ראשון לציון

"זהו פתרון מצוין ורצוי מבחינתנו"

עיריית ראשל"צ בתיאום עם חברת קדישא החליטה לסגור את השער של בשכונת גני אסתר ולפתוח את השער ברחוב יוסף בורג, שם הכשירה העירייה חניון מוסדר וללא תשלום

כתב לוקאל 08/08/2018
השער הישן בבית העלמין (צילום: עיריית ראשון לציון)

כאשר תושב חוזר לביתו והכניסה לחניה, ולעתים לרחוב, חסומה, הוא כועס ומתוסכל. במקרה של תושבי שכונת גני אסתר בראשל"צ, הגובלים עם בית העלמין הישן, זו שגרת יומם. בכל הלוויה או אזכרה, ממלאים את הרחוב מאות כלי רכב החונים בניגוד לחוק, באדום לבן, על אי תנועה, על מדרכות ואף בכניסה לחניה של הבניינים. עיריית ראשון לציון בחנה מספר פתרונות, ובברכת חברה קדישא, הוחלט לסגור את שער מספר 3 ברחוב כנפי נשרים ללוויות ולפתוח את שער מספר 4, בצד המזרחי של בית העלמין, ברחוב יוסף בורג. שם הכשירה העירייה חניון מוסדר, רחב ידיים וללא תשלום. "זהו פתרון מצוין ורצוי מבחינתנו" אמרה חנה לאידרשניידר , תושבת השכונה "השינוי יחזיר סוף סוף את המצב ברחוב לרמה שמאפשרת חיים נורמליים."

בית העלמין הישן ממוקם מזה כ-30 שנה בשכונת גני אסתר, והוא מקום מנוחתם האחרונה של אלפים מתושבי העיר ושל חללי צה"ל הקבורים בחלקה הצבאית. בית העלמין מתרחב משנה לשנה ומצוקתם של התושבים מחריפה.

מתוך הבנה ורגישות למבקרי בית העלמין הפוקדים את המקום בנסיבות מצערות, עיריית ראשון לציון הנחתה את החברה לבטחון לנהל הסברה במקביל לאכיפה. כמו כן חודשו הסימונים והשילוט על מנת שיהיו ברורים ככל הניתן לנהגים. אולם, כל פעילויות אלו לא הצליחו לשנות את המציאות שפוגמת באיכות חיי התושבים, בין היתר מכיוון שמטבע הדברים, בהלוויות ואזכרות, מדובר במבקרים רבים מחוץ לעיר שלא מכירים את מדיניות האכיפה באזור. כאמור, עתה משוכנעים בעירייה שהפתרון שהושג ישביע את רצון כל הצדדים. השבוע צפויה החברה לבטחון לקיים סיור בשיתוף חברת קדישא באזור במסגרתו יוחלט על התקנת ומיקום שלטי ההכוונה החדשים בסביבת בית העלמין.

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, אמר: "אחרי לא מעט שנים בהן נתקלנו בקשיים, אנו שמחים על הפתרון שנמצא וישפר דרמטית את איכות חייהם של התושבים הגרים בסמוך לבית העלמין, ושל המבקרים בבית העלמין שלא יאלצו להסתובב זמן רב באיתור חניה ולחשוש מקבלת דו"חות. אנו מודים למנכ"ל חברה קדישא- ישראל הורוביץ, על שיתוף הפעולה שלו והנכונות לסייע ועל כך ששם את טובת הציבור לפני הכל".

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מגיע עם חגורת נפץ לסניף
"מגיע עם חגורת נפץ לסניף"
חשד: נהג לבצע עבירות מין בקטין
בחזרה למציאות
אישה נהרגה מפגיעת רכב בירושלים
ביום שאחרי
מתעופפת באוויר
פלאדג לניקוי רהיטי עץ בניחוח לבנדר
זה הזמן לחדש ולהבריק את רהיטי הבית והגן
אברהם פורז מתמודד למועצת ת"א