ראשון לציון

הצלחה למכרזים בטיילת

הצעות מחיר הגבוהות פי שניים ממחירי המינימום בהצעה הוגשו במכרזים שפורסמו על שטחים בטיילת העליונה והתחתונה בחוף הים

תמי מאור 25/07/2018
חוף הים. הצלחה למכרזים (צילום: אביב בן אור)

לאחר ההצלחה האדירה במכרזי שני מגרשים במתחם האלף בראשון לציון לפני כחודש, רשמה העירייה הצלחה  במכרזים לשני שטחים בטיילת חוף הים שהכניסו לקופת העירייה למעלה מ-43 מיליון שקל כאשר מחיר המינימום של שניהם עמד על כ-22 מיליון שקל, כמעט פי שניים.

מדובר במגרש של כ-280 מ"ר בטיילת העליונה שמחיר המינימום שלו עמד על כארבעה מיליון שקלים. ההצעה הגבוהה  עמדה על קצת יותר מ-11 מיליון שקל, כמעט פי שלושה ממחיר המינימום. המגרש השני, הגדול יותר, בשטח של 1,853 מ"ר, הוא מגרש מדרוני המקשר בין הטיילת העליונה לטיילת התחתונה. מחיר המינימום של  מגרש זה עמד על 18 מיליון שקל וההצעה הגבוהה מבין ארבע שהוגשו עומדת על קצת יותר מ-32 מיליון שקל. בעירייה מרוצים מאוד מהצלחת המכרז אך מרוצים יותר מכך שמדובר במגמה המעידה על אמון המשקיעים וחברות גדולות לעבור לראשון לציון ולפתח בעיר עסקים ומסחר. ההצעות הזוכות כפופות לאישור מועצת העיר.

רק לפני כחודש נרשמה הצלחה בשיווק שני מגרשים גדולים במתחם האלף. חברת הנדל"ן נתיבי דור חברה לבניין ופיתוח בע"מ, חברת בת של פרשקובסקי, זכתה במגרש בשטח של 53,724 מ"ר המיועד לתעסוקה ומסחר במחיר של למעלה מ-81 מיליון שקל כאשר מחיר המינימום להגשה במכרז היה כ-48 מיליון שקל. חברת הנדל"ן אמות השקעות בע"מ זכתה במגרש סמוך, המיועד אף הוא לתעסוקה ומסחר, בשטח של 18,946 מ"ר ובמחיר של יותר מ-30 מיליון שקל כאשר מחיר המינימום לשיווק הקרקע בה זכתה אמות היה כמעט 19 מיליון שקל. בסך הכל הכניסה העירייה לקופתה יותר מ-110 מיליון שקל משני המגרשים כאשר מחיר המינימום של שניהם יחד עמד על כ-67 מיליון שקל.

בסך הכל בארבעה מכרזים, הן במתחם האלף והן בטיילת, הצליחה העירייה להכניס לקופתה כ-153 מיליון שקל. חשוב לזכור כי המרוויחים העיקריים ממכרזים אלו הם תושבי העיר שכן הכנסות אלו מופנות להשקעות בחינוך, תשתיות, איכות הסביבה ועוד. בנוסף, הקמת מרכזי עסקים ומסחר בהיקף כה גדול, מייצר מקומות עבודה רבים קרובים לבית.

בעירייה מסבירים כי הצלחות המכרזים הן פועל יוצא מהאסטרטגיה ארוכת טווח שגובשה לפני כשמונה שנים במטרה למשוך לעיר עסקים וחברות הגדולות והמובילות בישראל. במסגרת זו פותחו ארבעה מתחמי תעסוקה ועסקים בשטח כולל של 8.5 מיליון מ"ר שצפויים לשדרג עוד יותר את העיר ואיתנותה הפיננסית.

 

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
שמלת פוקסיה
חדש ב "מקימי": קולקציית "פלאס סייז" בחנויות
שבלולי קינמון ושקדים
כיצד בוחרים גן בטוח לילדים?
שני כלי רכב ניזוקו כתוצאה מאש
פוענחה סיבת מותו של תושב מעלות
ולאדן כבר לא פה
צעיר מרמת השרון נהרג בטיול בחו"ל
תלמידי אמ"ית וסיירת תיקונים משתפים פעולה