ראשון לציון

דיור בר השגה לסטודנטים בראשל"צ

עיריית ראשון לציון תפרסם מכרז B.O.T להקמת ותפעול מעונות הסטודנטים. המתחם יבנה בסמוך למכללה למינהל ויכלול למעלה מ-350 יחידות

תמי מאור 17/07/2018
הדמיה של הדיור לסטודנטים (הדמיה: קיקה בראז אדריכלים ומתכנני ערים וקימל אשכולות אדריכלים)

משרד הפנים נתן אישור עקרוני לעיריית ראשון לציון לצאת במכרז B.O.Tלביצוע עבודות להקמה, מימון, הפעלה, תחזוקה וניהול מתחם מעונות לסטודנטים בעיר. לפרויקט יש כבר היתר בנייה, כך שלאחר פרסום המכרז והכרזת הזוכה ניתן לצאת מיד לבנייה.

החברה הכלכלית ראשון לציון אמונה על הפרויקט שימוקם על ציר שדרות רבין במערב העיר בשטח של כארבעה דונם. בסך הכל ייבנו כ-350 יחידות דיור בשלושה בניינים היוצרים קומפלקס סטודנטיאלי הכולל גם רחבה ציבורית נעימה להתכנסויות. סך כל השטח הבנוי של הפרויקט יעמוד על כ-17,000 מ"ר. תמהיל הדירות יכלול יחידות דיור ליחידים (סטודיו), לזוגות ולשותפים (שניים ושלושה). כל יחידה תכלול גם מטבחון וחדר אמבטיה. סך הכל יאכלסו את הפרויקט מעל 500 סטודנטים כאשר העירייה תעניק עדיפות לתושבי העיר הלומדים במוסדות אקדמיים, ללא קשר למקום לימודיהם.

בקומת הקרקע מיועדת למסחר בשטח כ-650 מ"ר, בהם יפעלו בעיקר עסקים אשר יתמכו בצורכי המחיה של הסטודנטים ויספקו שירותים נלווים, כדוגמת מסעדות ובתי קפה, שירותי כביסה, חנויות מסוגים שונים, שירותים עסקיים ועוד. החשיבה התכנונית לא פסחה על דגשים של תכנון בר-קיימא, והפרויקט יכלול, בין היתר, מערכות פוטו-וולטאיות וחללים לתאורה ואוורור טבעיים. בנוסף תקצה החברה הכלכלית במבנה שטחים למועדון סטודנטים, חדרי לימוד משותפים ופינות ישיבה בכל קומה. המבנה יכלול גם חנייה תת קרקעית של כ-50 מקומות חניה.

הבשורה הנוספת היא שהמחירים צפויים להיות מוזלים שכן העירייה ניגשה ל"קול קורא" שפרסמה החברה הממשלתית "דירה להשכיר" וזכתה בו, כך שהסטודנטים העתידיים ייהנו משכירות הנמוכה ממחירי השוק.

מנכ"ל החברה הכלכלית, ניצן פלג, אמר כי הכוונה היא להקים מתחם ייחודי, ייצוגי ואייקוני, שיהווה מקור השראה לסטודנטים המתגוררים בו, ישתלב במרקם העירוני המתוכנן, ויתרום לעיצוב האורבאני ולפעילות בסביבה.  

 


עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
סוכל ניסיון גניבת חול
פועל נפל ממרפסת באתר בניה
פועל נהרג לאחר נפילה ממרפסת באתר בניה בירושלים
עיריית רמת השרון תומכת במחאת הנשים נגד האלימות
שיתוף פעולה על אזורי בין רשויות
אבי יוסף , איש השנה של רוטרי רעננה
נבחר איש השנה של מועדון "רוטרי" רעננה
תלמיד תקף מורה ושבר את אפה
''ברוכים הבאים לעולם מיוחד''
בגלל פיצוץ צינור: תושבים מנותקים מחשמל ומים מס ימים
בגלל פיצוץ צינור: תושבים מנותקים ממים ומחשמל מס' ימים