ראשון לציון

שוחררו החסמים לבקשות לתמ"א 38 במרכז ראשל"צ

אחרי שבית המשפט העליון קיבל את עמדת עיריית ראשון לציון שאין לעכב היתרים לחיזוק במרכז העיר והחזיר את הדיון לבית המשפט המחוזי, פסק גם המחוזי בעניין וסלל את הדרך לדיירים ויזמים שהגישו בקשות וכבר מצויים בתהליך

תמי מאור 16/09/2018
בניין שעובר תמ"א 38 (צילום: עיריית ראשון לציון)

יוצאים לדרך. אחרי שנה וחצי שבהן הקפיא בית המשפט את מתן ההיתרים לתמ"א 38 במרכז העיר, קיבל בית המשפט המחוזי את עמדת העירייה ושיחרר את החסמים לקידום הפרויקטים במתחמי רצ/106/1. 

כזכור, מספר תושבים בעיר, שחלקם ביצעו בעצמם פרויקטים של תמ"א 38, הגישו עתירה לבית המשפט לעצירת פרויקטים אלו בטענה כי העירייה חרגה מהמכסות במספר שכונות והדבר יוביל לעומס על תשתיות העיר.

הנושא נדון תחילה בבית המשפט המחוזי ומשם עלה לבית המשפט העליון לדיון עקרוני של הסוגיה. בית המשפט העליון קיבל את עמדת העירייה שאין מקום לעכב היתרים לחיזוק במתחמים שבהם מכסת יחידות הדיור לא נוצלה במלואה והחזיר את הדיון למחוזי, שם כאמור סללו את הדרך לדיירים וליזמים שכבר הגישו בקשות ומצויים בתהליך. במינהל ההנדסה מוסיפים כי על פי ההערכות ניתן להוסיף עוד כ-140 יחידות דיור במסגרת תמ"א 38 בחמישה מתחמים במרכז העיר.

במקביל העירייה מקדמת תוכנית לביטול רצ/106/1, כלומר ביטול המכסות המגבילות מיזמי תמ"א 38 בהתאם לתוכנית הישנה. לאחר מועד הגשת ההתנגדויות, תדון הוועדה המחוזית בתוכנית ותקבל החלטתה.

מנהל אגף רישוי ופיקוח, אמיר בראשי: "החלטת בית המשפט המחוזי מהווה בשורה לתושבים שהליך חיזוק בתי המגורים שלהם נתקע. אמנם נכון לעכשיו מדובר בצינור חמצן זמני בלבד לחלק מהבקשות המצויות בהליכי רישוי מתקדמים, אולם חסם זה עשוי להשתחרר סופית עם ביטולה של תוכנית רצ/106 בחודשים הקרובים".

 


עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
קבוצת אחים לחיים במרוץ הלילה
"אחים לחיים"
פרויקט פסגת דן ברמת גן
הייטקיסטים נהנים יותר ברמת גן
צעיר נדקר ברחובות
חשד: נהג כשהוא שיכור ברמה הגבוהה פי 5 מהמותר
לראשונה: ניתוח לחולה המופיליה במרכז הרפואי לגליל
חשד להצתת סירות בהרצליה
ארבע סירות עלו באש בהרצליה
יקירי חוף הכרמל
חוזר הביתה