ראשון לציון

החלה התקנת מצלמות במעונות החברה העירונית

החברה העירונית מפעילה כ-40 מעונות יום בהם יש למעלה מ- 1100 ילדים בגילאי חצי שנה ועד שלוש. הצפייה במצלמות תהיה בפיקוח החברה העירונית

תמי מאור 13/08/2018
מתקינים מצלמות במעונות (צילום: חורחה נובומינסקי)

על פי הנחיית ראש עיריית ראשון לציון, החלה החברה העירונית בהתקנת מצלמות במעונות היום. כזכור, בעקבות המקרה הטראגי של מות הפעוטה יסמין וינטה לפני כחודשיים בפעוטון בפתח תקווה ומקרים אחרים שפורסמו, החליטה עיריית ראשון לציון על הצבת המצלמות. החברה העירונית מפעילה כ-40 מעונות יום בהם יש למעלה מ- 1100 ילדים בגילאי חצי שנה ועד שלוש. הצפייה במצלמות תהיה בפיקוח של החברה העירונית לשימוש בקרה ופיקוח פנימי של רשת המעונות (ההורים לא יוכלו לשבת ולצפות במצלמות, אלא רק מנהלת הרשת במקרה של תלונה). השימוש במצלמות יהיה מותנה באישור ההורים.

יש לציין כי כבר היום מעונות היום החברה העירונית נמצאות בפיקוח מתמיד והם פועלים על פי תקנון ונהלים מוגדרים. הגננות והסייעות המסורות עוברות השתלמויות והכשרות ומנהלות תוכנית עבודה בשיתוף החברה העירונית. ובכל זאת, בעיריית ראשון לציון משוכנעים כי עצם הצבת המצלמות תפחית את הדאגה והחשש בקרב ההורים, במיוחד על רקע הדיווחים האחרונים על התעללויות בחסרי ישע בגני הילדים הפרטיים.

מעיריית ראשון לציון נמסר כי, "ראשון לציון היא העיר המרושתת ביותר בישראל, כ-1300 מצלמות פרוסות ברחבי העיר כחלק מפרויקט שנקרא "מבט ראשוני". סיירת מצלמות במוקד העירוני צופה במצלמות בהתאם לתוכנית עבודה. המצלמות מאפשרות למעשה מענה מידי ומהיר לאירועים בעיר. זו גם אחת הסיבות שראשון לציון מדורגת בצמרת הערים עם תחושת הביטחון גבוהה של התושבים".

 


עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מועדון ליונס הוד השרון פותח שנה
מלחמת השלטים
צעיר נרצח ברחובות
"אהיה בתפקיד מרכזי בהנהגה"
עובדי העירייה התנסו במוגבלויות שונות
אלפי כיתות ייבנו בירושלים
אלפי כיתות ייבנו בירושלים
מנווטים עם Google באופניים, גם בראשון לציון
מנווטים באופניים עם Google
"בואו להשתלב במשרות המובילות במשק"