ראשון לציון

חוק המרוכלים- מחכים לבג"צ

שר הפנים לא אישר את תיקון חוק העזר העירוני של ראשון לציון בנושא פתיחת מרכולים בשבת. בעירייה מתכוונים להילחם וממתינים להכרעת בג"צ

תמי מאור 07/08/2018
חוק המרוכלים- מחכים לבג
העירייה מחכה להכרעת בג"צ (תמונה להמחשה iclipart)

על רקע חוק המרכולים, שר הפנים, אריה דרעי, לא אישר את תיקון חוק העזר שמועצת העיר ראשון לציון אישרה ושמאפשר פתיחת מרכולים וקיוסקים בשבת באזורי התעשייה בעיר וברחובות מרכזיים: ז'בוטינסקי, הרצל, רוטשילד וירושלים. למעשה העירייה ביקשה לשמור על הסטטוס קוו שנהוג בעיר ולכן, כבר בדצמבר 2017, טרם הוחל חוק המרכולים, התכנסה מועצת העיר בראשון לציון ואישרה את התיקון.

לאור העיכוב בתשובת משרד הפנים, הגישה העירייה, בחודש אפריל האחרון, עתירה לבג"צ בה נכתב: "הסדר זה תפור על מידותיה של אוכלוסיית העיר ומבטא היטב את צרכיה. התיקון אושר ברוב מכריע של חברי מועצת העירייה , המהווים את נציגיה האותנטיים של אוכלוסיית העיר והחלטתם מבטאת את רצונם ואינטרסיהם של תושבי העיר.... ההסדר מושא התיקון מאופיין בריסון ובמידתיות במטרה מובהקת לאזן בין האינטרסים של חלקיה השונים של אוכלוסיית העיר, ובפרט בין הציבור המכונה חילוני לבין ציבור שומרי המסורת".

כאמור, כעת מחכים בעיריית ראשון לציון להכרעת בג"צ. בעירייה מזכירים כי, בתחילת חודש מאי 2017, הנחתה הנהלת העירייה את צוות המטה לפעול לגיבוש תיקון חקיקה נרחב (רפורמה) בכל הנוגע לשעות פתיחת עסקים.

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
איזה סלבס הגיעו לפתיחת עונת הקיץ ב-Hilton Bay ?
פותחים שנת לימודים בערבה התיכונה
סגן שר הבריאות ביקר ב"וולפסון"
ניתוח קיסרי עם סיכות נמסות
עמדו באתגר
בקשה לתביעה ייצוגית נגד העירייה
מאירועי חודש הגאווה בשנה שעברה ברעננה
דגל הגאווה יונף על בניין העירייה?
 ממלרוז פלייס לכפר סבא
ממלרוז פלייס לכפר סבא