידי דיירי "בית ימימה" המתגוררים ברחוב. העירייה מזמינה את התושבים להירשם, לקחת חלק בהקמת הגינה ובהחלטה על אופייה וייעודה של הגינה.

בשנים האחרונות הוקמו מספר גינות קהילתיות ברחבי העיר כאשר מטרתן להוות מרחב למפגש חברתי סביב התנסות בעבודת אדמה, גידול ואכילת ירקות טריים לצד הנאה משדה יבולים שכונתי שאינו אופייני למרחב עירוני. בנוסף לגינות השכונתיות, אגף הנוער והצעירים בעירייה הקים מספר גינות קהילתיות שמטופחות על ידי הנוער במסגרת מחויבות אישית. כמו כן, בשנים האחרונות , בשל הביקוש הרב, יזם אגף איכות הסביבה בעירייה קורס להקמה ותפעול גינות קהילתיות שזוכה להצלחה רבה.

אחת הגינות הקהילתיות הבולטות בעיר היא הגינה הקהילתית ברמת אליהו שהצליחה לגבש את תושבי השכונה. הקמת גינה קהילתית בשכונה הייתה יוזמה של תושב השכונה אפרים נגאה שחיפש דרכים יצירתיות לחבר בין העולים הוותיקים מאתיופיה לעולים החדשים המתגוררים בשכונה , שתי קבוצות שהיה ביניהן נתק.  הגינה אכן  עשתה את שלה וכיום שוררים בין שתי קבוצות העולים קשרי קהילה ענפים ומאוחדים.

יתרה מכך לצד העבודה בגינה אשר מעניקה לתושבים סיפוק רב, הם מגדלים בגינה זנים מהמטבח האתיופי שקשה למצוא אותם בשווקים, כמו מיני פלפלים וטֶף שהינו הדגן הלאומי של אתיופיה ממנו מכינים את המאכל המסורתי- אינג'רה. הגינה ברמת אליהו  הוקמה  ומופעלת על ידי המינהל לשלוב חברתי, מינהלת השכונה של רמת אליהו ומשרד השיכון-שיקום שכונות . את הגינה מתחזקים היום 32  מבני העדה האתיופית, ביניהם מבוגרים, צעירים ואפילו בני נוער שכל אחד מהם לוקח את התוצרים לביתו, למשפחתו ולשכניו.

 

להצטרפות לגינה העירונית ברחוב ביל"ו יש לפנות לזמירה כרמלי, ראש מינהלת דרום מזרח בטלפון 03-9580237 או במייל zmirak@rishonlezion.muni.il

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
חיסונים בשכונות בהוד השרון
הוד השרון דואגת לבעלי החיים
תל אביב תארח את האירוויזיון ב-2019
תל אביב תארח את האירוויזיון
תלמידי ראשון לציון הצעירים מקיימים פעילות משותפת עם עולים חדשים
טוב למען האחר
 פועל כבן 40 נפל במדרגות באתר בניה בחיפה ונפצע  באורח בינוני
פצוע בינוני בנפילה באתר בניה בחיפה
יניב המגניב
שבוע של פעילויות לכל המשפחה באושילנד
מסכת סחיטה בפנימייה הסתיימה בעבודות שירות
מסכת סחיטה בפנימייה הסתיימה בעבודות שירות
בית הכנסת משהד בהרצליה פיתוח. מחכים למתפללים
"בואו להתפלל אצלנו"
האם מתבצעת הטמנת פסולת באופן לא חוקי?
האם מתבצעת הטמנת פסולת באופן לא חוקי?