ראשון לציון

עוזרים למצילים

עשרה בני נוער מראשון לציון נבחרו, בתום מיונים קפדניים, לשמש כעוזרי מציל בחופשת הקיץ

תמי מאור 23/07/2018
עוזרים למצילים
עוזרי המצילים בפעולה (צילום: עיריית ראשון לציון)

עשרה בני נוער מרחבי ראשון לציון נבחרו לקורס עוזרי מציל מתוך עשרות שניגשו למיונים. זהו שיתוף פעולה בין אגף הנוער והצעירים, מרכז הנוער ותנועה "רעם הגלים" ואגף חופים ואגמים. בני הנוער החלו את הקורס החודש במסגרתו ילמדו כיצד להציל מטביעה ולהתמודד עם הסכנות הקיימות בים. לאורך הקורס ובסיומו ישמשו החניכים כעוזרי מציל בחוף הנכים ויסייעו בהנגשת הים לטובת אנשים עם מוגבלויות. בתום הקורס הם יוסמכו כעוזרי מציל מן המניין.

עד כה ניתן השירות בימי רביעי בין השעות 19:00-13:00 כאשר המצילים ובני הנוער, עוזרי המציל, מאפשרים לכל אדם עם מוגבלות להיכנס לים. לאור הביקוש הרב, התווסף יום בשבוע ומעתה השירות יינתן בימי שני ורביעי. בלשכת שיקום נכויות במינהל לשילוב חברתי מספרים כי ההחלטה להעניק את השירות הגיעה בעקבות פנייה ממשפחות בהן אנשים עם מוגבלויות. הטענה הייתה כי לא די באמצעים המסייעים כניסה למים כדוגמת עגלות מונגשות, אלא קיים צורך גם בהנגשה אנושית. כלומר לסייע לבני המשפחה להעביר את האנשים עם מוגבלות מהכיסא שלהם לעגלה המונגשת.

הקורס מיועד לבני נוער בגילאי 18-16. קורס זה מתקיים זו השנה השלישית  ביוזמת אגף הנוער והצעירים ואגף חופים ואגמים. את הצד המקצועי מעביר מנהל אגף חופים ואגמים, אלי שוורצברג, שמלמד אותם בין היתר איך להשיט חסקה, להתמודד עם מערבולות וזרם פורץ, בחירה ופתיחת שטח רחצה, הכרת ציוד הצלה ותפעולו וזיהוי טובע בים וחילוצו. בונוס נוסף למשתפי הקורס, לאחר פרק ההתנסות המעשית יוכלו המצילים החובבים להוציא רישיון על אופנוע ים במחיר מיוחד.

מנהל מרכז הנוער "רעם הגלים" , מיכאל רישבר,  מספר: "זוהי השנה השלישית שאנו מפעילים את הקורס שמטרתו גם לאפשר לצעירים ערך מוסף במהלך חופשת הקיץ וגם לסייע ככל הניתן לאוכלוסייה עם מוגבלויות המגיעה ליהנות בחוף הים. השנה הגישו מועמדות לקורס עשרות צעירים ומתוכם נבחרו עשרה בני נוער בלבד שעברו את המיונים הקפדניים.  מאחל לכל החניכים בהצלחה".

 

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
שלושה פצועים מהתהפכות רכב ביער קולה
שלושה פצועים בהתהפכות רכב ביער קולה
עוברים את החורף בשלום
פצוע קשה מדקירות באשדוד
'ימים של קולנוע'
גבר נכווה ברמה"ש
קבלן מוכר מהוד השרון נמצא מת בביתו
קבלן מוכר מהוד השרון נמצא מת בביתו
היום הכי מסוכן בכבישי הרצליה
מהו היום המסוכן ביותר בכבישי הרצליה?
כתב אישום בגין הונאה והברחת רכבים