ראשון לציון

הוקמה יחידת שיטור עירוני בראשל"צ

בימים אלו החל האימון המשותף בתחנת משטרת ראשון לציון. עשרות פקחים ושוטרים יצטרפו לרחובות בניידות וקטנועים

תמי מאור 12/08/2018
צוות השיטור העירוני (צילום: חורחה נובומינסקי)

בקרוב יצטרפו לרחובות ראשון לציון עשרות מפקחים ושוטרים בניידות ובקטנועים הנושאים את השם "שיטור עירוני ראשון לציון".

בעירייה הבינו כי עם פיתוחה וצמיחתה של העיר, עולים גם צרכי הביטחון והבטיחות של תושבי העיר וכדי לעמוד בסטנדרט שהציבה העירייה בתחום הביטחון, הוחלט לפעול להקמת יחידת שיטור עירוני.

מדובר במהלך עליו עמלים בעיריית ראשון לציון מזה תקופה ארוכה. בשנה האחרונה הבשילו התנאים למהלך ולאחרונה התקבלה ההסכמה של המשרד לבטחון פנים להקמת היחידה. בימים אלו החל האימון המשותף למפקחים מהחברה לבטחון ולשוטרים, כאשר לאחריו תצא היחידה לדרך. מדובר בתוספת כוח משמעותית של כ-40 מפקחים ושוטרים לרחובות העיר. את היחידה ינהל ערן חיים, שניהל בשנים האחרונות את תחום פשיעת הנוער והמודיעין בחברה לביטחון. חיים עבד בשיתוף פעולה אדוק עם המשטרה ובתי הספר ופועלו בקרב בני הנוער מוכר ברחבי העיר ומשמשות מודל ליחידות דומות בערים שונות.

על מנת ליצור איזון בפריסת הכוחות בעיר ולאפשר מתן תגובה מהירה ככל הניתן, תחנת השיטור העירוני תמוקם במערב העיר, שכן במרכז העיר ובמזרחה ממוקמות תחנות של משטרת ראשון לציון.

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, הוסיף: "אנו שמחים שהמשרד לביטחון פנים נעתר לבקשת העירייה להוספת כוח משטרה ומפקחים מוסמכים ייעודיים, ובכך סייע להגשים את המדיניות והאסטרטגיה להעלאת תחושת הביטחון האישי של תושבי העיר. אנו בטוחים כי היחידה תוכיח את עצמה, וכי יכולותיה המיוחדות יבואו לידי ביטוי בשמירה על הסדר הציבורי ובמניעת אירועי אלימות וונדליזם, ותשפר לתושבי העיר את איכות החיים במרחב הציבורי.


עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
שישי בצבעי קק"ל – טיול מודרך ללא תשלום ביער אלעד
מנהיגי הקהילה הנוצרית בישראל
שני הרוגים בתאונה בנגב
שני הרוגים בתאונה בנגב
הולך רגל נפצע בתאונה בהרצליה
שרדו את השואה לפני 74 שנים וכעת תמונתם תתנוסס בגאון בגרמניה ופולין
קמפיין בינלאומי ליום השואה
אבנר 7 רמת גן
פרויקט התחדשות עירונית חדש בר"ג
ונונו. אני לא כועס על המדינה
"ישבתי בכלא במרוקו בגלל שהייתי ציוני"
חשד: פרצו לדירה וגנבו כספת