ראשון לציון

ראשונים בבגרויות

ראשל"צ במקום הראשון בזכאים לבגרות מבין רים הגדולות, עם 83.1% זכאות לבגרות בקרב המתגוררים בעיר

תמי מאור 22/07/2018
מובילים בבגרויות ( צילום: עיריית ראשון לציון)

משרד החינוך פרסם בשבוע החולף את "תמונת החינוך" לכל הרשויות בישראל ובהן ראשון לציון שמציגה, שוב, שנה אחר שנה, עלייה קבועה ורצופה באחוז הזכאות לבגרות. ראשון לציון עומדת בראש הערים הגדולות בישראל באחוז הזכאות לבגרות בעיר עם 82% בזכאות בקרב הלומדים בעיר. כמובן שאחוז הזכאות המתייחס למתגוררים בעיר גבוה יותר ועומד על 83.1%. זאת לעומת אחוז זכאות של 61.63% רק לפני שמונה שנים. עלייה דרמטית של 21.47%. מטבע הדברים ההשוואה נעשית אל מול רשויות בסדר גודל דומה, אולם גם בהשוואה ארצית, אחוז הזכאות בראשון לציון גבוה בכ-15% מעל הממוצע הארצי.

העלייה בזכאות מגלמת בתוכה עלייה גם בזכאות לבגרות מצטיינת, מ-8.7% ל-9.2% לתלמידים הלומדים בעיר, עלייה של כששה אחוזים. בזכאות לבגרויות באנגלית ומתמטיקה נרשמה קפיצה משמעותית, כך למשל 43.6% מהתלמידים משנת הלימודים תשע"ו ניגשו לחמש יחידות באנגלית ואילו השנה 51.4% מהתלמידים ניגשו, עלייה של 17%. במתמטיקה הזינוק הוא הדרמטי מכולם, מ-16.4% ניגשים לחמש יחידות במתמטיקה ל-24.2%, עלייה של 47%. בכל הפרמטרים האלו, ראשון לציון ממוקמת הרבה מעל לממוצע הארצי, העומד על 14.3%.

"תמונת החינוך" שמפרסם משרד החינוך מציג מדד הכולל שורה של פרמטרים, הנכללים תחת קטגוריות של למידה והישגים, התמדה ונשירה וערכים ואקלים חינוכי. התמונה שמפרסם משרד החינוך מראה כי גם מן העבר השני, יש מאמץ אדיר במערכת החינוך בראשון לציון למנוע נשירה ולעודד התמדה בלימודים. מערכת החינוך בראשון לציון נאבקת על כל ילדה וילד ואחוז הנשירה במערכת החינוך העירונית עומד על 0.7% לעומת ממוצע כלל ארצי של 1.2%.

במערכת החינוך בראשון לציון פועלים כ-80 בתי ספר שבהם לומדים למעלה מ–37,000 תלמידות ותלמידים ומעל ל – 3,300 עובדי הוראה.  בעיר   פועלים למעלה מ – 360 גני ילדים בהם למעלה מ– 10,000 ילדות וילדים וכ – 450 עובדי הוראה. בחינוך היסודי, ההוצאה השנתית הממוצעת לתלמיד בשנת 2017 (תשע״ז) עמדה על 14,515 ש״ח ,  בחטיבת הביניים 18,495 ש״ח  ובתיכון 26,792 ש״ח. השקעה גבוהה מהממוצע במחוז מרכז וכמובן בהשוואה לממוצע הארצי.

 

 

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
ליה נתן, תמר זרסקי, עלמה עובדיה ויעל גרוסאוג מראיינות את גלבוע זלטין
כתבות צעירות
המציל נפש אחת...
"אישה נדירה ומקור להשראה"
עיריית מודיעין נערכת לחירום
חשד: נהג מונית אנס צעירה
תלמידי חטב הנגיד במחאתם מחוץ לבית הספר
מחאת הנגיד
תרגום סימולטני
דברים שחייבים לדעת על תרגום סימולטני
צוות הגנים ואמן הילדים דור הגיבור
ילדים למען ילדים