ראשון לציון

עלייה של 25% בנטישת כלבים בעיר

בחודשיים וחצי האחרונים נאספו לשירות הווטרינרי בראשון לציון 42 כלבים משוטטים, חלקם הושבו לבעליהם.

תמי מאור 22/08/2018
יום אימוץ בבר רחוב (צילום: השירות הווטרינרי העירוני)

הקיץ עוד לא הסתיים וכבר עתה נרשמה עלייה של כ-25% במספר הכלבים שננטשו והגיעו לשירות הווטרינרי בראשון לציון לעומת חודשי החורף. בחודשיים וחצי האחרונים נאספו לשירות הווטרינרי 42 כלבים משוטטים, חלקם הושבו לבעליהם. הכלבים בכלבייה העירונית זוכים לטיפול מסור מצד רופאי השירות הווטרינרי והמתנדבים ולאחר מכן מוצעים לאימוץ. בשירות מסבירים כי בכל שנה, בתקופת הקיץ, נרשמת עלייה במספר הכלבים הננטשים כאשר הרקע לכך הוא משפחות רבות שיוצאות לחופשות או עסוקות בטיפול הילדים, כמו כן, חלה גם ירידה באימוץ כלבים בקיץ.

זו בדיוק הסיבה שבשירות הווטרינרי החליטו לגלות יצירתיות ולהגיע למאמצים הפוטנציאלים. בשבוע שעבר התקיים יום אימוץ בבר רחוב במדרחוב רוטשילד. כזכור, בר רחוב הינו יוזמה של עיריית ראשון לציון להחיות את מדרחוב רוטשילד בשעות הערב. בהובלת מרכז הצעירים במינהל קהילה פוזרו לאורך המדרחוב כיסאות ושולחנות ומסביב נפתחו ברים תחת כיפת השמיים עם מוזיקה חיה, תפאורה נהדרת, תפריט אוכל עשיר ומגוון ומחירים אטרקטיביים במיוחד.

במהלך יום האימוץ הוצגו כלבים מקסימים שהגיעו מהכלבייה העירונית של ראשון לציון במטרה למצוא בית חם ומשפחה שתתאים להם. תושבים רבים הביעו התעניינות בפעילות של השירות הווטרינרי ונרשמו כמאמצים פוטנציאליים לעתיד. הווטרינר, דר' טל אסיף, רופא בשירות הווטרינרי, אמר "שיתוף הפעולה בין השירות הווטרינרי, אירוע בר רחוב ואגף הצעירים על מתנדביו הרגיש לנו מאוד טבעי, המטרה שלנו היא ברורה- לתת לכלבים האלו וכלבים אחרים בכלבייה הזדמנות לזכות בבית ומשפחה אוהבת". האירוע משך תשומת לב רבה בקרב באי המדרחוב ותנועה ערה נרשמה באזור. לאור הצלחת האירוע מתוכננים ימי אימוץ נוספים במסגרת בר רחוב.

השירות הווטרינרי במינהל איכות הסביבה משקיע מאמצים רבים בחיפוש בית חם לכלבים שנאספו מהרחוב. דרך אתר העירייה, דף הפייסבוק העירוני ובקרב עמותות רבות למען בעלי חיים, אבל גם שם יודעים שמעט מאוד מהכלבים מאומצים. על פי נתוני משרד החקלאות רק כלב אחד מתוך עשרה, יזכה לבית חם.

ניתן לאמץ כלבים כל השנה בכלבייה העירונית של ראשון. פרטים נוספים ניתן לקבל בטלפון

 03-9682444 או במוקד העירוני בטלפון 106.

 

 

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
בדרך אל הקלפי
משה פדלון , עיריית הרצליה תכבד את החלטות בית המשפט באם יהיו כאלו.
"זה פשוט מחטף"
מנהיגי הנוער החדשים
מוכנים לחורף
למחנה יצאנו
סער. הפכתי להיות אדם מעורב הרבה יותר חברתית
"מדינת ישראל טובעת בשחיתות שעלולה לפרק אותה"
מדוע אין גינת שעשועים במתחם זרובבל?
מחווה למלחין קובי אושרת
מחווה למלחין קובי אושרת