ראשון לציון

מגבירים את האכיפה

על רקע העלייה במספר הנפגעים בתאונות עם אופניים חשמליים עיריית ראשון לציון תחל (3.10.18) במבצע אכיפה נרחב בכניסות למוסדות החינוך ובכבישים

תמי מאור 02/10/2018
מגבירים את האכיפה
אכיפת רכיבה בכניסה למוסדות חינוך (צילום: עיריית ראשון לציון)

על רקע העלייה במספר הנפגעים בתאונות עם אופניים חשמליים ועם חזרת התלמידים לבתי הספר מחר (3.10.18), אחרי חופשת החג, תחל עיריית ראשון לציון במבצע אכיפה מקיף שיכלול עשרות פקחים שימתינו לתלמידים בכניסות לבתי הספר ובדרכים. נזכיר כי ביום הראשון ללימודים (2.9.18) החלו הפקחים במתן התראות ומיד לאחר מכן במתן דו"חות. הקנסות שפורסמו על פי החלטת ועדת הכלכלה של הכנסת עומדים על סכומים שבין 250 ל-1000 שקל. רכיבה ללא קסדה תגרור קנס של 250 שקל בעוד רכיבה על אופניים חשמליים למי שטרם מלאו לו 16 שנים עשויה לגרור קנס של 1000 שקל.

החברה לביטחון וסדר ציבורי בשיתוף המטה לבטיחות בדרכים מקיימים במקביל לאכיפה קמפיין הסברה לתלמידים בנוגע לחבישת קסדה, רכיבה על שביל ייעודי או על הכביש, איסור על דיבור בנייד בזמן רכיבה ועוד.

ראשון לציון נקטה יוזמה בנושא כבר לפני כשנתיים עם הקמת פורום חשיבה משותף יחד עם חברי פרלמנט הנוער, הדרכות והרצאות לתלמידים, תכנון וקידום שבילי אופניים בעיר ועוד. בנוסף, נאסרה כניסת אופניים עם מנועי עזר לבית הספר ובמקביל הקצתה העירייה מתקנים ייעודיים לתלמידים. כאמור, עיריית ראשון לציון היא גם אחת הערים שיישמו את החוק לייעול הפיקוח והאכיפה העירוניים ברשויות המקומיות.

על פי הערכות, ברחובות ראשון לציון מסתובבים כ-5000 אופניים חשמליים, מבלי לקחת בחשבון כלים ממונעים אחרים כדוגמת קורקינט חשמלי. רבים מהכלים הללו מחזיקים תלמידי בתי הספר בעיר. למעשה, בשנים האחרונות, הפכו הכלים הממונעים לכלי הרכב הנפוץ עמו מגיעים תלמידים לבתי הספר תוך כדי רכיבה שלא כחוק וסיכון עוברי אורח. זו הסיבה שפתיחת שנת הלימודים לוותה השנה באכיפה של כלים אלו על ידי פקחי החברה לבטחון שהוסמכו לכך ועל ידי יחידת השיטור העירוני שהוקמה לפני כחודש ושסמכויותיה רחבות יותר.

מנהל המטה העירוני לבטיחות בדרכים, ישראל סלע: "המטרה שלנו לצמצם ככל הניתן שימוש באופניים חשמליים למי שטרם מלאו לו 16 והעלאת המודעות לשימוש באמצעי מיגון כמו קסדה ורכיבה ללא אוזניות. לאופניים החשמליים יתרונות רבים, אך כאשר רוכב אינו מבין שמדובר בכלי רכב ולא מכיר את הסכנות הטמונות בו, אנחנו נמצאים בבעיה. אני קורא מפה גם להורים לקחת אחריות ולהקפיד שילדיהם ירכבו על פי הכללים והחוק. אני מקווה שיחד עם הרוכבים ניצור שינוי אמיתי כך שכלי רכב זה ישרת את הרוכבים בבטחה."

 

 

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
תלמידי בית הספר שילה בכפר סבא
חוויית בטיחות בדרכים לילדים
בן 16 נעצר בחשד לעבירות מין בקטינות
העמותות נערכות לחלוקת חבילות מזון לראש השנה
מבצע ניקיון ברמת השרון
ניפגש בשיעור
ניפגש בשיעור
חוזרים לקמפוס
חוזרים לקמפוס
שינוי בחיוב הארנונה של שטחי קולונדות סמוך לעסקים
שינוי בחיוב הארנונה של שטחי קולונדות סמוך לעסקים
רוכבת קורקינט נפצעה בינוני בתל אביב