ראשון לציון

ביה"ס לבטיחות בדרכים מוכן לשנה"ל

בית הספר לבטיחות בדרכים במערב ראשל"צ עבר מתיחת פנים בהשקעה של רבע מיליון שקלים

תמי מאור 15/08/2018
ביה
ביה"ס לבטיחות בדרכים, עבר שדרוג (צילום: באדיבות עיריית ראשון לציון)

כבישים, מדרכות, רמזורים, תמרורים מוארים, אי תנועה, סימוני דרך ואפילו עצים ודשא. זו לא עוד שכונה בראשון לציון כי אם מתחם בית הספר לבטיחות בדרכים שעבר לאחרונה מתיחת פנים בהשקעה של רבע מיליון שקלים ותוכנן בקפידה על מנת לאתגר את התלמידים ברכיבה נכונה בדרכים.

בית הספר, הממוקם בנאות שקמה, משתרע על שטח של כ-2.5 דונם. מלבד המסלולים במקום, ישנו שטח נוסף לתרגול רכיבה בשמיניות ובתרגול יציבות ברכיבה איטית ישרה וכן שלוש כיתות לימוד, חדר מורים, חדר אחזקה ותיקון אופניים וכמובן שירותים ומטבחון.

בית הספר פועל במימון עיריית ראשון לציון והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. הוא הוקם לראשונה ב-2008 כבית הספר על שם הדר רשף ז"ל שנהרגה בתאונת דרכים בשנת 2004 בהיותה בת 16 בלבד. בתחילת דרכו הוא כלל מסלולים מצומצמים וכיתת לימוד אחת.

הדרכות והסברה על רכיבה נכונה ובטיחות בדרכים ניתנים לילדים מגילאי הגן, הנעזרים באופניים עם גלגלי עזר, ועד לתלמידי שכבות י"א ו-י"ב שעוברים הדרכה ותרגול בחצרות בתי הספר העוברים הסבה לצורך העניין. יתר הגילאים מגיעים לבית הספר לבטיחות בדרכים במהלך כל השנה ובהתאם לתוכנית מוגדרת. כך למשל קיימת תוכנית ייחודית ומותאמת גם לילדים עם מוגבלות. לבית הספר הייחודי מגיעים תלמידים גם מהערים הסמוכות והוא פועל כל יום, כולל ימי שישי וחופשות מבתי הספר. לרשות התלמידים עומדים 280 זוגות אופניים וכמה רכבי קרטינג פדלים ואפילו חמישה זוגות אופניים חשמליים שכאמור מיועדים לתלמידים הבוגרים.

בשנה האחרונה עברו בבית הספר כ-15 אלף תלמידים ולדברי ישראל סלע, מנהל מטה הבטיחות בדרכים בחברה לבטחון, יש כוונה להרחיב את הפעילות "התכנון הוא להכניס גם סימולטורים לנהיגה ורכיבה ובכך לאפשר לכלל הציבור ליהנות מהשירותים הניתנים כאן. כלומר לפתוח את המקום גם לגילאי 18 ומעלה בשעות אחר הצהריים והערב".

מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני, מוסיף כי "המטה העירוני לבטיחות בדרכים בחברה לביטחון אחראי על העברה יעילה של מידע והכוונה בתחום הבטיחות בדרכים לכל מערכת החינוך בראשון לציון. צמצום התאונות, טיפול במוקדי הסיכון והגברת הבטיחות והמודעות מחייבים את כל הגורמים לשלב ידיים כדי שהתלמידים יגיעו לבית הספר בבטחה ויחזרו הביתה בשלום".

  

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפרעה כפייתית
הפרעה כפייתית
נשים מובילות קהילה
נשים מובילות קהילה
רוסלנה רודינה ועדי ביטי
מי הם הפריזנטורים החדשים של רשת גלי?
הולך רגל נהרג בכביש 431
הולך רגל נהרג בכביש 431
דיוויד בנאקסס וליאור סיבילה דוידזון
שני עוזרים אישיים חדשים בעיריית הוד השרון
דייל אוויר מגוש דן חשוד בגניבת אלפי שקלים
דייל אוויר מגוש דן חשוד בגניבת אלפי שקלים
מירוץ הלילה של חיפה
חילופי תפקידים במכללת ספיר