ראשון לציון

מגבירים אכיפה בנושא האופניים החשמליים

בראשון לציון החליטו להגביר את האכיפה בפתיחת שנת הלימודים בכל מוסדות החינוך בעיר. ביום הראשון ללימודים יסתפקו הפקחים בהתראה, אך כבר ביום השני ללימודים יוטלו קנסות על אלה שיעברו על החוק

תמי מאור 27/08/2018
מבצע אכיפה אופניים חשמליים בבית ספר המעיין (צילום: גיל רוטשילד)

האופניים החשמליים הפכו לאחד מכלי התחבורה המסוכנים ביותר והרשויות השונות עומדות חסרות אונים נוכח הפופולאריות של כלי הרכב בקרב צעירים. בראשון לציון החליטו להגביר את האכיפה בפתיחת שנת הלימודים בכל מוסדות החינוך בעיר, דבר שיבוא לידי ביטוי בהטלת קנסות כבדים כמתבקש בחוק. ביום הראשון ללימודים יסתפקו הפקחים בהתראה, אך כבר ביום השני ללימודים יוטלו קנסות  על אלה שיעברו על החוק.

על פי  הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בשנת 2017 נרשמה עליה משמעותית של 13.7% במספר רוכבי האופניים שנפגעו בתאונות - בעוד שב-2016 דווחו 1,536 רוכבי אופניים חשמליים - ב-2017 זינק מספרם ל 1,747.  ראשון נקטה יוזמה בנושא כבר לפני כשנתיים עם הקמת פורום חשיבה משותף יחד עם חברי פרלמנט הנוער, הדרכות והרצאות לתלמידים, תכנון וקידום שבילי אופניים בעיר ועוד. בנוסף, נאסרה כניסת אופניים עם מנועי עזר לבית הספר ובמקביל הקצתה העירייה מתקנים ייעודיים לתלמידים.

 החברה לביטחון וסדר ציבורי בשיתוף עם המטה לבטיחות בדרכים יצאו ביום הראשון ללימודים בקמפיין הסברה לתלמידים, שיכלול גם התראה של פקחים כנגד רוכבי אופניים חשמליים העוברים על החוק בדגש על רכיבה מעל גיל 16 בלבד, חבישת כסדה, רכיבה על שביל ייעודי או על הכביש, איסור על דיבור בנייד בזמן רכיבה ועוד.

הקנסות שפורסמו על פי החלטת ועדת הכלכלה של הכנסת עומדים על סכומים 250- 1000 שקל. רכיבה ללא קסדה תגרור קנס של 250 שקל בעוד רכיבה על אופניים חשמליים למי שטרם מלאו לו  16  שנים תגרור קנס של 1000 שקל.

 ישראל סלע, מנהל המטה העירוני לבטיחות בדרכים: "ביום הראשון ללימודים נרענן ונזכיר לכל הרוכבים את הכללים והחל מהיום השני נחל באכיפה. לאופניים החשמליים יתרונות רבים, אך כאשר רוכב אינו מבין שמדובר בכלי רכב ולא מכיר את הסכנות הטמונות בו אנחנו נמצאים בבעיה. אני קורא מפה גם להורים לקחת אחריות ולהקפיד שילדיהם ירכבו על פי הכללים והחוק. אני מקווה שיחד עם הרוכבים ניצור שינוי אמיתי כך שכלי רכב זה ישרת את הרוכבים בבטחה."

 


עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
בית המשפט קיבל את עמדת רשם העמותות
הפועל חדרה לא תהא זכאית לאישור ניהול תקין לשנת 2018
תצפית משביל סובב כינרת
בפסח מטיילים באגם הלאומי ללא תשלום
התאונה סמוך לצומת כפס
בתו של פצוע בתאונה מחפשת עדי ראיה
נחילי ארבה , בדרך לישראל?
מכת ארבה
איריס שפירא ומיכל סלע. חברות אמיצה
לתפוס ת'רגע
בערבה התיכונה מחנכים למצוינות
המו"מ להרכבת קואליציה נמשך
הפוליטיקה של הרצליה
הפוליטיקה של הרצליה