ראשון לציון

נתפס על חם שופך פסולת נוזלית

נהג משאית נתפס על חם שופך פסולת נוזלית בשטח פתוח בראשון לציון. הפסולת הנוזלית עשויה להכיל צבע וחומרים רעילים נוספים שמחלחלים למי התהום, כך שמלבד הפגיעה בסביבה ונוף, היא פוגעת גם בחיות הבר ובבתי הגידול שלהן

כתב לוקאל 30/07/2018
הזרמת הפסולת הנוזלית (צילום: עיריית ראשון לציון)

יום חמישי, שעות צהריים, נהג מיכלית חונה במתחם האלף בראשון לציון, עומד ליד שפך המיכלית ומשחרר מאות ליטרים של בוצה, פסולת נוזלית לשטח הפתוח. לצערו של הנהג הוא תועד בזמן מעשה על ידי עמית מנור וחיים אסייג, פקחי הסיירת הירוקה בחברה לבטחון, כשהוא מזהם את הסביבה ונקנס בחומרה. בחברה לבטחון מסבירים כי הפסולת הנוזלית עשויה להכיל צבע וחומרים רעילים נוספים שמחלחלים באדמה ומזהמים את מי התהום. כמו כן, מלבד הפגיעה בסביבה ונוף, היא פוגעת גם בחיות הבר ובבתי הגידול שלהן.

עמית מנור מהסיירת הירוקה מספר שבמקרים רבים הם מקבלים מידע או דיווח מקדים ומציבים במקום תצפית או מצלמה נסתרת. במקרים רבים מדובר בנהגי משאיות המבקשים לחסוך את עלויות ההובלה וההטמנה של פסולת בניין.

ברחבי המדינה יש אתרי הטמנת פסולת מורשים, אליהם אמורים הקבלנים להשליך את הפסולת המצטברת במהלך עבודתם, אולם הניסיון לחסוך את עלויות ההובלה וההטמנה יצר תופעה שהפכה כבר למכת מדינה. כזכור, בתחילת השנה פתחה העירייה תחנה למחזור פסולת בניין בסמוך לשפד"ן. את התחנה מנהל זכיין ואגף התברואה במינהל איכות הסביבה בעירייה מפקח. אחת ממטרותיה של התחנה היא לצמצם את תופעת השלכת פסולת בניין פיראטית בשטחים פתוחים בעיר. המפעל הייחודי הוקם בהשקעה משותפת עם המשרד להגנת הסביבה והוא משתרע על שטח של כ-20 דונם. כושר מחזור פסולת הבניין עומד על כאלף טון ביום.

מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני, שיבח את פעולות פקחי הסיירת הירוקה שהצליחו לתפוס את הנהגים בשעת מעשה ואמר: "פקחי החברה לביטחון מבצעים פעילות יזומה ופעילות בהתאם למידע מודיעיני שמתקבל. משמעות כל תפיסה כזו היא סביבה נקייה יותר לכולנו. אנו נמשיך בפעילות הגלויה והסמויה ונחפש את אותם נהגים שמזהמים את הסביבה שלנו".

 

 


עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
"אסור לחכות לקורבן הבא"
דליפת שמן מאונייה בנמל חיפה
קיר הגיבורות בסמוך לחניית העירייה
חודש האישה והנערה בחדרה
הפוליטיקה של הרצליה
הפוליטיקה של הרצליה
שירלי פאר יגרמן: קיבלנו תלונות מתושבים
עיריית רמת השרון תכשיר חניון מיוחד למשאיות ואוטובוסים
בוגרי מחזור 2018 בבינתחומי בהנפת הכובעים
כ-2,000 בוגרות ובוגרים קיבלו תארים במרכז הבינתחומי הרצליה
עצורים במסגרת חקירת תאונת עבודה קטלנית באשקלון
סיור שכונות בשכונת הדרים
משדרגים את פני העיר