ראשון לציון

הארנה החדשה של ראשון לציון

טריבונות נשלפות, תאי VIP, בתי קפה ומסעדות, כך תיראה הארנה החדשה שתוקם במתחם ה-1000 בראשון לציון ותכיל 6000 מקומות ישיבה לאירועי ספורט ועוד 4000 בעמידה למופעי רוק וקונצרטים

תמי מאור 05/11/2018
כך תיראה הארנה (הדמיה: סטודיו אריסטו)

עיריית ראשון לציון באמצעות החברה הכלכלית יוצאת למכרז להקמת ארנה חדשנית ומפוארת במתחם ה-1000 החדש במערב העיר. עד היום התקיימו אירועי הספורט הגדולים בבית מכבי שמכיל 2500 מקומות ישיבה בלבד. עתה יכולים האוהדים לצפות לאולם עם 6000 מקומות ישיבה לאירועי ספורט ועוד 4000 בעמידה במופעי רוק וקונצרטים. בסך הכל תשתרע הארנה על שטח של 25 אלף מ"ר ושטח הזירה הראשית יכול להתרחב עד ל- 5000 מ"ר. העירייה תקים הארנה בהשתתפות הטוטו בעלות מוערכת של כ-270 מיליון שקל.

האולם הענק שצפוי לארח אירועי ספורט לצד מופעי רוק וקונצרטים כולל טריבונות נשלפות שיותקנו בארנה ויאפשרו להתאים את האולם למגוון אירועים. ממופעי תאטרון מחול ואופרה ועד לספיישלים טלוויזיוניים וכנסים בינלאומיים. על הקמת הארנה אמונה החברה הכלכלית בתכנון משרד אדריכלים גולדשמידט ארדיטי בן נעים ובשיתוף משרד האדריכלים הבריטי.POPULAOUS  

 המיקום במתחם ה-1000 נבחר בעיקר בשל הנגישות הגבוהה על עורקי תחבורה ראשיים כמו תחנת רכבת משה דיין וחיבור איילון דרום וכביש 431. כמו כן קו הרכבת הקלה, הקו החום, צפוי להתחיל את מסלולו במתחם ה-1000, לחצות את העיר ולהגיע עד באר יעקב, רמלה ולוד. במתחם ה-1000, מתחם העסקים החדש של ראשון לציון מתוכננים לא פחות מ-1,750,000 מ"ר תעסוקה ו-5,500 יחידות דיור.

 ניצן פלג, מנכ"ל החברה הכלכלית: "הושקעה מחשבה רבה בתהליך תכנון הארנה ואני שמח על התוצאה. מדובר על היכל ספורט ומופעים שייבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר הקיימים כיום בעולם ובקרבת עורקי תחבורה ראשיים הנגישים לכל חלקי הארץ".

 עדי ברוק, מנכ"ל מנהלת מתחם ה-1000 ציין כי: "מתחם ה-1000 הופך מתכנון למעשה. עירוב השימושים הכולל תעסוקה ומסחר, פנאי, תרבות ומגורים יביא את האזור להיות 'הדבר הבא' במרכז הארץ. אני מברך על יציאתו של מכרז הארנה, זוהי אבן דרך נוספת בהתפתחות המתחם".

 


עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
הדי גור (מימין) ורבקה שמש. מנהלות התיכונים
רמה"ש בראש הזכאות בבחינת הבגרות 5 יח"ל באנגלית
דורה , כרגע במקום הראשון בטבלה
ליגת העל של איגוד הכדורשת סגרה השבוע את סבב משחקים א'.
גלילות חציל ממולאות בגבינת עיזים
מתכון לגלילות חציל ממולאות בגבינת עיזים
פיילוט פינות האכלה לחתולים
קיי לונג בהשראת דנה אינרנשיונל השיר דיווה
שמלה מנצחת
שני פצועים בפיצוץ בלון גז באשדוד
צעיר נהרג בתאונת עבודה בקריות
פסטיבל "עדי שף"