ראשון לציון

נתפס על חם שופך פסולת נוזלית

נהג משאית נתפס על חם שופך פסולת נוזלית בשטח פתוח בראשון לציון. הפסולת הנוזלית עשויה להכיל צבע וחומרים רעילים נוספים שמחלחלים למי התהום, כך שמלבד הפגיעה בסביבה ונוף, היא פוגעת גם בחיות הבר ובבתי הגידול שלהן

כתב לוקאל 30/07/2018
הזרמת הפסולת הנוזלית (צילום: עיריית ראשון לציון)

יום חמישי, שעות צהריים, נהג מיכלית חונה במתחם האלף בראשון לציון, עומד ליד שפך המיכלית ומשחרר מאות ליטרים של בוצה, פסולת נוזלית לשטח הפתוח. לצערו של הנהג הוא תועד בזמן מעשה על ידי עמית מנור וחיים אסייג, פקחי הסיירת הירוקה בחברה לבטחון, כשהוא מזהם את הסביבה ונקנס בחומרה. בחברה לבטחון מסבירים כי הפסולת הנוזלית עשויה להכיל צבע וחומרים רעילים נוספים שמחלחלים באדמה ומזהמים את מי התהום. כמו כן, מלבד הפגיעה בסביבה ונוף, היא פוגעת גם בחיות הבר ובבתי הגידול שלהן.

עמית מנור מהסיירת הירוקה מספר שבמקרים רבים הם מקבלים מידע או דיווח מקדים ומציבים במקום תצפית או מצלמה נסתרת. במקרים רבים מדובר בנהגי משאיות המבקשים לחסוך את עלויות ההובלה וההטמנה של פסולת בניין.

ברחבי המדינה יש אתרי הטמנת פסולת מורשים, אליהם אמורים הקבלנים להשליך את הפסולת המצטברת במהלך עבודתם, אולם הניסיון לחסוך את עלויות ההובלה וההטמנה יצר תופעה שהפכה כבר למכת מדינה. כזכור, בתחילת השנה פתחה העירייה תחנה למחזור פסולת בניין בסמוך לשפד"ן. את התחנה מנהל זכיין ואגף התברואה במינהל איכות הסביבה בעירייה מפקח. אחת ממטרותיה של התחנה היא לצמצם את תופעת השלכת פסולת בניין פיראטית בשטחים פתוחים בעיר. המפעל הייחודי הוקם בהשקעה משותפת עם המשרד להגנת הסביבה והוא משתרע על שטח של כ-20 דונם. כושר מחזור פסולת הבניין עומד על כאלף טון ביום.

מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני, שיבח את פעולות פקחי הסיירת הירוקה שהצליחו לתפוס את הנהגים בשעת מעשה ואמר: "פקחי החברה לביטחון מבצעים פעילות יזומה ופעילות בהתאם למידע מודיעיני שמתקבל. משמעות כל תפיסה כזו היא סביבה נקייה יותר לכולנו. אנו נמשיך בפעילות הגלויה והסמויה ונחפש את אותם נהגים שמזהמים את הסביבה שלנו".

 

 


עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
למי שייכת המילה ירוקים?
מירן ומאור בוזגלו
המגרש הביתי של מאור בוזגלו
חדירה לפרטיות או פעולה לגיטימית של מפעל המים?
חדירה לפרטיות או פעולה לגיטימית של מפעל המים?
יום העצמה ייחודי לנאמני משמרות זה"ב ברעננה
פרס חינוך מחוזי לביה"ס המנחיל בר"ג
5 סיבות לפנות לייעוץ זוגי
פעוט ננעל ברכב בגבעת ח"ן
זוכי פרס גלר
פרס גלר