ראשון לציון

מחדשים את תווי החניה

למרות שתוקפם של עשרות אלפי תווי חניה בראשון לציון פג בסוף שנת 2018, כ-30 אלף תושבים שנדרשים לחדש את התו, טרם עשו זאת

תמי מאור 21/10/2018
מחדשים את תווי החניה
חונים בכחול-לבן (תמונה להמחשה צילום: עיריית ראשון לציון)

למרות פעילות הסברתית נרחבת בראשון לציון של החברה לבטחון, הקוראת לציבור להקדים ולחדש את התו, כ-30 אלף תושבים בעיר טרם חידשו את תווי החניה שברשותם, שהונפקו לפני למעלה משלוש וארבע שנים, ובכך הם חשופים לעומס רב שצפוי להאריך את משך זמן הטיפול בחידוש התו, ואף למתן קנסות.

תו חניה מקנה לתושב הטבות לחניה בחינם בסמוך למדרכות הצבועות כחול לבן וכן לדיירים המתגוררים באזורים בהם החניה מוגבלת לדיירי הרחוב בלבד. בעוד כחודש וחצי תסתיים השנה ובחברה לבטחון מפצירים בתושבים לחדש את התווים ובכך להימנע מקנסות.

בחברה לבטחון מדגישים כי כל אלו שחידשו את התו אך טרם קיבלו את המדבקה לביתם- יכולים להיות רגועים שכן קיומם של תווי החניה מעודכנים במסופוני המפקחים ועל כן לא תבוצע נגדם אכיפה. מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני: "החברה לביטחון נערכת על מנת להעניק שירות מהיר לחידוש התווים. אני קורא לתושבים להקדים ולהסדיר את תווי החנייה ובכך להימנע מקנסות מיותרים".

לרשות התושבים קיימות שתי דרכים לחידוש תו החנייה. הדרך הראשונה: חידוש באמצעות פורטל האינטרנט שנמצא באתר האינטרנט של החברה לביטחון ולסדר ציבורי - בכתובת www.rlz-bitachon.co.il. במסגרת מילוי הפרטים יש לסרוק את המסמכים הנדרשים לקבלת תו חנייה לפורטל האינטרנט. הדרך השנייה - באמצעות שליחת הבקשה וצירוף מלוא המסמכים הנדרשים להנפקת תו החנייה וצירוף עלות הנפקת התו, למשרדי החברה לביטחון ולסדר ציבורי – בכתובת ז'בוטינסקי 61 ראשון לציון. יש לציין שקבלת התווים לביתכם תיעשה אך ורק באמצעות הדואר.

על פי הקריטריונים, על המבקש להיות תושב העיר, שבבעלותו או שבהחזקתו הבלעדית כלי רכב פרטי או מסחרי שמשקלו הכולל עד 4 טון. כמו כן יש להגיש מסמכים מאמתים כמו עותק מצולם של תעודת הזהות בצירוף הספח, שבו רשומה כתובת מגורים עדכנית בראשון לציון. וכן עותק מצולם של רישיון רכב תקף על שם המבקש.

 

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
חברת ניקיון בתים
סיפורים מהמספרה
סיפורים מהמספרה
'מי שיקבע זה התושבים'
תפוז אדום אש
התפוז שהתחפש: טעים, מתוק ועשיר בסגולות בריאותיות
ניסוי התרעה של פיקוד העורף
מה הלחץ?
שני הרוגים בתאונה בצפון
רווח קל