ראשון לציון

למען בטיחות הילדים

מעונות החברה העירונית בראשון לציון וארגון בטרם, יפעילו השנה את תוכנית 'בובי גרב- 'בטרם' לקטנטנים' המורכבת מפעילויות חינוך לבטיחות

תמי מאור 23/10/2018
למען בטיחות הילדים
בובי גרב (צילום: באדיבות דוברות העירייה)

מנהל קהילה בעיריית ראשון לציון והחברה העירונית יוצאים לדרך בשיתוף פעולה יחד עם ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים. מעונות החברה העירונית וארגון בטרם, יפעילו השנה את תוכנית 'בובי גרב- 'בטרם' לקטנטנים'. התוכנית מורכבת מפעילויות חינוך לבטיחות שהגננות יקיימו במעונות עם הילדים בשיטה של משחק, יצירה והצגה. 'בובי גרב' הוא דמות המובילה את התוכנית- בובה אליה יכולים הילדים להתחבר והיא מסמלת בית, רוך, וחום ודרכה מועברים מסרים בנושא בטיחות.

ילדים בגיל הרך מהווים קבוצת סיכון להיפגעות מתאונות בסביבה הביתית כגון נפילות, כוויות, הרעלות וכד'. מניעת היפגעות ילדים הינה משימה שכל אחד יכול וצריך ליטול בה חלק. צוותים חינוכיים במעונות היום יכולים להוות גורם מרכזי בקידום בטיחות הילדים, בהיותם בעלי השפעה על המתרחש במעון, על הילדים ועל הוריהם. יישום התוכנית הוא חלק מתוכנית 'בטרם עיר' המנוהלת על ידי מנהל קהילה בעיריית ראשון לציון הפועלת בשנים האחרונות בשיתוף פעולה הדוק יחד עם ארגון בטרם במדוון רחב של פרויקטים.

 צוותי המעונות המפעילים את התוכנית יקבלו הדרכה של ארגון 'בטרם'. הצוותים ירכשו ידע מקצועי בנושא בטיחות ילדים בגיל הרך, מערכי פעילות לשם הטמעת הרגלי בטיחות בקרב הילדים וכלים לשיתוף ההורים ולהרחבת הידע שלהם. תכנית בובי גרב מופעלת בתמיכת המוסד לביטוח לאומי - הקרן למפעלים מיוחדים ומשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים - אגף מעונות יום ומשפחתונים. תוכנית בובי גרב מופעלת בתמיכת המוסד לביטוח לאומי - הקרן למפעלים מיוחדים ומשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים - אגף מעונות יום ומשפחתונים.

אלי פולק, מנכ"ל החברה העירונית: "שמירת ביטחונם ובטיחותם של הילדים נמצאת בראש מעייננו, אנו רואים חשיבות עליונה בנקיטת פעולות שיסייעו למנוע תאונות בטיחות של הילדים. אני קורא גם להורים להגביר את הערנות ולחדד את הידע בתחום הבטיחות על מנת להבטיח שלום היקרים לנו מכל."

אביטל גולדברג, מרכזת תוכנית 'בטרם' במנהל קהילה בעיר מציינת כי בטיחות הילדים נמצאת לנגד עיננו על הזמן. "אנו מזמינים את התושבים הרוצים לקחת חלק בפעילות, להתנדב או להציע הצעות לפנות אלינו דרך האתר העירוני או דרך מנהל קהילה בעיר על מנת להגביר את המודעות ולקחת חלק בשמירת ביטחונם של הילדים", ציינה גולדברג.

 

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
כל הקלפיות ברעננה נפתחו כסדרן
בקרוב כנסת ירוקה?
ילד כבן 6 נפגע מרכב
"מהפח אל הפחת"
למה השיניים לא נשארות לבנות לתמיד
צביעת שיניים
ירידה לצורך עלייה
אופיסיטי מערב רעננה
הכיוון מערב
השבוע הלאומי לבטיחות בדרכים