ראשון לציון

תפריט בריא בקפיטריות בבתיה"ס

עיריית ראשון לציון תקשרה עם ספק לתפעול קפיטריות בבתי הספר. הלחמנייה עם הנקניקייה- בחוץ, לחמנייה מקמח מלא עם סלט - בפנים

תמי מאור 14/08/2018
הקפיטריות יציעו אוכל בריא (תמונה להמחשה iclipart)

בשנת הלימודים הקרובה תפתחנה קפיטריות במקיפים בראשון לציון ותתווספנה מכונות מזון ושתייה. עד עתה פעלו קפיטריות רק בחלק מהמקיפים עם פיקוח חלקי. עתה יצאה העירייה למכרז מקיף ומפוקח ובמקביל הוביל מנהל שפ"ע הקמת קפיטריות חדשות בששה מקיפים.

מטרת היציאה למכרז הייתה להבטיח מתן שירותי מזנון איכותיים לבתי הספר על ידי רשתות של בתי אוכל שזהו תחום מומחיותן. העירייה שמה דגש על הערכים התזונתיים והבריאותיים של המזון שיימכר בקפיטריות על מנת לשמור על בריאות התלמידים ולמנוע השמנה ומחלות הנגרמות ממזונות עתירי סוכר, מטוגנים ושומנים. כך למשל ברשימה המפורטת והמדוקדקת של המזונות המותרים למכירה, ואשר הורכבה בשיתוף עם תזונאית,  ניתן למצוא סלטים, כריכים או לחמניות מקמח מלא, דגני בוקר המכילים סיבים תזונתיים, , תפוחי אדמה מאודים או מבושלים. אפילו הסמבוסק שיתאפשר לספק למכור יחויב להיות אפוי, דל שומן ומקמח מלא. במכרז פורסמה רשימת בסיסית של מוצרים שימכרו במזנון, ישנה האפשרות להרחיב את רשימת המוצרים בתאום עם מנהל בית הספר, אגף רישוי עסקים ובהתאם לחוזר מנכ"ל נוסיף גם כי אחד התנאים במכרז הינו כשרות.

דגש נוסף שהעירייה פירטה לגביו הוא רמת המחירים של המוצרים שימכרו בקפיטריה. בקבוק מים מינרלים 500 מ"ל יעלה 3 שקלים בלבד, יוגורט ללא סוכר יעלה 4.5 שקלים, סלט 15 שקלים וכריכים עשרה שקלים בלבד.

יש לציין כי במקומות בהם לא תפעל קפיטריה, תוצבנה מכונות שתייה ומזון, כאמור בכפוף לאותם דגשים ותנאים של ערכים תזונתיים ורמות מחיר. המכונות וסביבתן תהיינה נקיות מכל פרסומת מסחרית ועל הספק לוודא כי הסימון התזונתי והאנרגטי יהיה גלוי ונגיש לרוכשים לפני הרכישה.

במכרז הודגש אלו מזונות אסורים למכירה, ביניהם מזונות מטוגנים ועשירים בשומן כמו צ'יפס, בורקס, מלאווח, נקניקיות ועוד. גם באשר לשתייה, קיים אסור למכור שתייה מתוקה ומשקאות אנרגיה. בנוסף, בתי ספר בהם יפתחו הקפיטריות יקבלו ריהוט חדיש המותאם לשימוש בקפיטריות, שולחנות חדישים וכסאות צבעוניים שיתרמו לאווירה נעימה וססגונית בקפיטריה.

 מנכ"ל העירייה, חיים גליק, מוסיף כי עריכת המכרז וההקפדה על פרטים אלו הן בהתאם לחוזר מנכ"ל משרד החינוך וחלק מתהליך חינוכי בריאותי לקיום אורח חיים בריא. "בריאותם וחינוכם של ילדי העיר נמצאים בצמרת סדרי העדיפויות שלנו. אנו נפקח ונלווה את תהליך כניסת הספק בשיתוף צוותי ההוראה ומקווים לשיתוף הפעולה של ההורים".

 

 

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: תקף את ילדיו ואיים עליהם
כ-3500 יחידות דיור חדשות בנתניה
כ-3500 יחידות דיור חדשות בנתניה
נפרדים מיהושע
היכן ניתן למחזר בעיר?
עוד אדיר שויגמן ממשרד עורכי הדין אונגר-שויגמן
440 אלף שקלים פיצוי לקשישה שנפלה באוטובוס
"צפויה עליה דרמטית במחירי הדירות בישראל בעקבות הקדמת הבחירות"
חשד לרצח קשישה בחולון
בני טבק ואלי חיו חמו
מכבי והפועל הרצליה עם מאמנים חדשים