ראשון לציון

העישון אסור, בהתאם להחלטת המועצה

תיקון בחוק העזר העירוני בראשון לציון מאפשר לראש העירייה, באישור המועצה, לקבוע מקומות ציבוריים נוספים בהם העישון ייאסר

כתב לוקאל 04/11/2018
המועצה תוכל לקבוע איסור עישון במקומות ציבור (תמונה להמחשה iclipart)

עיריית ראשון לציון מקדמת אורח חיים בריא ועושה צעד נוסף בכל הקשור לאיסור על עישון במתחמים ציבוריים. כבר היום קיים איסור על עישון במקום ציבורי בחוק למניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון, אולם ההגדרה אינה סגורה ותוקנה מספר פעמים על מנת להרחיב את המקומות שבהם אסור לעשן.

התיקון לחוק העזר מעניק גם לעירייה את האפשרות להגדיר מקומות ציבוריים שבהם העישון אסור. מועצת העיר אישרה את תיקון חוק העזר "לשמירת הסדר והניקיון" וכעת הוא חלק מחקיקת העזר העירונית לפיה בסמכות ראש העירייה, ובאישור המועצה, לקבוע כי מקום מסוים שהציבור רשאי להשתמש בו או לעבור בו, וכמובן שאינו קבוע כבר בחקיקה הראשית, יהיה אסור לעישון, ובלבד שאותו מקום אחר מצוי בגבולות תחומים וברורים, משמש למטרה ברורה ומוגדרת שלא ניתן לעשותה בסמוך, וכי נקבע שלט האוסר לעשן באותו מקום.

כיום, על פי החקיקה הראשית מקומות ציבוריים הם אולם קולנוע, תאטרון, אולם הרצאות וקונצרטים, בית חולים, מוסדות עירייה וחינוך, בית מרקחת, מעליות, אוטובוסים ומוניות. כל אלו מקומות סגורים למעט תחנות אוטובוס שהוספו לאחרונה. התיקון לחוק העזר בראשון לציון יאפשר להגדיר גם מקומות פתוחים, בתנאים מסוימים. יש לציין כי על פי חוק העזר העירוני, גובה הקנס על עישון במקומות אסורים כפי שנקבעו בחקיקה הארצית, עומד היום על 245 שקל.

 

 

 

 

 

עוד בראשון לציון
מיכאל פרוסמושקין 13/03/2019
מיכאל פרוסמושקין 05/03/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/02/2019
מיכאל פרוסמושקין 20/01/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/01/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אומרים די לאלימות
אומרים די לאלימות
זהירות: מתחזים ל"מי עכו"
יריד התחפושות מגיע לרעננה
יריד התחפושות מגיע לרעננה
פעוט ננעל ברכב בגבעת ח"ן
72 מנות דם נתרמו במבצע של הליונס
ממשיך לקדנציה רביעית
האוהבים הצעירים
בריונות בכביש