ראשון לציון

חניון לרכב כבד במתחם העסקים שורק

החניון החדש, שייפתח לאחר החגים, יכיל 137 מקומות חניה, חלקם עם נקודות טעינת חשמל. מנכ"ל החברה לבטחון: בשורה לתושבי העיר

תמי מאור 17/09/2018
 חניון לרכב כבד במתחם העסקים שורק
חניון לכלי רכב כבדים (צילום: עיריית ראשון לציון)

מנכ"ל החברה לבטחון בראשון לציון, מוטי נחמני, דווח כי העירייה, באמצעות החברה לבטחון, השלימה הכשרת חניון ענק לרכב כבד במתחם העסקים שורק וצפויה לפתוח אותו לאחר החגים. החניון החדש יכיל 137 מקומות חניה, חלקם עם נקודות טעינת חשמל שרלוונטיות למשאיות המונעות מחשמל וכן משאיות קירור המובילות סחורה שעליה להישמר בטמפרטורה נמוכה. החניון החדש יחליף את החניון הקיים ברחוב בסקינד באזור התעשייה במערב העיר.

בחברה לבטחון מסבירים כי הגדלת היצע החניה והוצאת המשאיות למתחם העסקים שורק, המרוחק מבתי מגורים, הן בשורות ממשיות הן לתושבי העיר והן לנהגי המשאיות. "פתיחת החניון החדש למשאיות תשפיע על כלל תושבי העיר" מבהיר נחמני, "יש סיבה שהחניה ברחובות העיר מוגבלת למשקל של עד ארבעה טון. משאיות, באופן טבעי, מביאות עמן רעש, זיהום וכן סיכוני דרך בשל גודלן. הוצאתן החוצה לחניון מוסדר ורחב ידיים תשפר את איכות חיי התושבים בעיר ושל נהגי המשאיות עצמם". בחברה לבטחון מסבירים עוד כי חלק ניכר מהמשאיות זקוקות לזמן חימום לפני נסיעה, כך שלעיתים, בשעות הבוקר המוקדמות, המשאיות מייצרות מפגעי רעש וזיהום. כמו כן, המשאיות מוגבלות יותר מרכבים פרטיים בשדה הראייה וברחובות צרים, הדבר מוביל לא פעם לסיכוני דרך לעוברי אורח ולנהגים".

עוד אומר נחמני כי, פתיחת החניון במתחם שורק היא אבן דרך נוספת בפתיחת חניונים ציבוריים ברחבי העיר שנועדו להקל את על מצוקת החנייה. בין היתר הקימה העירייה חניונים ציבוריים מתחת לגימנסיה הריאלית ברחוב הורוביץ, חניון תת קרקעי נוסף ברחוב עולי הגרדום, הכשרת ושיפוץ חניון גדול בהיכל התרבות ובקרוב, במסגרת שיפוץ ושדרוג בית הספר היסודי חביב, יוקם בו גם חניון תת קרקעי שישרת את תושבי העיר לאחר פעילות בית הספר.

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
ראש העיר משה פדלון וגלית רוניס מנהלת מחלקת גנים ונוף עם כרזת היער העירוני
הרצליה זכתה במקום הראשון במיזם של משרד החקלאות "יער עירוני"
ענבל ליבר  , אני רואה המון תעצומות נפש
"דווקא במצבי משבר הבסיס הרוחני שלנו לא נשבר"
אמץ לוחם: במותם ציוו לנו את החיים
"אמץ לוחם": במותם ציוו לנו את החיים
אליפות כדורעף החופים הארצית
אליפות כדורעף החופים הארצית
הפוליטיקה של רמת השרון
הפוליטיקה של רמת השרון
מימין ילנה ראלף וגני צרווני
משיקים את החופש הגדול
פינוי בינוי ראשון בקדימה-צורן
פרויקט ההתחדשות העירונית הראשון בקדימה צורן
בתמונה מימין רוני בריק  ראול סרוגו ויהושע שפונדר
נשיא התאחדות בוני הארץ במסר מדאיג